Romanii din Marea Britanie (10)

Romanii din Marea Britanie (10) | Autor: motanik

Link direct la acest mesaj

Cu mic cu mare haideti sa stam de vorba...virtual macar...


--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baytree spune:



hihihi, ce facushi, motane ?

fetelor, cred ca o gasim pe ramonica uscata rau de atata singuratate !!!!!!!

ramo, mai traieshti ?

ciciloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Salutare!
Eu imi fac datoria de forumista sa mai intru din cand in cand pe aici, pt ca in ultimul timp am fost plecata in tara si cand m-am, intors nu mi-am vazut capul de treburi (de data asta placute ca is inca ...in vacanta ...uraaaa!!!)
Pe 5 aug am plecat in tara sa imi vad familia si prietenii.
Am stat o zi la un prieten din Bucuresti care s-a purtat excelent, de altfel asa s-au comport toti prietenii mei care au fost raza de soare din vacanta asta pt ca in familia mea sunt niste probl pe care a trebuit sa incerc sa le rezolv si am avut parte de ceva stress.
Bineinteles, ca pe langa asta, a trebuit sa ma ciocnesc de acelasi sistem invechit si idiot,pt ca am umblat pe la doctori, functionari,etc
Nu mai revin cu acel ''jurnal de calatorie'' scris asta iarna , pt ca ar insemna sa ma repet in privinta multor chestiuni.
M-am intors luni pe 15 aug seara si de atunci sunt stapana casei ca is singura cuc .Dupa ce am rascolit casa cu fundu in sus si am facut curatenie luna (de primavara ...ca doar vine toamna ;) m-am gandit ca e numai bine sa o invit pe viitoarea mama soacra pe la mine.
Ea a venit pt o sapt in Londra si deja de ieri au inceput plimbarile iar duminica iesim un pic din oras sa ne plimbam cu barcuta.
Saraca femeie e total zapacita dar ii place ...
Ieri tocmai ii spuneam ca a adus vremea buna cu ea , dar se pare ca am deochiat-o eu si toata noaptea a plouat zdravan.
Oare nu as putea sa o mai deochi odat' ca sa se repareee?!!!!

Am vazut aici la sub nostru, fete noi care sunt destul de active si vreau sa le urez ''bun venit!'' si sa o tina tot asa , ca noi astia mai vechi ne-am cam lasat pe-o ureche...

Va pup,
Cristina



''Suflet de copil -ANDREI ONICIUC''
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52159
O sansa pt Silviu!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52298

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramybrasov spune:



Salutare gagici.

Da stai linistita Cecilio ca nu m-am uscat asa rau...inca m-am ingrasat...ce de stres si singuratate omu cand ramane singur ce face...MANANCA CANTITATI INDUSTRIALE si apoi ca am kg in plus care se dau jos fooooarte greu.

In rest mi-am reluat activitatea de ieri...a fost ok ca am preluat stafeta de dupa-amiaza asa ca am iesit in parc , a trecut seara..

Dar azi dimineata URLATORUL la datorie...ziceai ca e posedat nu voia sa stea nicidecum...a deschis usa sa iasa afara singur..

Azi l-am bagat la somn de la 1 ca nu il mai suportam
Acum astept cu nerabdare ora 6 sa vina maicasa acasa si sa ma duc si io sa ma odihnesc ca am niste cearcane la ochi de toata frumusetea

In rest ce faceti sunteti ok?

