sarcina dupa laparoscopie?

sarcina dupa laparoscopie? | Autor: cami30

Link direct la acest mesaj

Tocmai am facut laparoscopia care mi-a reparat trompitzele. Ale mele au trebuit efectiv a fi reconstruite pentru ca erau intr-o stare jalnica. Sanse mi=au fost date 50$. Fatza de zero sanse, 50% mi se pare enorm.
TOtusi as vrea sa stiu daca cineva in situatia mea , cu trompele aranjate prin laparo, a reusit sa obtina o sarcina, si cam la cat timp dupa operatie

cami

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Felicitari.Te-ai miscat repede.Abia discutam de laparoscopie si ai si facut-o.N-a fost chiar atat de greu, nu-i asa?Te-a operat pana la urma dr Tutunaru?Scrie-mi mai multe amanunte pe PM.
Eu nu cunosc sttatistici asa ca nu pot sa-ti raspund la intrebarile puse de tine.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Eu am ramas dupa o luna de la laparo (dar am facut si stimulare). De fapt, urmatoarea luna am facut pauza, ca sa se refaca totul pe acolo, si in urmatoarea luna dupa stimulare cu Clomifen, am ramas din prima.

Bafta!!!!



C+ bb mik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Ali, da am facut laparo cu Dr Tutunaru. promit ca-ti dau detalii dar nu acum, sau mai bine intreaba-ma ce vrei sa stii
Catrinel, tu tot trompitze infundate ai avut?

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eli_2005 spune:

Felicitari cami30 pentru laparo. Eu ma aflu in aceeasi situatie ca si tine inainte de operatie: temeri, intrebari, indoieli. Daca ai chef sa vorbesti despre asta, mi-ar fi de mare ajutor incurajarea ta. Adica: ce sa nu fac si ce sa fac inainte de operatie, ce sa-mi iau la mine, de ce nu trebuie sa-mi fie frica... Dr e tot dr. T.
Multumesc mult si insanatosire grabnica,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Cami30, eu am ramas insarcinata la o luna dupa laparo. Eu am numai o trompa pentru ca am avut si o extrauterina, iar dupa laparo mi-a spus medicul ca nu a prea fost infundata, desi eu facusem inainte si HSG si 3 luni de hidrotubatii si nimic. In cadrul operatiei mi-a drenat un pic ovarul sanatatos si cu ajutorul lui Dumnezeu in luna imeidat urmatoare am vut rezultate.
Eu va doresc tututor multa bafta si sa ne vedem cat de curand la mamici.
A, si inca ceva, fiti cat mai calme...mie acest sfat mi l-a dat medicul, sa nu ma mai stresez si sa las lucrurile sa vine de la sine si iata ca ma ajutat.

Ralu 26+
Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralirali_p/my_photos

Varsta bebelina: http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20060108/dt/8/k/c159/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Eli_2005 sa nu ai frica, esti pe maini foarte bune, si orice intrebare ai, intreaba-ma pe PM si iti voi raspunde.

Fetelor multumesc pentru raspunsuri. Mie nu mi-a dat nici un tratament dupa laparo. Mi-a zis sa ma duc acasa si sa prestez. Ma rog, sa fac monitorizari ( daca nu reusesc sa ajung la el) si sa-l sun in fiecare luna sa-i prezint situatia cu foliculii

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Cami30 , si eu sunt tot pacienta doctorului Tutunaru , as vrea sa te intreb ceva : dupa cat timp de investigatii ti-a propus sa faci laparoscopie ?stii de ce , eu am ovare polichistice de-o viata , ciclu nu am deloc , si cred ca am si ceva probleme pe la trompe , insa d-nul dr. mi-a indicat homeopatia, m-am cam saturat sa iau pastile fara rost , nu prea mai am timp....., Crezi ca daca i-as sugera sa-mi faca laparo s-ar supara ?
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Din cate am observat T pune mare baza pe homeopatie. Nu stiu ce sa-ti spun .Eu i=am zis ca in 10 ani nu am ramas gravida, ca am infertilitate secundara, am dacut o serie de monitorizari si direct laparo dupa aia. Adica m-am intalnit cu el la cabint fix de 3 ori si a patra pe masa de operatie.
NU stiu ce sa-ti spun , dar probabil ca nu s-ar supara daca i-ai zice ca nu mai ai rabdare. Tratamentul homeopat se intinde de multe ori pe luni de zile asa ca iti inteleg nerabdarea. TU de cand faci tratamentul?

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eli_2005 spune:

Cami30, am incercat sa-ti rimit un PM dar e dezactivat. Poti sa verifici?
THKS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Da, am avut trompe greu penetrabile, si la operatie mi-a decorticat si ovarele (cum suna si chestia asta, ca pe ogor) – de! Ca dupa aia am fost fertila

Iti tin pumnii!



C+ bb mik

Mergi la inceput