FIV 42

FIV 42 | Autor: Kariris

Link direct la acest mesaj

Fetelor poftiti la un nou capitol!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, eu trebuie sa incep in curand injectiile cu Dipherelin. Trebuie sa fac injectii subcutanat zilnic timp de 4 saptamani (in ultimele 2 saptamani adaug si Gonalul f, daca va fi totul in ordine). Am citit ce scrie in prospect la reactiile adverse la Dipherelin. Va rog mult, imi spuneti si mie daca voi ati avut ceva reactii adverse si care au fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Fiv-istelor va doresc succes la tratamente si sa auzim de proaspete cat mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Asi de ar fi asa cum zici tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Crinuta iubita nu te mai gandi la reactii adverse ca daca e asa le ai tot le ai si e la inceput,cum a fost si la mine cu Brocriptinul.Dupa aia toate trec si daca reusesti nimic numai conteaza.RELAXXXXXXXXXXX!PLEASSSSSSEEEEE!
Danita daca ai prolactina in limite normale nu-ti face griji.Nu o sa ai nici o problema.
Multa bafta tuturor,

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Ceciserban, . Sper sa nu am parte de surprize neplacute care sa imi dea peste cap planurile.

Crinuta, nu te mai gindi la rele! Mergi cu incredere inainte si ai sa vezi ca totul o sa fie bine. Daca ai sta sa citesti toate prospectele la medicmanete iti garantez ca nu ai mia lua nici o amarita de aspirina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Cecilia, saracuta de tine, tu chiar ca ai simtit pe pielea ta efectele adverse la tratament. Intradevar daca reusesc nu mai conteaza.
Danutza_c asa e cum zici cu prospectele medicamentelor. Dar parca efectele adverse de la medicamentele folosite pentru FIV ma nelinistesc mai tare (poate ca am citit prea multe despre ele). Stiu ca oricum nu am ce face, depinde de organismul meu cum va reactiona. Din pacate eu am avut ceva probleme si din cauza Clostylbegitului. Sunt cam patita. Iti tin pumnii sa ai vesti bune dupa intalnirea ta din 27 cu dr. si sa faci si tu cat mai repede FIV.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo23 spune:

Crinuta, cred ca nu ai PM-ul activat si nu stiu altfel cum sa-ti scriu.
Nu te mai gandi la efectele adverse, ci doar la cele benefice. Si eu sunt patita, crede-ma, ultima oara acum vreo doua saptamani. Voi reincepe FIV-ul in vreo doua saptamani, daca nu se intampla vreo minune pana atunci.
Da-mi de veste de indata ce iti activezi PM-ul.
Bafta multa!
Dodo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianag05 spune:

Buna dimineata!Ma primiti si pe mine in discutia voastra?
Va urmaresc cu interes de ceva vreme.S-a scris pe forum ca exista o clinica in Grecia unde costurile pentru FIV nu ar fi atat de mari.Imi poate da si mie cineva mai multe informatii? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Dodo23 multumesc de raspuns. Ti-am trimis PM. Cred ca am rezolvat si acum merge, nu ma prea pricep. Sper sa-l primesti. Tu ai mai facut un FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Salut fetitele,
Eu acum am venit de la dna. dr., m-a chemat mai repede la consultatie. Sunteti curioase ce mi-a spus? Ca-i pare foarte rau ca nu am reusit Motivul pentru care nu am reusit??? Nici nu ma asteptam sa-mi spuna vreun motiv. Ideea e ca nu am chisturi pe ovare deocamdata...in urma stimularii, ceea ce-i bine si pot sa reincerc dupa 3-4 cicluri normale, ideal ar fi dupa 6 luni si mi-a propus sa incerc prin ianuarie. Voi vedea daca voi mai incerca sau nu.
M-am intalnit si cu Letitia acolo, care-i o frumusete de fata, nu alta. Si frumoasa si simpatica si volubila si cu simtul umorului, ce mai o dulceata de fata.

Crinuta eu zic ca-i bine sa te gandesti si la efecte adverse, pentru ca in cazul in care apar sa nu te sperii sau sa nu ai vreo surpriza. Eu de la diphereline am avut o sangerare (spre hemoragie chiar) care a durat vreo 4 zile (e normal, unele fete au sangerarea aceasta altele nu, sunt normale ambele variante) si pot sa spun ca nu m-am simtit bine deloc: mi-era rau, ma simteam foarte slabita, nu imi era greata, dar rau parca nu ma tineau picioarele, nu prea vedeam bine atunci cand mi-era rau si...am fost ca o bomba cu ceas, super irascibila, nervoasa, impulsiva, etc. Dar a trecut si nu am patit nimic, nici nu ai ce sa patesti. Iti doresc sa termini tratamentul cu bine si sa se soldeze cu o reusita si nu-ti mai fa atatea griji, pastreaza-ti nervii ca vei avea nevoie de ei in timpul tratamentului.

Bafta multa tuturor care au intrat in linie dreapta!!!

Mergi la inceput