Endometru,ovulatie,temperaturi ,monitorizari 50

Endometru,ovulatie,temperaturi ,monitorizari 50 | Autor: Mishulina

Link direct la acest mesaj

Bun venit la capitol nou si sa fie cu noroc!
Va astept cu vesti bune si la cat mai multe !!!
]Gravidutele lunii August 2005
sunt:
Catrinel 17 - Cap.49
Ionica - Cap.50

Sa fie intr-un ceas bun!

Urmam cat de curand noi,Aspirantele de la "endometru"....


Aveti aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54452&whichpage=1" target="_blank">Endometru,ovulatie,temperaturi ,monitorizari 49

Ina
[/orange]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Fetelor,de bine de rau am ajuns si la cap.50, "editie aniversara". Inca pe-atat si ma trezesc asteptandu-va la capitolul 100 (pe cele care mai ramaneti pe aici pana atunci,adica foarte putine!).
Eu una de 30 de capitole "astept un ingeras in viata noastra" care nu se grabeste sa ne faca fericiti...
Asa ca astept vesti de la foarte bune in sus in capitolul asta ca eu mai am de luptat si tare mare nevoie as avea de o "ridicare de moral"....
Deci? Cine se inscrie pe lista cu doua liniute luna asta?
Multi la toata lumea!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Bine v-am gasit la acest capitol.
Va doresc sanatate,
Si sa ajungem toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Felicitari pentru nr. 50, dar sa treceti cat mai multe si cat mai rapid, la -dute!

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_20 spune:

mi-a vazut si mie cineva mesajul din volumul 49?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Cred ca e cazul sa ne felicitam, macar ptr faptul ca am rezistat toate pana acuma,si ca mergem mai departe odata cu numaratul capitolelor,convinse ca vom reusi sa ajungem la acel capat de drum pe care ni-l dorim asa de mult !

Incep si eu ca tine, Mishule,sper totusi,sa n-ajung sa particip si la capitolul 100 !

Fetelor, am nevoie de niste gravidutze luna asta !!!Trebuie,ca am cam intrat in lancezeala, nu vedeti ce liniste e ziua ?!!

Vine si randul meu..
http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Fetelor, va pupicesc pe toate cu mult drag!
Eu una n-am reusit sa mai intru pe DC pt. ca am fost super ocupata la serviciu, tot pe drumuri si in plus a mai fost si ziua nepotelului meu! Nu reusesc deloc sa imi revin la normal, eu ma cred tot in vacanta si sunt cu gandul numai la mare.... Si mai e si caldura asta...Ieri mi-a fost cam rau, cred ca am facut o indigestie; am o stare foarte proasta! Of,of,of...
Iepurica,te pupic! Chiar ma intrebam ce e cu tine!... Apropo de bebele nascut de o mama aflata in moarte clinica, ce pot sa mai spun? Unde e sa fie este!
Catty, condoleante pt. bunicul sotzului!
Amely, ce superb ar fi sa veniti cu un frantuzoi mic in burtica! Bafta multa!
Catrinel,cand mergi la prima ECO? De-abia astept vesti de la tine si BEBITA!Fereste-te de virusi!
Motzunica, dar se rezolva cu tratament treaba cu prolactina marita, nu?
Ingerash, da-i batai luna asta!Sa fie cu noroc!
Andicutz, mai odihneste-te si tu putzin!
Mishulica, chiar asa? N-ai avut cu cine sa mergi la inghetata? Of, ce-as mai fi venit eu!
Pup toate fetele "endometroase"!


http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

quote:
Originally posted by andicu
Incep si eu ca tine, Mishule,sper totusi,sa n-ajung sa particip si la capitolul 100 !

Fetelor, am nevoie de niste gravidutze luna asta !!!Trebuie,ca am cam intrat in lancezeala, nu vedeti ce liniste e ziua ?!!

Vine si randul meu..
http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan



Ei hai...ca m-a pleostit de tot caldura asta...Nu am vrut sa incepem intr-o nota pesimista!
Asa ca Andicule noi doua cel putin vom participa si la capitulul 100 dar ca "guest star" - in trecere ca sa salutam si incurajam aspirantele de atunci cum ne-am sustinut si noi una pe alta ,deal?
Cat despre gravidute proaspete...Daaaa,se cam simte nevoia!!! Haideti fetelor ,stiti ca eu sunt "sefa galeriei" luna asta daca tot stau pe tusa.....
Princessica mama,imi faci tu bucuria asta sa te scot la o inghetata? Chiar am chef sa merg (sa-mi mai indulcesc amarul) si nu am cu cine...

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Princessita,tu vorbesti?Sa stii ca abia astept sa ma odihnesc un pic,ca vine week-endul.Si sper ca de la noapte o sa ma odihnesc mai bine,ca ne instalam aer conditionat in dormitor si sper sa scap de insomnii!
Ce ziceti,tot off-topic (sper sa nu ma dea nimeni afara ),azi-noapte,ora 3 am, temperatura in dormitor : 39.5 gr C,afara, 27.0 gr C.??cum naiba sa nu fiu obosita?!?! si restul lumii la fel!

Vine si randul meu..
http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Da, ma fetelor! Caldura asta e insuportabila si ne da o stare...Eu sunt atat de plictisita.....Vreau inapoi la mare!
Mishulica, mama, inghetata as manca, da' ce ne facem cu distanta dintre noi(la propriu!)? ...Asa ca o lasam virtuala!
Andicutz, la noi sunt vreo 28 in casa, afara nu stiu, ideea e ca pe mine AC din masina m-a cam dat gata, iar in casa nu stiu daca as putea sa-l suport! Ai grija sa nu racesti!

Macar de s-ar mai racori ca se apropie perioada si nu stiu ce ne-om face pe caldurile astea!

http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Fetelor,va rog sa nu ma dati afara ca eu nu mai am sanse sa raman gravida dar am alta problema.
Acum 2 sapt am facut o conizare pt. eliminarea unei rani pe col(CIN3) si azi am primit rezultatul la biopsie.Nu stiu f. multe si nu mai am rabdare pana sambata cand ma duc la control si as vrea sa-mi spuneti voi ce inseamna.
ENDOMETRU-POLIP GLANDULAR ENDOMETRIAL
ENDOCOL-CHEAGURI,MUCUS,RESTURI GLANDULARE ENDOMETRIALE
Va rog,daca va spun ceva aceste analize spuneti-mi si mie ce inseamna.




alina

Mergi la inceput