Mamici din nou aspirante(3)

Mamici din nou aspirante(3) | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Mamici din nou aspirante:

(1) (2)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Mamicile aspirante:

Cornelia laura (Eduard 21.06.2004)
Andra10
Florypop (Andrei 27.11.2004)
Asi (Razvan 07.03.2004)
Mercedes
Ruxi
Geliza (Mara 24.01.2002)
Ruxandra sb (Matei 3ani)
Andreea Banica (Alexia Elena 12.08.2004)
Kitti (Raul 6 ani)
Mav (Sebi 04.02.2004)
Mcrmiki(Bogdan 24.12.2000 Vlad 17.11.2003)
herra (Vlad 23.09.2004)
Ana Maria (Victor Stefan 15.12.2004)
Sim (Ruxi 3 ani)
Rosa sinesis (Cosmin 03.077.1997)
Michial
Mia
Adi95 (baiat 10ani)
Vasce (David 18luni)
Pashosha (Luca si Maya)
Loredana (Diana 6 ani)
Iulia P (Thomas Anthony 16 iunie 2004)
Andira (Irina 14.04.2005)
Pako (Andreea)


Irinel (Daniel28.05.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sper ca in partea asta sa apara mai multe mamici gravidute.

Irinel in legatura cu intrebarea de la gravidute luna asta am avut niste manifestari tare ciudate si vroiam sa vad daca e ce banuiesc eu.Cam la o saptamana de la ovulatie am avut niste intepaturi in burtica diferite fata de cele de la ciclu si au durat cam 2-3 zile.Dupa asta au inceput sa mi se inatreasca sanii si sa ma doara.Intr-o zi cand eram in parc cu copilul era sa pic jos asa de tare am ametit ceea ce mie nu mi s-a intamplat niciodata.Apoi aram somnoroassa si dormeam 10-11ore noapte si 1-2 dupamasa .Eu care stau tot la calculator cat doarme Razvan.Baniuam ceva dar nu am facut nici un test pentru ca eu credeam ca e prea devreme.Cu 2 zile inainte de data cand trebuia sa vina , seara fac dus si dupa simt ca nu ma mai dor asa de tare sanii.Era ciudat ca pe mine ma dor si 2 zile dupa ce imi vine.Marti vin uratii si vin tare de tot(foarte neobisnuit) si cu niste dureri de ma urc pe pereti.Nu stiu ce a fost dar e tare ciudat ce mi s-a intamplat.

Cred ca te-am innebunit si nu ai inteles nimic .Concluzia e ca banuiam ca nu mai vin si ca sunt.Dar nu-i nimic poate luna viitoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Asi, nu m-ai innebunit, m-as fi bucurat sa fie bebe. Si eu am patit ceva asemanator cu vreo 2-3 luni inainte de a veni bebe si chiar m-am dus la doctor si mi-a facut un test de sange care a iesit negativ. La mine durerile au inceput intr-o zi cand Daniel nu avea stare si ca sa il schimb m-am strofocat toata si l-am tinut si mai mult in brate, plus ca am carat niste saci de iarba in fata casei sa ii ia masina de gunoi. Am avut dureri pana cand mi-a venit ciclul si in luna aia si la ciclu am avut dureri mari si niste chegulete. Eu am avut senzatia ca poate am fost graviduta si nu s-a prins sau ceva de genul asta. Nu stiu nici acum daca a fost sau nu ceva. Da uite ca la scurt timp chiar a venit samburelul, iti doresc sa ti se intample si tie.
PUpici si tinem pumnii

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si samburelul de 7+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna,

As vrea sa ma inscriu si eu pe lista voastra. Irinel ma cunoaste deja, caci am fost impreuna la mamici de mai-iunie 2004. Am un baietel, Thomas Anthony, nascut pe 16 iunie 2004 si, iata, am inceput "lucrul" pentru bebe 2. Ne dorim mult o fetita, dar si baietel poate sa fie atata timp cat este sanatos, frumos si inteligent ca Thomas.

Aceasta este prima luna in care incercam. Mai sunt cateva zile pana vom vedea daca a functionat si nu mai am nici un pic de rabdare pana atunci. Evident, eu ma simt deja insarcinata, dar, cum am imaginatia foarte bogata, se poate foarte bine sa fie vorba numai despre fantezia mea care lucreaza intens... Vom vedea!

Irinel, si eu sunt ca si tine (as vrea sa fac testul CHIAR ACUM, desi stiu foarte bine ca este MULT prea devreme). Am cumparat deja Clear Blue (aceeasi marca am folosit-o si prima oara, la Thomas) si ma uit la cutie, cu speranta, in fiecare seara... Doamne, ce lungi mi se par zilele acum, pana va sosi momentul propice pentru test...

Iulia P. si Thomas Anthony (16 iunie 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dragos_popa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Bun venit Iulia! Uite ca ti-ai luat inima in dinti si ai intrat pe aici. VAi ce m-as bucura sa iasa repede a doua liniuta. Si mie mi s-a parut in mai multe randuri ca sunt graviduta si chiar si acum dupa aucm am spus am indoieli ca n-a fost ceva, oricum acum tot ce conteaza e ca samburelul e acolo la mami in burtica.Cate zile mai sunt pana la ziua cand poti face testul? Ca sa numaram si noi cu tine. Sa stii ca am vazut niste teste numite 1st Response pe care scrie ca poti sa le faci cu pana la 4 zile INAINTE DE DATA CAND TREBUIA SA VINA CICLUL. Deci mai devreme decat Clear Blue. Am folosit in luna anterioara lunii cand am ramas gravida, si atunci a fost negativ si mi-a fost necaz pe el si am zis ca nu e bun :-) asa ca luna trecuta am luat Clear Blue (ca si la Danut) da n-am avut curajul sa il folosesc pana in ziua 27 (cand de altfel a si fost extrem de vag, in a 28-a a fost insa destul de vizibila a doua liniuta, adica vaga da clara). Hai ca iar m-am intins, tine-ne la curent.

