greseli...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

La "Editare profil personal":
- "Este alegerea dumneavoastra sa va mentineti la zi profilul utilizator.
Completeaza formularul cu detaliile personale." - ori va adresati cu "tu" ori cu "dumneavoastra";
- "Daca iti schimbi adresa de mail un e-mail de confirmare va fi trimis la noua adresa. fiti sigur ca introduceti o adresa valida.";
- "semnatura selecata in mod normal?:"

Stiu ca-s extrem de minore si pe mine nu ma deranjeaza, dar daca vreti sa fiti perfecti...


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

La Profil Utilizator - Informatii Personale

Informatie nespRecificata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Faza cu "NE-MODERATE!!!" pe mine ma cam irita, adeka nu-i nevoie sa se tzipe la mine in halu asta, c-am intzeles shpilu , consider ca un simplu "Mesaj nemoderat" ar fi de ajuns.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

La meniul Membri

"Sunt 1784 pagini de membii" - (membri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

In caz ca te loghezi gresit, apare urmatorul mesaj:


Numele de login sau parola suntincorrecte.

Incearca din nou sau inregistreazate pentru alt cont de utilizator.

Varianta corecta:

Numele de login sau parola sunt incorecte.

Incearca din nou sau inregistreaza-te pentru un alt cont de utilizator.


Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Nu am vrut sa deschid un subiect nou si sper ca aici se incadreaza cel mai bine observatia mea.

Am trimis si eu primul PM in seara asta, ocazie cu care am observat ca: daca merg la Mesaje private -> Outbox, in coloana De la, unde sunt informatii despre mine, apare 58 Mesaj.

Poate ca e de la faptul ca e un singur mesaj in Outbox?

Stiu ca e o greseala atat de mica, nu e deranjanta deloc, dar poate ca se corecteaza usor, si de aia am zis...

E mare posibilitatea sa se fi scris deja despre greseluta asta, daca da imi pare rau si data viitoare am sa fiu mai atenta .

Edit: Plus ca... inca nu pare ok mesajul: De la ultima vizita au fost inregistrate 37627 subiecte noi exista aici de la ultima vizita. Problema asta a fost semnalata de iren.

La fel si cea cu Numai autorul mesajului si moderatorul poate modifica acest mesaj., semnalata de Teodora D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

La "Parintii intreaba, parintii raspund", pe pagina cu lista forumurilor, scrie:"Este normal ca baiatul meu cere noaptea lapte?"
Nu sunt profesoara de folologie, dar cred ca ar fi mai corect :
"Este normal ca baiatul meu sa ceara noaptea lapte?"

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ahaaaa, deci mai era deschis un subiect pe tema. In acest caz, dau copy-paste mesajului meu:
Ar trebui corectat mesajul de la "Trimite subiectul unui prieten" deoarece apare:
"Cred ca si tu esti intereat de:"

In consecinta, rog sa fie sters litere lipsa

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

quote:
Originally posted by Aldebaran

La "Parintii intreaba, parintii raspund", pe pagina cu lista forumurilor, scrie:"Este normal ca baiatul meu cere noaptea lapte?"
Nu sunt profesoara de folologie, dar cred ca ar fi mai corect :
"Este normal ca baiatul meu sa ceara noaptea lapte?"

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)



Acolo cred ca daca citim "Este normal ca baiatul meu cere noaptea lapte?" (cu a din mamaliga) e ok.

Varianta propusa de tine este insa cu siguranta corecta si mai clara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

quote:
Originally posted by marius

Am o propunere constructiva. Am sesizat si eu greseli de exprimare sau chiar dactilografiere apartinand DC. Nu faceti voi o lista cu toate aceste erori pentru a putea fi corectate?



Cand se da reply la un mesaj, apar dedesubt lista cu ultimele 15 mesaje.
In capatul acelei liste apare scris "15 ULTIMILE RASPUNSURI (Cel mai recent la inceput)"

Cred ca ar fi mai corect "ULTIMELE 15 RASPUNSURI (Cel mai recent la inceput)"

Ma rog, nu e asa important, dar acum am observat, si stiam ca exista topicul acesta, unde se semnaleaza greselile de exprimare sau dactilografiere.

Gabitza si nazdravanul Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput