Oligospermie (9)- putini, da' buni!

Oligospermie (9)- putini, da' buni! | Autor: Natasha71

Link direct la acest mesaj

Iata ca va poftesc intr-un salon nou-nout, asa cum se cuvine!

Si sa intrati pe usa asta cu vesti cat mai multe si mai bune si cu veselia si optimismul de pana acum!

Fosti oligospermisti, in prezent viitori parinti: Titelu

Vechiul capitol il gasiti aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56705&whichpage=1
______________________________________________________________

Da, am facut TPC si a iesit negativ . Pe langa astea, cred ca nici eu nu sunt chiar asa perfecta cum o spun analizele, nu stiu ce calitate or avea ovulele mele, nu e suficient sa ovulezi in fiecare luna...

Danutza, si eu am 'savurat' multe pana acum, o spun ca sa nu creada reprezentantii taberei masculine ca mi-am supus sotul la cazne si eu am stat cu mainile in san, nuuuuu! Ceaiuri de napranic, pulbere de marar sub limba de 3 ori pe zi cate 15 minute si apoi mestecata si inchitita, de mi se sterpezeau dintii, si cate si mai cate, injectii mi-am facut singura cu polidin, nici nu-mi mai aduc aminte ce n-am luat...

Va povestesc maine multe, ca am o logoree cateodata... dar acum cred ca m-a doborat oboseala...

Noapte buna si vise frumoase

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

De multe ori stau sa ma intreb daca tot ce facem chiar are vre-un efect sau e doar asa, pentru constiinta noastra sa ne amagim ca nu stamn cu mainile in sin asteptin nemurirea sufletului...

Ca am dat si eu in patima tratamentelor cu plante si alte ace si prostii dar de multe ori efectele sunt la nivel pisihic, ce zici Oana? Sper ca ai gasit drumul spre noul salon, ca te-am avzut ratacita pe la cel vechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor aspirante la postura deviitoare mamica.
Ma numesc Ioana si sunt nou intrata in "club"
Va salut si va doresc sa fiti mamici !

mamatata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Buna dimineata pe la saloane ! Cred ca in curand o sa fim ca un roman-fluviu !
Ioanatugs, bine ai venit, tot oligospermista ?
Speta pentru optimism : el 12 mil/ml, ea super F.B., el 5-6 luni trat. cu acid folic, Zn si potent power si acum BB baietel ( dar dupa 2 ani, cam asa, de la prima incercare).
Va pup, eu tot bosumflata, ca nu am aflat misterul cu CMV,nu stiu daca afecteaza fertilitatea sau nu, sarcina o afecteaza clar.
Oana??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Buna Ziuaaaa
Ce faceti somnoroase pasarele?mai mult noaptea va place la schimbul trei.Da ce va place dom-le.Ratacii un pic prin vechile saloane pana va gasii.mi-a placut aia cu fantana arteziana instantanee(fara sursa proprie de energie).
aysha2-chiar ca roman fluviu.Si eu am descoperit acelasi trat si p-ala il fac cu mici imbunatatiri.
natsha71-ti-ai facut datoria ca deschizatoare de drumuri d-na comandant.
ioanatugs-bine ai venit.Ai grija ca aici lumea e putin diferita vei vedea.Spune-ne povestea ta.
nounou-vad ca ti-ai intrat in mana f bine.cine se aseamana se aduna.Am simtit de la inceput ca esti de-a noastra.Highlanderi tre sa fie intr-adevar dar ce te faci ca dau de Xene pe unde se duc si o cam iau in freza gigeii si-si fac sepuku.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Pentru cei ce nu le pace branca
ODA BRANCII
Nici o planta nu-i ca branca
Ce-ti face ceva ca stanca
Dac-o iei aproape-un an
Erupi precum un vulcan.
Doar cu lava-i o problema
Ce ma pune in dilema
Ca-i putina mititica
Si compusa din nimica
Da tot branca-i rezolvarea
Tot la ea ne e salvarea
Ca va face-o lava buna
De-om mai lua-o inc-o luna
Si ne scapa de necazuri
Ca-n diverse alte cazuri.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Buna dimineata! Si .. pe branci imediat!
Dupa care, din pozitia ghemuit, pe locuri, fiti gata ..... cine sforaie acolo, in spate???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

GREULEEE esti de-al meu frate, poet din nascare!!! Dar te rog sa nu ma stimulezi, ca sunt fluviu in domeniu si daca macar un firicel scapa din opera mea prin aist salon, vine tot fluviul pe capsorul vostru.....
Ioanatugs eu fac cinste tuturor noilor veniti, asa ca te rog sa servesti aici, si apoi stam de vorba cat vrea sufletelul tau (asta e adusa de Nounouta) .....
Ai lecturat capitolele anterioare??? Acolo unde tot dadeam retete de succes pentru sufletele cuprinse de oligospermie??? Caci acolo vei gasi multe coduri pentru a intelege nebunia de acum! Dar am eu un simtamant ca ne-ai shpionat din umbra.......... Care e povestea ta??? VREM SA O AUZIM!!!
Nounouta execut intocmai.... Ce urmeaza???? Eu nu sforai, poate baietii astia! Sau poate asta al meu din burtica, dar n-are decat 33 de zile! Se aude pana la voi???
Danutza tot spilul cu infertilitatea e in psihicul nostru, parerea mea...
Aysha am cautat pentru tine pe GOOGLE si am gasit tratament pentru CMV: ganciclovir si fosfonoformat. Poate te documentezi si tu de acolo sau poate mergi la dr T sau la Matei sau la Cantacuzino pentru mai multe informatii.... Eu asa as face. Deci ai inteles ca CMV IGG pozitiv e de bine!!! Ca ti-am spus in capitolul trecut....
Copilasul meu creste, astazi face 33 de zile si se pare ca se simte exceeeelleeeent in creierasul meu......... Va arat si o poza cu el, poate ma credeti .... Si cu mama acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Trebuie neaparat sa ma descarc/spovedesc, caci am niste simtaminte si sunt doar cu pisoiul langa mine.... Barbatul a plecat sa aduca bani acasa si nu pot sa-l deranjez cu prostiile mele...
Mai sufletelor, am in fata ochilor durata cm (rog baietii sa se intoarca cu spatele ) pe ultimii 5 ani. Dl Tutunaru a dat pe spate cand a vazut frumusete de grafic ()...
Ideea pe care doresc sa o transmit e ca in 5 ani de zile mai mult de 32 de zile (si asta o data la 2 ani si in conditii de suuuper examene de viata, nu ca acus , cand o fluier de optimism) nu s-a intamplat, nenicule...
Daca trec de ziua de maine, hai si de ziua de poimaine, fac contestatie la testul de sarcina facut ieri, ca astia iar m-au picat cand eu, ca de obicei, facusem tot.... OARE???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

M Oana, m-ai convins, o dau pe sampanie!
Da' eu nu las pe maine ce pot face azi, nu-mi intepenesc degetele pe dop, gata, se aude galgaind!
Si IQ-ul meu deghizat (moaaamaaaa, cum v-am pacalit, huh? ) zice ca gravitatia, in cele din urma, va cobori gravideala din cap unde-i e locul! Contest la unison testul de sarcina, nu mi-au placut niciodata oricum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Deci mai ramane doar sa aplic regula gravitatiei in ecuatia de pana acum si ajung la rezultatul final??? Multumesc, colega, sper ca macar 5 sa-mi dea astia, ca important e sa trec clasa....
Toata viata am contestat de una singura, de incepusem sa ma contest si pe mine insami, dar a venit timpul sa am aliati!!!
Sa-mi traiasca aliatii!!!
Va anunt eu cand ne oprim din bucuria asta....
Daca pana luni mai am motive de bucurie imi sun prietenii sa le spun ca petrecerea din septembrie 2004 a fost pentru septembrie 2005. Ma, da' ce calcule exacte face Dumnezeu asta!!! Nici eu nu puteam s-o potrivesc mai bine!

Mergi la inceput