Cornelia, unde esti? Chiar au venit rusii? Hai ca stau in tensiune ;-)

Pupici si un weekend placut.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si samburelul de 7+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Buna fetelor! M-am intors aseara de la mare unde ne-am simtit bine doar ca ne-a fost ffff dor de Eduard si am jurat ca nu mai plecam fara el alta data. Da, mi-au venit uratii marti seara dupa ce am ajuns la mare doar ca au fost altfel decat de obicei. Adica a curs sange de marti seara pana miercuri seara, joi nimic si de ieri la pranz tot vine cate o picatura. E clar ca e ceva in dezordine la mine...
Va multumesc din suflet pentru grija pe care mi-o purtati si vreau sa stiti ca mi-ati lipsit tare de tot astea 4 zile. Vad ca ati fost harnicute si ati scris mult cat am lipsit eu.
Bun venit noilor aspirante la bb 2.
Va pup pe toate si o iau de la capat luna asta.

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Iulia bine ai venit si sedere scurta.

Irinel poate cine stie peste vre-o 2-3 luni vine si la noi bebe 2.

Cornelia bine ai revenit si poate luna asta se intampla minunea.

Va doresc o duminica minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Cornelia bine ai revenit din vacanta, ma bucur ca v-ati simtit bine! Sa nu te superi pe mine ca-s insistenta da ai mai facut vreun test de sarcina? Poate fi si dereglare ai tu dreptate, da mie tot nu-mi trece gandul de la testul ala pozitiv pe care l-ai facut inainte de a veni uratii, plus ca zici ca nu e tocmai normal cantitativ. Hai nu te supara pe mine, tare imi doresc sa fie bebe. Pupici si stai in weekend cu Eduard cat mai mult sa iti treaca de dor.:-)

Asi, poate chiar mai repede cine stie... Pupici si tinem pumnisorii.


http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si samburelul de 7+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Buna dimineata mamici!
Noi am avut o noapte alba din cauza lui Eduard care a plans asa cum nu a mai facut-o de cand avea colici. Nu reuseam sa-l potolim nicicum. Presupunem ca ies alti dintisori caci alte simptome nu are, e doar fff agitat.
Iulia, cand faci testul? Tinem pumnii stransi si asteptam o veste foarte buna de la tine.
Mami Irinel, pup burtica mica si pe domnisorul Daniel. Apropo de greturi, cumnata mea se lupta din greu cu ele. Are zile in care nici nu poate sa se dea jos din pat.
Sim, hai sa numaram impreuna si din 2 dorinte asa mari macar una sa fie realitate luna asta! Concediu placut si cat mai rodnic!
asi, am patit si eu ca tine acum vreo 3 luni si nici acum nu stiu daca a fost sau nu. De altfel nici luna asta nu-mi dau seama exact ce a fost....chiar sa fi nimerit eu cel mai prost test...oricum fiecare ciclu inseamna o noua luna de sanse pentru noi...
Mie si acum mai imi curge cate putin ceva maroniu( asa la 2-3 ore odata) si ma si doare inca burtica. Promit ca de acum incolo sa nu mai test decat dupa cel putin o saptamana intarziere...

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Hai fetele ca eu fac galerie!

Iulia ce se aude? Cate zile de asteptare mai avem?

Cornelia, eu n-am auzit de teste care sa greseasca in sens pozitiv, poate doar din cauza anumitei medicatii. In sens negativ, da, e posibil, daca nu e suficient de sensibil si concentratia de hormon este inca prea mica. Ii doresc cumnatelei tale sa ii treaca repeed greturile. Vad ca eu, dupa vreo 3 zile grele, am avut cateva mai usoare. In sensul ca ma mai lasa daca mananc ceva (da nu orice :-)), oricum pana acum e mai bine decat la Danut, doar cateva zile au fost la fel de rau ca la prima sarcina. PUpici si tin pumnii, da eu inca raman cu ideile mele (referitor la liniuta a doua...-tu esti calma fata de mine, eu sigur nu ma lasam pana nu mai faceam un test, ca altfel nu puteam dormi :-))) Pupici lui Eduard. Danut a fost agitat si cand l-am mutat in alta camera (seara, sa doarma) si am avut niste prieteni in vizita. Cateva seri a facut urat, a trebuit sa il adormim plimbat pe afara in carut. Acum s-a obisnuit. Pupici si sa fie mai bine. Fiu-meu se mai calmeaza la Gripe Water cand ii dau dintisorii. Sau daca e chiar rau, Advil sau TYlenol.

Simo, cred ca ai ajuns deja. Vacanta placuta si rodnica.

Sorina te-ai intors din concediu? Cum te simti?

Nina te-ai intors din spital? Ce faci? Ce face Cristina?

Pupici la toate.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si samburelul de 7+ saptamani

Mergi la inceput