dr. Neamtu Corina Inst. C.I.Parhon

dr. Neamtu Corina Inst. C.I.Parhon | Autor: AYSHA 2

Link direct la acest mesaj

Am primit azi rezultatul la prolactina :875,5 fata de 498 maxim. Dr. ginecolog mi-a recomandat-o pe dr. Neamtu Corina de la Parhon. Am sunat la centrala institutului o ora si nu a raspuns nimeni. Aveti un numar de mobil de-al ei, sau de la programare la consultatii ? Ce parere aveti despre ea ?
Multumesc mult
Aysha

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Sorry, am gresit la titlul subiectului, dr. Neamtu nu Neantu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Aysha uite nr: 0722 669286. Eu am fost o singura data la ea si mi s-a parut de treaba.Mi-a confirmat diagnosticul pe care-l aveam pus de un alt doctor.Eu am ajuns la ea printr-o cunostinta care este medic.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Mai are consultatii si la clinica Sanador de pe Bd. Decebal( parca, ca eu nu prea stiu bine Bucurestiul).

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Multumesc, Dana, stiam ca este si la Sanador, dar nu cred ca acolo se fac radiografii
Oricum, osa o sun sa vad ce fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Cu placere

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

Buna, vreau sa iti spun ca ar fi mai bine sa mai consulti si un alt medic, eu am fost la ea tot prin recomandare si vreu sa-ti spun "parerea mea" ca este o mare "spagareasa " si pe deasupra mi-a mai citit si analizele si ecografia prost.
Stiu ca ea colaboreaza cu dr. Niciulescu de la Giulesti.

Nu vreau sa o critic, ci doar sa-ti spun ce am patit eu cu ea.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Aysha, ai ajuns pana la urma la d-na dr?Eu marti tb sa merg la ea si voiam mai multe detalii.
Eu tb sa merg la spital si chiar nu stiu cate tb sa-i dau, cere ea, ii dam noi cat vrem?Asta e vesnica pb pe care o am cand merg la spital, ca nu stiu cat trebuie sa dau ca sa nu par, eu stiu cum....

si multa bafta




A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Nici parerea mea despre dr.Corina Neamtu nu este stralucita. Am ajuns la ea trimisa de dr. Moisa, penru tiroida, am fost la Sanador, pe bld.Decebal nr. 1, cu programare in prealabil. Prima impresie a fost destul de buna, apoi am facut analize si eco tiroidiana, am hipertiroidie , mi-a dat un tratament forte, cu sedativ puternic desi i-am spus ca nu am nevoie de asa ceva si apoi, dupa o luna de tratament vroia sa ma opereze, fara drept de apel. M-a speriat cu ce mi-a spus, nu cu operatia in sine, bineinteles se impunea pauza de bb de cateva luni. Asa ca, dupa ce am trecut de faza de disperare, am cautat homeopat si de 5 luni de cand urmez trat. homeopat, ma simt vizibil mai bine. Concluzie: mai cereti si alta parere. Daca aveti nevoie nr. tel. mobil:0722 669 286. La cabinet la Sanador nu i-am dat nimic, am platit doar consultatia, analizele si ecografia. La spital nu am mai ajuns.
Succes!

Teodora

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Multumesc, fetelor !
Am fost marti la ea la spital, i-am arata analiza pe care nu am facut-o la un laborator mai de Doamne-ajuta, ci la unul total necunoscut pentru toti medicii din Bucuresti. A spus ca tb. sa o repet la Medsana, lucru pe care l-am facut exact in aceeasi zi. Azi la 19,30 primesc rezultatul pe fax, dr. a spus ca nu are incredere in valorile de pe analiza mea. Mi s-a confirmat totusi ca laboratorul la care mi-am facut eu majoritatea analizelor da erori prin faptul ca am repetat citomegalovirus la Cantacuzino ( IgG, IgM si indicele de aviditate)si, surpriza, in conditiile in care analiza facuta cu doar 2 sapt inainte preciza ca am infectie activa( IgM +)si nu am liber la sarcina, acum a iesit ca nu am infectia si ca primoinfectia s-a produs cu cel putin 3 luni in urma.Isi bat joc de noi pe banii si pe sanatatea noastra!!!!!!
In ceea ce priveste dr.Neamtu, mie mi s-a parut comunicativa, serviabila. Mi-a spus ca atunci cand am rezultatul in mana imi da tratamentul prin telefon, in caz ca iese mare. In fara de aceste discutii, mi-a mai consultat sanii sa vada daca nu am scurgeri de lapte. In rest, despre prestatia ei medicala, nu am putut sa-mi dau seama mai mult. Sper sa nu am ocazia.
Tumpi, eu i-am dat 300.000 in plic, nu mi-a cerut nimic, asa am vrut eu, nu am intrebat pe nimeni( si nici nu intreb)si nu ma intereseaza daca a fost multumita sau nu pt. ca a mentionat consultatia pe calculator, ca sa isi deconteze costul consultatiei prin casa de sanatate.
Va pup, va scriu maine ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Am in fata buletinul de analiza de la Medsana. Rezultat prolactina : 12,11 ng/ml, valori normale 1,39-24,20. Deci sunt perfecta !
La capitolul asta Neamtu a avut dreptate...
Va pup si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput