Constanta la apel (46)

Constanta la apel (46) | Autor: mav

Link direct la acest mesaj

Gasiti Constanta la apel (45) aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55792&whichpage=11

-Adinutza(Adina) - Bogdan -17.04.2000 si Andrada - 01.12.2003
-Ana68-Alex si Luana
-AngeliquedeS
-Anomis (Simona) –Andreea –23.01.2000
-Arboria(Julia) - junioara?
-BB23(Alina) - dpn 21 iul.2005?
-BDana-Mihai Cristian - 13.01.2005
-Bea75 -(Beatrice) -Claudiu (1,2 luni)
-Cali –Mennan -27.09.2004
-Caty – Dinu - 15.10.2003
-Cornelia –Maria-02.07.2003 si -Stefan -04.05.2005
-Crig72(Cristina) - 23.02.1972 -Maria-Teodora-3 .09.2002
-Cristina_smn(Cristina)-Mihaita-11.05.2004
-Crixia (Cristina) – Alexia -22.07.2003
-Dady68 (Tania-Gabriela) -Andreea 14.09.1996 si Bianca 14.02.2004
-DanaP – aspiranta
-Dani33 --Ana-Sophia –18.05.2004
-Dianamaria –Tiberiu-Andrei – 07.07.1997
-Emaaimee(EMA) - Oana -2.07.2005
-Ematutui(Emilia) -bb.de mart.apr2004?
-Edessa - Cristina - 23.12.1999
-Fiquelle(Madalina, 31 mai 1977)- Sofia-Maria -12.08.2004
-Galarina (Cristina) – Stefan?
-Gegea(Geani) - Daria - 3.04.2005
-Gen68(1 apr.1968) - Marius – 23.05.2000
-Giana - Stefan Daniel - 17.08.2005
-Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
-Irina71-aspiranta
-irinabungau(Irina)DPN-5.08.2005?
-jone- Alexandra -6.02.2005
-July (Julide)– Teodora – 15.10.2002
-Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003
-Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad –15.02.2000
-Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
-Liris( Simona) – aspiranta
-Lizuca (Gabriela)– Alisia - 05.09.2002
-Loreen(Laura)-Bianca si Delia-26.04.2005
-Magdala(Magda)- Rafaela -01.03.2001
-Mamanaty((Naty)- ingerasul Delia Melissa - 30.04.2005
-Madamsadamy (Dana) - aspiranta + finutzii Andreea (29.06.2000) si Andrei (23.03.2002)
-Marlen_b –Andreas-05.10.2004
-Mav(Vic) - Andrei-Sebastian -04.02.2004 + finutza Andreea-06.12.2001
-Mygirl(Oana,9ian1978)- Alexandra-18.05.2005
-Nastasie(Adriana)- Razvan-01.11.2004
-Narcisa –Patrick 29.06.2002 si Vivien 27.01.2004
-Nicoleta-Carmen –Rares – 01.12.2003
-Norris(Cristina)-Norris-29.05.2004 + Eric-4,5 ani?
-Oana (Ioana Corina)– )-Paul- 03.07.2002
-Ontica Camelia (Camelia) - Alexandra Elena -27.02.2004
-Roxanaz –Patrick-Philip – 29.07.2004
-Sinzi_ana –David –04.02.2003
-Tanja –Stefan -?
-Tatianas -Delia-Bianca – 05.07.2004
-Tweety – Cosmina –26.03.2003
-Xandra28- (DPN 29.11.2005)


Vic & Sebi (04.02.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mav, ce bine ca nu sunt singura.credeam ca numai mie imi plac.dar ce are la termopane?ce nu le poti pune.eu vreau in toata casa.ca se face un intuneric si dormi asa bine.daca le gasesti platesc oricat.numai sa se potriveasca cu geamurile mele.sau daca nu, poate dai de cel care le-a facut.oricum te anunt ca Crixia a zis ca are la praktiker.poate oi gasi.

albumul meu
ziua marinei
adriana&razvan 01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

a deschis si crig un capitol nou.unde scriem pana la urma?

albumul meu
ziua marinei
adriana&razvan 01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Pai, scriem aici, acum!!!
Adriana, am vorbit cu mama si a dat jaluzelele.... acum sa vad daca o mai "fabrica" nenea ala jaluzele.... dar astept sa-mi spui daca ai gasit la magazin!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mav, daca aflu ca e deschis praktiker maine acolo ma duc.si apoi iti zic daca am gasit sau nu.multumesc oricum.

albumul meu
ziua marinei
adriana&razvan 01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna fetelor!

Am fost azi in oras, dar nu am ajuns in parc. AM bantuit prin magazine.

Vestea buna e ca sunt reduceri la Lisa (50%), vestea rea e ca nu prea mai gasesti mare lucru. Pt. beblusi nu prea aveau nimic. I-am luat doua bluzite lui Stefan, asa, ca erau doar 90.000 lei. Iar daca vreti lucruri de fetite (98 cm), am luat noi cam tot ce am gasit . Si uite asa, am plecat la cumparaturi pentru Stefan si s-a ales Maria cu garderoba noua.

Simona, eu cred ca e doar inspaimantat (ca si tine de altfel ), dar, crede-ma ca asa am fost si noi cand am aflat ca sunt insarcinata cu Maria, cu toate ca asteptam vestea asta de 3 ani.

Mav, succes in continuare cu "daramatul" . Zau daca as fi stiut macar sa chem pe cineva sa ma ajute.

Maria e bine si nici macar nu intreaba de noi . Doar ca azi noapte l-a visat pe Stefan . Cand s-a trezit i-a zis mamei mele: "A venit Stefanu. Era la buni in brate! S-a facut mare! Unde e???"



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

2 liniute.
nu ma felicitati ptr ca eu sunt ingrozita, nu stiu cum o sa fac cu teza, cu toate incurcaturile.
oricum va multumesc mult ptr gindurile voastre bune.

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna ce mai faceti? Nu am mai putut intra des din motive de calculator defect.
Cornelia in cate stiu eu la Big ben au conditii bune, mai nou am vazut ca au renovat pe acolo. Decizia iti apartine.
Mav & TatianaS vecini binevoitori sunt acolo unde te astepti mai putin, cand nu te astepti atunci isi baga nasul. Cateodata este bine sa-i ignori (daca se poate).
loreen casnicie fericita in continuare.
Sanzi_ana cum se mai simte David?
Gylydin cate imi amintesc eu, nasa a pus in apa de la scalda Alexandrei: zahar, petale de flori, bani (monede), aur, fulgi si ou. Babeste, fiecare din acestea au cate o semnificatie.
Jonecasnicie fericita in continuare.(sunt si sotii buni cate o data).
lirisfruntea sus! Daca va fi tot "raul" spre bine? Asteapta sa se obisnuiasca omul cu ideea si, atunci sa vezi bucurie.
Noi am fost azi la un botez. Alexandra era ff trista cand vedea ca preotul miruia copiii, probabil ca isi imagina ca le face ceva rau. In rest, daca putea intra si ea in cazan asa ca sa-si aduca aminte de "tinerete".
poze: http://up.photos.yahoo.com/ed/onticadc/album_hadler
o zi buna si, sper ca nu v-am plctisit.
Camelia si Alexandra Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

OK, daca nu vrei felicitari eu iti urez... MULT CURAJ SIMONA !
Gandeste pozitiv, tu esti cea mai tare si-o sa le razbesti pe toate !

