Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 56

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 56 | Autor: Avalon

Link direct la acest mesaj

Iata ca ma incumet si deschid un nou capitol.

Bun venit la capitol nou si sa fie cu noroc!

Va astept cu vesti bune si la cat mai multe !!!
Graviduta lunii August 2005 este:
Catrinel 17 - Cap.49

Sa fie intr-un ceas bun!

Urmam cat de curand noi,Aspirantele de la "Endometru"....


Aveti aici Endometru,ovulatie,temperaturi ,monitorizari 55: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56058&whichpage=12


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Avalon, dragostea mea adusa la 'endometru' de pe la alte capitole, poftim dedicatie speciala
Mie imi miroase a gravidutze .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Salutare fetelor...m-am reintors dupa un circuit de 10 zile: Sighisoara, Vatra Dornei, Sucevita, Moldovita, Putna,Voronet, Borsa, Sapinta, Sibiu si Poiana Brasov...Bianca a fost tare cumintica draga de ea si nu am avut probleme...am intrat in luna a5-a si parca nici nu-mi vine sa cred...sapt. viitoare am emotii ca ma duc iar la eco morfologica la Iosup...da Doamne sa fie bine...

La cafeluta am pus poze...in albumul "munte 2005"

Mi-a fost dor de voi si astept numai vesti bune si cit mai multe burticoase!

Va pupic pe obrajori!

Cafeluta draguta
Bianca19+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

V-am spus eu ca-mi miroase a gravidute.....
Utocatalina eu am vazut pozele inca de la pranz cand le-ai pus pe la alte capitole....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Bine v-am gasit la capitol nou! Wow da ce harnicutze ati fost!
Eu ma simt mai bine (cred ca oboseala e de vina) dar nu a mers netul la serviciu si de aceea nu am putut vorbi cu voi!
Andicutz frumoase poze si frumoasa petrecere!
Cata bine te-ai intors!
DaniP bine ai venit si sedere scurta pe la noi...
Va pupic pe toate fara deosebire si fug sa fac niste pilaf pentru al meu sotz care are sarmanul stomacul "prastie"...


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANI. P spune:

Cred ca am gresit ceva! dupa ce am scris pe scurt povestea nu a ajuns la voi.
O reiau! Multumesc pentru primire!
De 2 ani incercam sa avem un bebe. Am fost ca voi toate la inceput foarte increzatorea si chiar cam prostuta, credeam ca este de ajuns fara protectie in perioada fertila sa fie cu ochi , dupa cateva luni de asteptari am inceput sa ne ducem la. Totul este OK ne spuneau toti, ultima oara chiar putin iritati am spus ca este cazul sa facem analize mai amanuntite si doctora insista ca nu este cazul ca nu avem de ce sa ne facem probleme ca pur si simplu nu s-a intimplat ca este stresant BLA-BLA-BLA. Dar oare nu este mai stresant sa astepti, sa astepti temperaturi, teste de ovulatie si iar asteptare... speranta, cautare de semne inexistente (vai ma simt rau, poate sunt insarcinata) apoi nervi, dejamagire si o luam de la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Mishule 'pofta mare' sau 'sa va fie de bine'!
Dani P sa nu te sperii ca ti-a aparut mesajul la finele unui capitol inchis. Asa e pe la noi cu procedurile astea... s-a-ntamplat.... Dar vaz acum ca ti-au dat drumul si la noul capitol.... Monitorizarea dureaza numai 10 mesaje, apoi vei primi LIBER la mesaje instantanee.
Inteleg ca aveti numai 2 ani de casnicie, deci esti pe la inceput cu cautarile.... Te ajutam cu placere!! Iti punem spune cam pe unde am luat-o noi, pe unde e mai bine.... A vorbit o baba cu 11 ani de casnicie in spate , dar cu o mutrisoara de 14 anisori neimpliniti inca, Madana poate confirma.
MADANAAAAA incep eu sa dupa tine, de o sa ai nevoie de o in curand??? Pai singura fata de pe forum pe care o stiu in carne si oase nu o razbate cu casnicia???? Vezi ca acum vin sa-ti vorbesc despre casnicii fericite, asa cum am facut cu Catty si ai vazut ce efect a avut. Iar la logoreeeee, m-ai vazut in actiune, pe viu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Buna seara!
Bine ne-am regasit la un nou capitol si drum drept la .
Danutza C fii tare si gandeste pozitiv doar te pregatesti de FIV. Sigura ta preocupare acum este sa fii in forma optima si cu moralul cat mai ridicat!!!!!!!!
Cristinna bine ai revenit pe forum iti spune un boboc la "endometru".
Dani P bine te-am gasit si sedere cat mai scurta.
M Oana m-ai cucerit cu otimismul tau.

