Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 71

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 71 | Autor: Amely

Link direct la acest mesaj

Poftiti la un nou capitol, si sa fie cu noroc de gravidute!

Graviduta lunii August 2005 este:
Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:
CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

ultimul capitol... www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60720&whichpage=11" target="_blank">aici

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Aveti un ritm mai fetelor....
Sper sa aveti acelasi spor si la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Sa dea D-zeu Asi...

Catty, Oana, Simonette, Liana si nu numai... poate ma ajutati sa fac listutza mai mare...immm? ce ziceti?

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Catty Da-l incolo de test de sarcina. Mai ai putintica rabdare si fa-ti unul de sange. Eu iti tin pumnii!

bubulina Pumnii stransi si pentru tine!!!

Bubulina, Amely, Madana MAstodynon este homeopat si se gaseste numai in farmacii. Draguta de alexia28 m-a ajutat si mi-a trimis din Bucuresti doua flacoane (245.000 lei unul) si zilele astea am gasit la Helpnet cu 280.000lei. Sigur o sa gasiti. Si vi-l recomand cu mare elan. Numai rabdare sa aveti.

Amely Eu zic ca nu e cazul sa te impacientezi pentru prolactina. Valoarea ta nu e nici macar dublu fata de cea normala. Stresul .

MOana, simonette, Liana30 Va tin pumnii tare-tare.

cami30 Si prolactina marita da cicluri anovulatorii. Cred ca e cazul sa ti-o analizezi

danutza Bebelusii tai sunt bine. Simt eu.

Mishu Simt un aer smecher pe fata ta.

iepurila Esti trista?

Eu? Ziua 4. Vreau la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Marrina, stiu ca ai dreptate fata dulce...cu stresul si cu tot, pe de alta parte, as vrea sa cred ca asta ar fi cauza pt. care nu raman, si anume prolactina mare, mai ales acum cand am aflat ca ar avea leac... fiindca as ataca-o imediat, daca as sti ca asta e...ma-ntelegi? cum s-ar zice, e o raza de speranta.

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Haideti fetelor sa sparga cineva gheata! Nu a mai aparut de mult o ! Astept teste cu 2 liniute si facem galerie


"Speranta moare ultima"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Scrieti de parca ati fi supersonice! Ati ajuns la performanta de aproape un capitol pe zi! Si eu mor de ciuda ca nu apuc nici macar sa va citesc... Va pup pe toate si ...simt io ca la cap. asta vom avea cel putin 2 gravidute: Catty si Danutza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Amely eu cand am aflat de prolactina si adenomul sotului (aprilie 2005) am zis: multumesc, Doamne, ca nu am avut copii, ca sa aflu ca am sot bolnav din cautarile pentru bebic si sa stiu ca trebuie sa-l tratez, ca rau era daca as fi constatat mult mai tarziu, cine stie din ce conjunctura...
Apoi am luat drumul Parhonului vreo 4 luni si nimeni nu m-a luminat, ba chiar am sperat cu atata optimism dupa fiecare cura de dostinex sau mastodynom sau brocriptina.....
Si uite-ma in luna noiembrie in cura de insamantari de toamna, caci naturel nu vrea dom'le destinu' nefericit....

Dar asta a fost cazul meu, cam nefericit la acest capitol, deocamdat'....
Astept povesti de succes de la voi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Doamne-ajuta, Lachi! Le tinem pumnii stransi de tot!

Bubu, si tie multa bafta!



"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Fetelor nu mai prididesc cu cititul, ca mare viteza ati mai prins.

Catty venele pe sani sunt inca un semn de gravideala. Eu sunt sigura ca e . Cat m-as bucura pentru tine.

Eu plec acasa dragele mele, asa ca ne mai vedem maine.

:Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Oana, odata si odata trebuie sa se-ntample, da-o ncolo de prolactina, bine ca acum e sanatos, spermograma a ajuns la cote OK si chiar moralul e mai bun acum dupa ISA... de ce n-ar fi taman luna asta cu noroc?

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput