din nou eu!si va cer sfatul!-simptome sarcina

din nou eu!si va cer sfatul!-simptome sarcina | Autor: raalucutza

Link direct la acest mesaj

buna ziua!data aceasta sper sa fie cu ochi!pe data de 12 trebuia sa imi vina ....stiti voi ce!azi suntem pe 15 si inac nimic!dureri abdominale dar scurte ca niste intepaturi!sani tari durerosi!fara pofte fara senzatii de somn!habar nu am!nai spuneti-mi care mai sunt simptomele acum la inceput!test de sarcina de-abia pe 26!ca nu am acces la el si atunci merg la ginecolog!aaaaaaa....si am 37.5 febra tot timpul!si ma trec caldurile mai tot timpul!am apelat la forum pt ca stiu ca voi ma veti ajuta!am nevoie de multe povete concrete!sper sa nu mai vina vreo 9 luni!eheheheh......va multumesc anticipat!

raluca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

raalucutza....e posibi sa fie sarcina!...si-ti doresc sa fie asa...sa dea Dumnezeu!
insa e posibil si sa nu fie....simptomele de sarcina seamana cu cele de ciclu...din pacate....si eu am stat pe ace de atatea ori...dar faptul ca ti-a intarziat(asta daca il ai regulat)...e un indiciu mai mare ca ar putea fi sarcina...daca nu intarzie si din alte motive....
finutza mea...care acuma e in 4 luni...la fel credea ca-i vine ciclul...avea senzatii obisnuite ca inainte de venirea lui..singura diferenta...obosea repede...
iti doresc succes!...
sa vii cu o veste buna...cu ochi...sau macar cu tubul cardiac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Dupa simptome e greu de spus mai ales ca sunt diferite la fiecare.Cel mai bine ar fi sa faci un test de sarcina.S-ar putea sa fi mai ales dac ai un ciclu regulat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Trei zile intarziere e deja un semn bun. De ce nu poti sa-ti faci un test de sarcina?

Succes!

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

si la mine simptomele nu au existat. ma durea burta ca atunci cant trebuia sa-mi vina ciclul, atata ca in plus aveam niste intepaturi la ovare (ulterior am aflat ca se fixa sarcina\). eu am crezut ca sunt racita si de asta nu-mi venea ciclul dehh, dupa 1 an de incercari, nu mai credeam ca mi se poate intampla mie minunea asta )
simptomele specifice sarcinii (greturi, somnolenta, sani tari, pofte n-am avut deloc) le-am avut dupa confirmarea sarcinii
iti doresc succes sa fie sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valenka spune:

Dupa simptome ai putea fii , dar sa nu anticipam ca sa nu-ti poarte ghinion!!?!!
Din cite stiu eu test de sarcina se poate face din prima zi in care nu mai ai ciclu...
Valenka, mami de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

va multumesc pt sfaturi mult mult.....suntem in data de 17 si inca nimic.....ma bucur enorm....marti 20 merg la control la ginecolog si promit sa va tin la curent!sper sa fie cu ochisorii pt ca imi doresc asta foarte mult!inca o data multumesc!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Raluca, suntem alaturi de tine. Ne rugam sa fie bebe.

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Raalucutza eu cred ca e sarcina! Ai o multime de simptome: temperatura e normala in primele luni, caldurile de care zici ca suferi, la fel. Eu nu inteleg de ce nu faci un test, pana mergi la ginecolog, ptc ar trebui sa iasa || deja!
Iti urez succes!

Laura 13+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Fa un test ca aproape sigur iese +

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

dragele mele!sunt la 8 zile de cand trebuia sa imi vina rushii!nimic!:)mai am exact 3 ore pana aflu ce se intampla....si eu cam stiu ce se intampla.......sper sa fiu .....maine am sa va spun exact dar eu sper sa intru la mamici!bafta multa voua celor care sunt alaturi de mine si vor copii si vorbim mai incolo!

raluca

Mergi la inceput