Eu zic sa , decat sa ne de mila.
danutza C, MOana, Lumit, Andicu, Avalon,Mishulina, Diciu, Marrina, Catty, Chrischris, Christinna, Amely, Cristabb, Dani P si daca am uitat pe cineva sa ma scuzati la toate fetele si multe .
isabeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Buna fetelor! Abia acuma ma reusit sa imi fac putin timp sa vad ce ati mai scris.

Diciu, Carmen.cita, Marrina, Catty, Andicu, Cristinna, Cristabb, Lumit va multumesc pentru incurajarile voastre.
Sunt putin mai bine azi dar nu stralucit, din pacate. Incerc sa nu ma gindesc dar imi e greu. Ieri dupa-masa am vorbit cu ginecoloaga la telefon care mi-a spus ca echografia arata ca am ovarele cam mici si ca nu se prea vad foliculi micuti pe acolo ceea ce ar insemna modificari legate de premenopauza. Mi-a spus, si de fapt mi-a mai a spus asta si la prima vizita, ca ar putea fi indusa chirurgical, ca atunci cind au scos chistele probabil au scos si putin din fiecare ovar, suficient cit sa induca modificarile pe care le am. Si ca de fapt cam asta se intimpla la operatie de chsite: nu se poate sa nu scoata si putin din ovar. Si cum eu inainte de operatie aveam cm regulate si FSH normal ( a fost sub 8 inaninte de operatie!) e cea mai logica explicatie pentru ceea ce se intimpla. Asta ma roade cel mai tare: ca poate era mai bine sa nu fac operatia de chiste, sigur ca pentru fibroamele pe care le-am avut a fost bine sa le scot ca unul era submucos si deci ar fi impiedicat implantarea embrionului. Acuma ce pot sa fac? Ceea s-a intimplat s-a intimplat, asta e!
Sper doar ca o sa reusesc si eu sa am bebeul meu cumva.

Mi se rupe sufletul cind iubitul meu imi spune ca el vrea un copilas cu mine care sa aibe ochii verzi ca ai mei . Chestia asta cu ochii mei verzi a fost felul in care m-a cucerit: meereu imi spunea ce ochi frumosi am.

Incerc sa ma tin tare si ma rog sa existe o rezolvare si pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Danutza si mie imi plac ochii tai verzi....
Vestea e proasta rau de tot, dar ce bine ar fi daca ai putea sa o ignori. Stiu ca e imposibil, dar un invingator in astfel de momente, se concentraza pe solutii...
Eu cred ca asa as face....
Daca pica varianta naturala, treapta 2 e inseminarea, treapta 3 FIV... treapta 10 adoptia si ultima treapta resemnarea.
Cel mai greu de acceptat cre' ca e faptul ca ti se intampla tocmai tie si unde e vina.... Stiu ca e greeeeu, de aceea mai bine tac, ca.... e greeeeuuu numai cand ma gandesc. Si eu ma !

Isabeluta ai facut 10 mesaje!!!
Scapi de monitorizare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

bine ai revenit danutza...si ma bucur ca azi esti mai bine...stiu ca ti-ai ramas in minte cuvintele doctorului...dar stai sa mai vezi si o alta parere...poate marinescu va pune altfel problema...el e specializat in asa ceva...doar stii prea bine...si oricum...operatia poate sa fi schimbat ceva...dar dupa o asa interventie organismul isi revine mai greu la forma dinainte...si poate asta e explicatia pentru modificarile survenite...
cel mai bine e sa vii cat mai repede sa te apuci de treaba...ca stand acolo numai te macini....va fi bine!!!

Mergi la inceput