P.S. Eu cand am ramas cu Vlad de abia intrasem la a 2-a facultate, aveam si un serviciu f. departe de casa, barbate-miu urma sa plece intr-un voiaj de 6 luni, cu soacra-mea nu ma intelegeam deloc si...
-pana la urma am terminat si fac.
-mi-am skimbat si serviciul
-Adi s-a lasat de navigat si si-a gasit un job bun la uscat
- soacra-mea s-a convins ca-s fata de treaba si acum ne impacam kiar f bine si....
- cel mai important : a aparut pe lume Vlad - alfa si omega existentei mele.

Asa ca ... Simona,Doamne-ajuta sa-ti iasa toate bine!

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Laura, ca bine zici!

Simona, fruntea sus! Asteptati putin, sa va obisnuiti cu ideea si toate se vor rezolva de la sine!!!

Cand am aflat ca am ramas insarcinata, de abia imi dadusem demisia din invatamant (si nu m-a mai angajat nimeni fiind insarcinata) si tocmai intrase in vigoare legea care prevede ca trebuie sa ai platite asigurarile timp de 10 luni din ultimele 12 ca sa poti beneficia de concediu de maternitate si pt cresterea copilului (la mine era imposibil de realizat), in doua luni urma sa sustin lucrarea de disertatie, care mi se parea (si chiar a fost) o chestie foarte stresanta, locuiam intr-o garsoniera suuuuuper aglomerata, care nici nu era a noastra!

Nici nu s-a pus in discutie posibilitatea avortului!!! Pana am nascut, am lucrat "la negru" (ca si acum, de altfel, dar lucrez acasa si-mi convine pt moment), am terminat studiile post universitare si am luat 10 la lucrarea de disertatie, am reusit sa ne cumparam apartamentul in care locuim acum, cu 3 camere (una, evident, a lui Sebi), ne-am aranjat frumusel (nu pot sa ma laud ca se invarte casa dupa soare, mai sunt destule lucruri de rezolvat, dar avem un oarece confort) !!!
Eu sunt convinsa ca daca n-ar fi venit copilul, nu ne-am fi straduit asa tare, nu am fi fost ajutati asa cum am fost ajutati (de parinti- in special de socrii mei- si prieteni, D-zeu sa-i aiba in paza pe toti!) si la ora asta nu am fi avut tot ceea ce avem acum!!!! (Cati prieteni de-ai nostri n-au inca o casa si nici o posibilitate de a o obtine.....)
...Bine-nteles, nu in ultimul rand, ci in primul rand, acum avem cel mai iubit, istet, frumos, nazdravan, vorbaret,... (lista continua si este luuuunga) baietel, fara de care vietile noastre n-ar mai avea nici un sens! Acum ne intrebam de ce nu l-om fi facut noi mai devreme (noi suntem de aproape 8 ani impreuna, casatoriti din '99, iar Sebi are doar 1 an jumate)?!
Asa ca, eu cred din tot sufletul ca ne-ai dat o veste minunata si iti urez si eu sa ai RABDARE si mult CURAJ si sa mergi INAINTE! Oricum, decizia va apartine.... si noi nu te vom judeca, ci te vom sustine!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cornelia, muuulti pupicei pt Maria!!!! Cum si-a amintit ea de fratiorul ei!!!!
In ceea ce priveste reparatiile.... Hmmm, eu is Stan-patitu'! Inainte de a ne muta in ap nostru, am patit-o mai rau si am rezolvat-o pe banii nostri, desi garsoniera nu era a noastra! Atunci, vecinul de deasupra, efectiv "ne facea in cap"! Dupa ce i-a spart sotul meu gresia, a constatat ca avea "panza freatica" (dati-mi voie sa ma exprim asa) sub gresie.... scurgerea de la cadita lui era sparta in o mie de locuri... toata apa pe care o folosea el, se infiltra in tavanul nostru.... atunci a fost nasol de tot... Asa ca de data asta am "actionat" mai din timp, ca sa previn dezastrul... Dar daca n-am gasit intelegere... si m-am agitat cam... degeaba... Vom vedea ce o mai fi......

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput