OBICEIURI CIUDATE

OBICEIURI CIUDATE | Autor: Jocelyn

Link direct la acest mesaj

Asa, ca o barfa mica ce obiceiuri ciudate aveti sau ce ati descoperit la cei din jur?

Eu n-am reusit sa inteleg un tip care, de oricate ori s-ar fi dus la baie nu aprindea niciodata lumina. Il cunosc personal, si eu si sotul. Am ras destul cand am aflat chestia asta si nici pana azi nu am inteles cum se spala, cum se barbiereste pe intuneric (daca baia nu are geam sau e noapte )
Nu am reusit sa scoatem nici motivul pentru care nu aprinde lumina. Ca economie nu facea sigur!
Ne mai destindem si noi afland de ciudatenii din astea.
Va dau cuvantul

If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Eu am avut un prieten, care de cate ori se supara, avea o zi mai proasta, sau am rog era deprimat, se ducea si-si mai cumpara cate o masina: avea la casa de la tara 7 Dacii nou-noute.Nu ma intrebati ce facea cu ele si de ce isi cumpara tocmai Dacii.La Bucuresti mai avea si alte marci si pe alea le dusese la tara ca nu avea totusi loc in garaj de atatea masini.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Eu de cate ori ma enervez, mananc ciocolata!

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Serbanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

quote:
Originally posted by roxana1974

Eu de cate ori ma enervez, mananc ciocolata!

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Serbanica


"ezista o esplicatie" ca iti scade glicemia si ai nevoie sa o reabilitezi

cunosc persoane care la suparare mananca mult fara sa le fie foame si altele care nu pot manca (eu fac parte din a doua categorie).


If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Un obicei ciudat am observat la mine de cand m-am casatorit...Cand vine sotul de la serviciu ma gaseste numai in bucatarie! Ar trebui sa scap de acest obicei ciudat....oare cum sa fac. Daca ma gaseste in pat se va supara???

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

un obicei rau spun eu este acela atunci cand cineva face ceva in jurul meu intervin eu si zic ca nu asa ca asa in concluzie numai cum fac eu respectivul lucru e bine,as vrea sa scap de acest obicei dar nu ma pot abtzine sa nu comentez,as vrea sa le fac eu pe toate asa cum stiu eu dar binentzeles ca nu se poate ca nu am timp,altfel...




Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite inainte de a cunoaste persoana potrivita,pentru ca atunci cand o vei cunoaste ,in sfarsit sa fii recunoscator!

ancutzathree&alex***raza de lumina si fericire din viatza mea***(17iulie 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Mai fetelor, parca era vorba de obiceiuri ciudate, nu bune sau rele ntz ntz ntz, nu sunteti cuminti

numeioana eu zic sa incerci... sa-l astepti in pat sau in cada

If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am cunoscut un tip care atunci cand se ducea la toaleta lasa usa intredeschisa, la geamuri trebuia sa fie prima parte din interior usor deschisa( deci nu pt. aer )Si inca un tip care se ungea in nas cu vaselina inainte de culcare

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Va zic ce face frate-miu(si e mare mai!): de cite ori intra sau iese cineva din casa, lasa vreo 2 minute si dupa aia se duce si trage de clanta, cu toate ca aude cind s-a incuiat usa.
bine ca nu stam impreuna...

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

A! Am priceput ce inseamna obicei ciudat. Cel putin pt mine: frate-miu se duce, isi cumpara Pro Sportul si il citeste stand pe wc iar in liceu invata in baie cu picioarele in apa calda

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

MAMA - cand vine cineva in vizita la ea,incepe sa se uite pe pereti sau pe jos,sa nu cumva sa fie vreun strop de apa sau o pata pe faianta,sau o frimitura pe jos (are o problema majoa cu curatenia...totul tre' sa fie luna) si bine inteles incepe sa stearga sau sa stranga de fata cu musafirul,ca sa nu spun ca de multe ori sunt pete imaginare ,numai ea le vede.Cand avea mocheta pe jos...statea si aduna scamele in loxc sa isi vada de musafiri...i-am spus de atatea ori ca e deranjant si ca musafirul se simte prost (eu ziceam ,eu auzeam).
EU - sa ocolesc canalele cu 6 gauri (considerate canale pt baieti pt ca "BAIETI" contine 6 litere)...dar sa calc pe canalele cu 4 gauri (ale fiind pt fete)...de prostie luarta din copilarie.Sau prin parcuri unde este pavat cu pietre dinacelea patrate mai maricele(nu mai stiu cum se numesc),tre'a calc in interiorul patratului ,nu pe linia care le imbina...eheheee mult am eu de lucru pe strazile astea...si sa ma vezi cum imping la carucior si fac slalom prin parcuri si pe strazi.
Daca mai gasesc va mai spun.
Bafta

Mergi la inceput