Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 59

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 59 | Autor: Mirona

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit!

Sa fie cu noroc!!!

Graviduta lunii August 2005 este:
Catrinel 17 - Cap.49
Graviduta lunii Septembrie 2005 este:
CamiM - Cap.58

aici aveti
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57121&whichpage=1" target="_blank">cap. 58

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Sa fie cu noroc...de bebici multi!!!

Megbeng, eu nu m-as putea abtine, mi-as face un Clear Blue...chiar azi! te admir pentru rabdarea ta si tin pumnii stransi in continuare sa fii !

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

In primul rand, fetelor, sa fie cu mult noroc si sa dea Domnul ca intr-adevar, toamna asta sa se numere bobocii si la endometroase!!! ca doar meritam cu varf si indesat!
Amely, sa stii ca si eu am zis ca nu-mi mai fac nici un test pana in z 31 min...pt ca m-am saturat: in fiecare luna imi fac inc cu z25, toate ies negative si totusi mai sper, pana in z 28-30, cand vin rushii...
Asa ca luna asta am zis gata, am rabdare si nu mai fac. Oricum, daca e sa fie, se cuibareste mai bine.

Raport: azi z 28, sunt balonata si zici ca mi-a bagat cineva un furtun in mine si m-a umflat. Am vrut sa-mi iau blugii de dim, dar i-am pus pe mine si pocneau (nu mai tin minte, e pos sa fie de-abia spalati...), drept pt care m-am schimbat urgent in niste pant normali, ca sa nu ma mai simt grasa. Ar cam fi deci semne de rushi, din pacate. Eu sper totusi sa nu vina.


Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Buna, fetele frumoasele!
Ei, mai fetelor, capitol nou, vesti noi (si bune)... arata foarte bine atmosfera de aici, in ciuda vremii ploioase!
Inteleg eu ,asa la prima citire, ca avem trei promisiuni: Megbeng, Mihaela, Ingerash, care au "argumente" serioase? Eu va doresc din tot sufletul sa se confirme cat mai repede aceste "punctuletze" si sa treceti repejor la mamicute!
Eu sunt cam in urma cu scrisul pe DC; m-am tot tinut ba de petreceri, ba de plimbari,be de concerte,ba de prestari,ba o cistita, ba o indigestie, plus celelale, cotidiene si uite asa v-am cam neglijat! De uitat, nici vorba, sunteti in sufletul meu forever! ... Eu: ziua 18;ovulatie in ziua 13; "lectiile" mi le-am facut ca la carte; acum ce-o vrea Dumnezeu!
Andicutz, conced' super placut si relaxant! Te asteptam cu drag sa ne povestesti cum a fost si cu pozici, bineinteles, asa cum iti este obiceiul!
Iepurici, tratamentul asta al tau trebuie sa dea rezultate ca altfel nu se poate!
Miro, m-am bucurat nespus de foliculosii tai si sper sa fie cu mult-mult noroc aceasta ovulatie si sa se lase cu si (vezi ca am pretentii de la tine, nu degeaba am pus 2!).....Da' listuta cu reusitele fetelor noastre nu ai putea sa o adaugi la inceput (ar fi frumos!).
Isabeluta, spuneai ca nu ai gasit teste de ovulatie la farmacie? Eu am luat de la Sensiblue, parca Novamed - 40000 lei!Iti doresc si tie ovulatie fructuoasa!
Mishulici, ce mai faci iubita? A trecut bubita aia pacatoasa?
Ionica,esti o luptatoare; ma bucur ca ti-ai revenit si da-i batai la planul cu BEBE!
Laurica, sunt fericita pt. tine si BEBITA al tau, care se pare ca e foarte activ! Sa fie sanatos si sa va bucurati de el(ea)!

Mai citesc si mai scriu eu mai tarziu! Va pupicesc pe toate!







pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

salutare tuturor fetelor la un nou capitol!!! sa fie cu bebei!
Merci Amely..sa fie asa cum zici cu analizele....mai ales ca azi m-am lamurit exact care trebuie sa le fac....si cand am tras linie au rezultat 8 mil
Succes Megbeng si ingeras26a...poate ne dati niste vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Ingeras, cica sinechiile astea uterine apar in primul rand datorita chiuretajelor efectuate cu simt de raspundere (ceea ce la mine nu e cazul) sau de la diverse infectii (probabil ca de aici mi se trage).
Tin pumnii stransi. Simt eu ca e de bine.

Princess, sarumana de incurajare. Pana la proba contrarie asa sper si eu.


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Buna frumoaselor,
Bine v-am gasit la un nou capitol , sa dea Domnul sa fie cat mai multe gravidute.
Se pare ca trebuie sa tinem pumnii stransi la 2 dintre fetelor noastre dragi care in curand cu voia lui D-zeu poate ne vor da vestea celor 2 liniute..[red]Megben siIngeras26a. Fetelor, va tin pumnii stransi si ma pt voi!.
Eu azi sunt in ziua 8DPO, ziua 23 a cm, temperatura sta ridicata la 37...azi am avut niste dureri usoare de burtica, pe care nu stiu cum sa le interpretez..ma gandesc ca prevestec ciclu...vom vedea.
Am si o veste buna: in 1 octombrie voi fi nasa unui baietel superb.Am niste emotii de nici nu va puteti inchipui
va pup te TOATE.
cRISTINNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Am revenit.....
Cristinica, parca ai intrebat ceva de Utrogestan? La mine nu a modificat deloc temperatura si nici durata CM, in schimb imi da o stare de "betie" cam jumatate de ora, dupa ce il iau!... Felicitari pt. finutul tau si sa-ti traiasca; poate o sa fie de bun augur acest botez pt. tine!... Vreau si eu pozica la ialina74@yahoo.com si mercic!
Danangie, nu te mai stresa, draga mea, atata cu mutatul ca nu face bine la fertilitate!
Oana, cam nasol cu raportul asta FSH-LH pt. ca mie imi iese in jur de 3, in ziua 14!... Tu ce mai faci? Parca nu prea ai mai fost asa de activa zilele astea! Sper ca nu ne-ai uitat!
Amely, eu cred ca HSG-ul nu se face el chiar degeaba in atatea clinici si spitale; fiecare dr. are "chichita" lui!Nu mai fi dezamagita si gandeste-te ca o sa fie bine!
Diciu, bine ai revenit din vacanta si spor la analize!
Catty, bine ca ti-ai mai revenit, dar nu sta asa; ia si tu niste vitamine si odihneste-te cat mai mult!
Barbye, sper ca ati prestat cu spor; asteptam rezultatele peste cateva zile!
Asteryaro, frumos din partea ta ca ne incurajezi si ca "nu ai uitat de unde ai plecat"! Iti doresc un BEBIC sanatos si frumos la suflet ca mamica lui!

Acum iar am treaba! Revin mai tarziu cu cititul si raspunsurile!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, multumesc din sufletel pt sustinere, dar a cam inceput sa ma doara burtica :((( imi pare tare rau...Poate o sa fie luna viitoare...

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Din pacate am avut dreptate...am fost sa fac pp si tocmai de mi-a venit...

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Salutare fetelor!

Ce sa va zic? Eu nu mai inteleg nimic...ziua 45, 2 teste negative.
Ce sa fac? Sa stau sa mai astept? Sa merg la medic?

Va pupik,

Mergi la inceput