Analize -inainte de laparoscopie?

Analize -inainte de laparoscopie? | Autor: ali

Link direct la acest mesaj

Ce analize trebuie sa fac inainte de o laparoscopie?Mi le fac ei in spital dupa internare sau trebuie sa merg cu ele de acasa?
Saptamana viitoare trebuie sa o sun pe doctorita sa ma programeze.Probabil ca-mi va spune ea de ce e nevoie dar binenteles ca vreau sa stiu dinainte...

ali

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Cred ca iti va lua si ei sange in dimineata respectiva,printre care VSH ....sa nu fie marit
Intreaba si tu fetele care au facut laparo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ali,mie mi-au facut analizele la internare, sange si urina .Daca e necesara vreuna hormonala,cu siguranta iti va spune medicul la programare.

Vine si randul meu..
http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mie mi-au facut doar niste analize de sange, ambulator, in dimineata cu laparoscopia. Operatia a fost dupa masa (cand m-am si dus la clinica) si a doua zi la ora 8 dimineata am plecat acasa. Printre analize erau VSH, timp de sangerare si coagulare, parca si hemograma (nu mai stiu sigur, de fapt mie nici nu mi-au aratat analizele, desi as fi vrut).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Mie mi-au facut analize (la sange) in spital cu cateva zile inainte de internare. Probabil ca iti va spune medicul cand iti faci programarea ce si cum.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Eu am facut electrocardiograma inainte de internare, si in ziua internarii mi-a facut VSH, si urina, si a doua zi a urmat interventia.
E posibil sa-mi fi cerut electrocardiograma, pentru ca eu mai am o problema de santate.


Ana

Mergi la inceput