Homeopatia in reglarea menstruatiei

Homeopatia in reglarea menstruatiei | Autor: mititica

Link direct la acest mesaj

Fetelor, tot caut pe aici pe site si nu gasesc pe cineva care si-a reglat menstruatia printr-un tratament homeopat. Eu nu prea am menstruatie (fff rar) si am luat si timp de 9 ani anticonceptionale (nu le mai iau de un ani si ceva). Acum am inceput tramtamentul homeopat de o luna si jumatate (de la ultima menstruatie) si menstruatia ioc...
Cat sa mai astept, la voi cum a fost, in cat timp s-a reglat daca s-a reglat, la ce medic homeopat ati fost, etc., ce imi mai puteti spune...
Am mare nevoie de o incurajare, de un exemplu, va rog mult de tot. Stau din ce in ce mai rau cu rabdarea, ceasul biologic ticaie, stiti voi...
Va pup dulce.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

mititico Pe la "Naturiste si homeopate" ai mai citit in urma? Poate gasesti pe acolo vreun raspuns care sa te ajute.

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anic spune:

Eu am luat acum cateva luni un tratament homeopat pt reglarea CM.Am luat sepia,parca.In ziua 7 si 21,daca nu ma insel.Si a avut efect dupa prima luna.Ajunsesem sa-mi vina CM la fabuloasa zi 29.Dar nu a durat mult,pt ca luna asta mi-a venit in ziua 36...tocmai cand ziceam ca 9 luni n-o sa-mi mai vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Eu zic sa suni dr. care ti-a recomandat schema de tratament. Poate ca trebuie sa iti mareasca concentratia la unele remedii homeopate sau poate sa iti recomande altele.
sa ne ti la curent.
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mititica spune:

Marrina, am fost pe la "Naturiste si homeopate" si nu am gasit nici un raspuns clar...
MRL, merg la ea cam la doua saptamani, ma "monitorizeaza" bine, dar stii cum e cu rabdarea...
Anic merci mult-mult-mult pt raspunsul tau. Exact asta imi doream sa aud. O sa o intreb pe doctorita ce zice de "Sepia", daca mi s-ar potrivi. Deci mai am o sansa!!!
Va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

eu ma tratez homeopat cam pentru orice,noroc ca n-am probleme serioase...ce vreau eu sa spun e ca incepusem un tratament pt o chestie si s-au reglat si alte probleme cu acea ocazie...in general homeopatia rezolva mai multe dezechilibre, daca nu chiar pe toate...

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Serbanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Eu am facut 3 luni tratament la dr Vladutu, nu s-a reglat deloc, ba chiar luna asta nici nu mi-a mai venit dar nu sunt insarcinata ca am facut si 2 teste si mi-am luat si temperatura bazala care e 36,6.
Acum sunt in ziua 50, iti dai seama?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

sie u am si am avut ciclu neregulat de cand ma stiu...mai bine zis de la 13 ani...si am facut to felul de tratamente...care ma intreb daca nu mi-au facut mai mult rau decat bine...am luat si anticonceptionale...si midoxiprogesteron (?)...am facut si tratament homeopat la Vladutzu 6 luni...cu tot felul de pastile si ceaiuri...nimic....singurele remedii care pe mine ma mai regleaza un pic...si in ultima vreme sunt destul de multumita cu un ciclu de 32-45 de zile...sunt:...slabitul(15 kile)...lipsa de stres...si tinctura de mladitze de zmeur...insa sindromul PMS...s-a amplificat mult din pacate....si mi-e chiar rau inainte de ciclu cu 2 saptamani..

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mititica spune:

Va multumesc mult de tot, fetelor.
Va pup dulce-dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

mititica si eu am avut probleme cu un CM neregulat. Am luat sepia - C200 vreo 3 luni de zile, in fiecare saptamana - timp in care mi-a venit exact la 28 de zile, iar apoi am luat tot sepia, insa concentratie mai mare, parca C 1000, o doza la o luna si jumatate. ca urmare a acestui tratament mi s-a reglat si prolactina.
Insa eu am facut o prostie, in sensul ca, vrand o data sa-mi intarzie CM am luat 2 zile anticonceptionale, iar de atunci s-a dat totul peste cap. E drept ca de atunci nu m-am mai dus la dr. meu homeopat, desi rau am facut.
Asa ca, in prezent beau in fiecare zi cate 2 cani de ceai de cretisoara+coada soricelului si 2 cani de cretisoara. Pot sa spun ca si-au facut efectul, pt. ca mi-a veni Cm cam asa:43 zile-53 zile - 30 zile. In perioada intre ultima si penultima menstruatie am inceput tratamentul cu ceaiurile.
In orice caz, sa nu iei medicamentele homeopate dupa ureche, neaparat sa mergi la dr.

Pusi,pusi!!!

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mititica spune:

Stiu ca homeopatele nu se iau dupa ureche, dar ma gandeam sa-i mai dau idei medicului... Mie nu mi-a dat Sepia deloc si poate mi-ar face bine, dar poate ca s-a gandit deja si este un remediu care nu mi s-ar potrivi... oricum, am sa o-ntreb, e o draguta si nu cred ca o sa se supere...
Pup dulce.

Mergi la inceput