Va pup si mai vb

Ramy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

salutare la toata lumea!

andra - m-am scos! ai mei ma bat la cap sa le fac sarmale, io zic ca o sa - cand se mai racoreste, ieri pe ploaia aia intrebau... n-au uitat! nu prea-mi vine sa ma apuc ca am dubii ca ies asa bune ca ale tale/voastre... baga si reteta de papanasi ca biata carina n-a mancat de 2 ani...

ramona - lasa nu plange ca nu e plaja la brighton - numa' niste pietroaie... pana la urma ce faci in septembrie? te abandoneaza ai tai sau nu?

noi am muncit o zi de ne-au sarit capacele sa facem ordine si curatenie in garaj si jumate de zi am facut ture la groapa de gunoi sa ne scapam de vechituri... imi vine sa ma mut in garaj ca e cel mai frumos din toata casa

o zi am fost in devon la mare... nu era apa rece dar mi-am balacit doar degetele de la picioare ca nici oceanul indian nu era.

in rest ne facem veacul la club sa ne dezmortim la inot si in jacuzzi.

carina saracuta isi numara zilele de vacanta si-i invidiaza pe aia din romania care au vacanta asa lunga.

phill isi probeaza costumele ca de luni e la birou.

si weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramybrasov spune:


Salutare gagici

ROXANO, vezi daca dai raportul unde te duci si ce ai mancat?
Ai mei ma abandoneaza dar nu ma vor abandona toata luna septembrie, ci numai doua saptamani ca l-au inscris pe URLATOR la gradinita si tre sa fie prezenti la deschidere.
Dupa cum i-am auzit io vb, se pare ca plecarea ar fi pe 9 sept...da poate se razgandesc

Io sunt ok, am mancat fazan azi si am facut si niste dovlecel pane..iar pt seara avem o pizzana..
Nu mi-era de Brigton ca am auzit ca era cu pietroaie dar mi-era k erau plecati asa si io stateam singura in casa...ceea ce nu e prea extra

CECI salutari, cum o mai duci?
FLAMINGO...la pel te rog...ce faci tragi chiulul?
La fel si pt MADA
KRYSS UK...este ocupata cu mama soacra..
MIRU cu bebeii

Hai salutari si numai bine, ne auzim saptamana aviatoare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flamingo spune:

Salutare si o saptamana excelenta!!!
Motanik, bine ca te-ai lamurit, Ramybrasov, nu trag chiulul dar am hoinarit prin oras saptamana asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna ziua,
Stiu ca sunt off topic, dar rog moderatorii sa imi permita totusi o mica interventie…Fetelor, am mare nevoie de voi caci sunt depasita de situatie. Este vorba de micuta orfana Bella, pe care doi oamnei minunati vor sa o adopte in ciuda gravelor ei probleme de sanatate…La cele numai 2 luni de viata,are nevoie urgenta de operatie la clinica Saint Luc din Belgia…Au acceptat-o pentru operatie, dar zilele Bellei se numara in 10 000 euro…Va rog mult, poate puteti sa va uitati in sufletul vostru si sa puneti deoparte si pentru ea macar 1 euro…fiecare suma, oricat de mica este ea, ne apropie cu un minut de momentul salvarii ingerasului..
Mesaj dedicat tutror oamenilor de omenie, si mai ales parintilor..va multumesc.
In Japonia, se ocupa Riara, in Europa este Dantje, in Romania ma ocup eu, in Canada si Sua, inca nu stiu cine se ocupa, dar va rog nu o lasati sa moara…10 000 euro, nu este o suma mare daca ne adunam cu toatele..
La umanitare exista deja subiect”Sa-mi arunc copilul sau nu”
La generale, de asemenea” Teledon pentru Bella”


http://bella.netfirms.com/index.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Salut tare la toata lumea !

Tocmai ne-am intors aseara dintr-un mic concediu acasa. Am facut asa, pt ca s-au terminat zilele de concediu: am ajuns la Bucuresti vinerea trecuta, simbata dimineata ne-am dus la Ciufulici in Pta Amzei sa-i tundem (aveau zulufi mari si se tot trageau unul pe altul de par), dupa care am si plecat imediat din Bucuresti la Sinaia. Am dormit acolo o noapte - de fapt ne-am dat intilnire acolo cu niste prieteni dragi - dupa care am plecat cu la Izvorul Muresului, in jud Harghita unde parintii lui Peter au o casuta ... A fost excelent, aer curat, papa bun, plimbari prin padure, copiii au adorat fiecare minut, mai ales ca dupa 2 zile au inceput ploile si se aruncau prin fiecare baltoaca pe care o vedeau ... Noroc ca le-am luat de-aici niste cizmulite de cauciuc, dar si-asa se faceau varza in continuu ... Vineri am plecat la rudele mele la Panciu si ... i-am lasat acolo pt 2 saptamini ! Ne-am intors doar noi doi aseara si mergem inapoi dupa ei peste 2 saptamini.... Ne-am gindit ca or avea si ei nevoie de o vacanta, sa mai scape si de noi plus ca acolo au parte de super-distractii si meniuri care mai de care ... Asa ca sintem doar noi doi acasa, aseara ne uitam unul la altul, parca n-aveam nici un rost pe lume ... o placere vinovata totusi ca ne putem trage sufletul !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salut si de la noi...eu ca de obicei intoarsa lunea...nu imi vine sa cred ce repede a trecut weekendul...sambata munca, duminika lenevit (Ramy, am luat Madagascar si l-am si vazut si l-am oprit sa il vezi si tu dar nu e deloc cine stie ce...la cata reclama i s-a facut ma asteptam la mai mult..)...si acum iar pe baricade.

Roxana, eu la papanasi, ca sa imi iasa 6, pun un rotund din ala de branza, 2 oua, un varf de cutit bicarbonat de sodiu si faina din ochi, si le framant pe toate pana devine aluatul putin elastic, dupa care il impart, il fac bilute, la bilute le dau gaura si la prajit cu ele..


Iar la sarmale, sa iti zic secretul sa iasa mai gustoase e sa calesti si carnea cu ceapa si orezul...unii spun ca pica mai greu la stomac, dar diferenta la gust fatza de cele la care nu calesti carnea e maaaaaare...

In rest...sper ca e toata lumea bine, Miru si Peter isi fac de cap si ei acum, tre sa intelegem de ce va lipsi Miru , va pup pe toate si va doresc o saptamana frumoasa si fara ploi multe!




--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramybrasov spune:


Salutare gagici

Era chiar culmea sa nu ploua saptamana asta.
Io am nervi momentan , ca asta URLATORUL s-a trezit la 5.50 fix pe ceas si a strigat pana a trezit toata casa.
Astia erau nervosi de dimineata, de abia astept sa inceapa gradinita sa mai obosesca si el nitel...daca nu o avea o energie care nu seaca niciodata.
Cred ca ii va face si pe aia cu nervii ca este cam egoist si face ce vrea el..

In rest io sunt cat de cat bine.
Ieri dimineata am reusit performanta sa imi pocnesc degetul mic de la picior de tocul usii si a cam parait.
Apoi am iesit pana in oras sa imi iau vopsea de par si alte alea de la farmacie si am facut 2 ore dus-intors..chiar schipatam vizibil.
Mi-am dat cu ARNICA a fost bun ca macar mi s-a mai desumflat dar acum e vanat tot degetul si tare si parca durerea bate in toata laba piciorului.

Ok MOTA, multumesc de oprirea filmului, sa vad si io despre ce e vb

Haha, cand vin la tine in zona data viitoare sa iau si io branza sa fac papanasi
Da lasa ca daca veniti la mine in perioada...cu pricina o sa fac si io papanasi da din aia fierti..

CECI ce ai facut ca stiu ca ai avut azi examen? Nu am iesit din casa tocmai de aia.
ROXA tu nu esti ca ai fost cu CECI...estri iertata

MIRU, chiar ca o sa fie bizi din alte motive...dar cateodata oaza de liniste e chiar necesara
MADA ok nu mai zic numik, era sub forma de gluma

HAIDETI FETELOR ca am cazut de pe pagina...

O saptamana faina


Mergi la inceput