Cu dragoste, din IASI (17)

Cu dragoste, din IASI (17) | Autor: carmenp

Link direct la acest mesaj

ptiu, ce de-a treaba am avut azi, am facut-o si p-asta...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei la mare,tzucurica fara motz sitzucurei de septembrie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Da ce treaba ai facut azi?
In alta ordine de idei, ce mai faceti fetelor? Ce va mai fac copilasii, cum au inceput scoala, gradinita?
Va pup,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by GabrielaG

Da ce treaba ai facut azi?



a deschis subiect nou, ca eram deja la pagina 14!

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

loool, gabitzo, ma fac greu inteleasa...
cristina, acu vreo doua zile era cineva pe la mine care pleda infocat cauza concursului lui vladutz, da-i o bere lui j c-o merita

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei la mare,tzucurica fara motz sitzucurei de septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Oooops, cred ca am ramas cu Campari aa la bord...sorry.
Matei a venit azi de la gradi cu pantalonii imbracati cu spatele in fata. Scumpel...si era mandru ca el s-a imbracat...Si nu te-a vazut d-na educatoare, ingrijitoare, cum te-ai imbracat? Nuuu...Oricum in prima zi se imbracase singur cu chiloteii si avea picioarele amandoua bagate in locul cate unuia...N-am priceput cum si de ce si-a dat chiloteii jos...dar tot mandru era ca se imbracase singur. oricum parca e si mai bagat in priza de cand merge la gradi, si nu-i tace gurita deloc.
Multi pupici la nazdravani,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by carmenp
cristina, acu vreo doua zile era cineva pe la mine care pleda infocat cauza concursului lui vladutz, da-i o bere lui j c-o merita



ce lume mica!

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Gabriela - macar aveau pantalonii nasturi sau fiermoar, sa fie si mai nostim? oricum, e un dulce ca se straduieste si e mandru de asta.

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Saluti ,fetelor!!Am ratat intilnirea de vineri...tare am asteptat ziua de vineri..dar..a venit mama mea care apare de 2-3 ori pe an la mine asa ca nu aveam cum sa plec.
Da' o intilnire cu copilasii nu mai facem acu' cit mai este cald??Intreb si io'
Am fost cu Alex in vizita la citeva gradinite si o cresa..ca asa mi s-a pus pata duminica seara sa-l dau la "scolit",binenteles ca nu sint locuri nicaieri..dar am gasit o gradinita de care am fost si eu si Alex ff incintati si e si f aproape ....pentru la anu',oricum acum e prea mic.Oricum partea buna e ca Alex e dispus sa invete sa manince singur ..sa se imbrace singur(aici sintem in faza de inceput..mai avem pina ajunge ca Matei)...pentru ca..asa fac copii la gradinita.
O zi insorita!!
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

'Neata la toata lumea!Asa de mult am vrut sa particip si eu la cuconiada asta dar a doua zi am avut examen(o restanta)si am mai avut o problema: intotdeauna cand tb sa fac cunostinta cu persoane noi ma simt complexata in sensul ca imi fac griji sa fiu la inaltimea voastraE o prostie dar asa sunt eu mai timida la inceput.Oricum m-am gandit la voi si vazand pozele de la distractie am vazut ca a fost super!Pa,va pup si va doresc numai bine!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Mai Gabi si eu as vrea...dar tare mi-e ca vine toamna cea adevarata cu ploaie.
Herra, dupa ce m-ai intrebat de nasturi sau fermoar, m-am uitat de curiozitate...si nu e nimic. E doar croit pt slitz, dar se considera ca sunt prea mici sa faca chiar pe acolo. Na ca acum stiu cum arata pantalonii.
Mateiu meu de ieri plange cand il las la gradi. Si tipa...mama, nu vreau sa raman fara tine. Offf...i-am auzit guritza pana am coborat un etaj si am iesit pe usa gradinitei. Si ma doare sufletul...Stau si ma gandesc daca a fost doar glasciorul ramas in mintea mea...sau chiar il auzeam de jos.
Va pup,
Gabriela si baietii

PS. Chiar as vrea sa ne intalnim. Cred ca baietilor le-ar place
iar un Kids Land, ca nu i-am mai dus demult. Ce ziceti? (asta in eventualitatea in care e frig si ploua).
Acum a spus unul la TV ca maine dupa masa incep ploile la munte si noaptea intoata tara, apoi de duminica ploua....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

A,am uitat!Draga Acvi-Gabi cati ani are Alex!Si la ce gradinite ai fost?Si eu m-am gandit s-o dau pe Daria la gradi dar m-am gandit ca totusi e prea mica si nu stiu daca o primeste (nici nu face singura la olita),m-am gandit la Funny English unde a fost Dragos,fiul meu dar eu stiu?Tu cum te-ai hotarat pana la urma?Multumesc,Te pup!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput