Naturiste si homeopate (10)

Naturiste si homeopate (10) | Autor: Mishulina

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit la capitol nou si sa fie cu noroc!

Discutii despre tratamente naturiste www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44713&whichpage=1" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47632&whichpage=1" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49534&whichpage=1" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50454&whichpage=1" target="_blank">(4)
Naturiste si homeopate www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51774&whichpage=1" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52296" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52839" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53362" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53902" target="_blank">(9)


Fetele "naturale" :www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=adimercedes" target="_blank">adimercedes; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=alexia28" target="_blank">Alexia 28; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Amely" target="_blank">Amely; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Andrusha" target="_blank">Andrusha; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=annaa" target="_blank">Annaa; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=asi" target="_blank">asi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=auricass" target="_blank">auricass; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Costi" target="_blank">Costi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=danabadiu" target="_blank">danabadiu; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=danutza_c" target="_blank">danutza_c; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=elenya_m" target="_blank">elenya_m; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Fabya" target="_blank">Fabya; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=iepurila" target="_blank">iepurila; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=jubica" target="_blank">jubica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=lilicica" target="_blank">lilicica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=marcr" target="_blank">marcr; Marrina; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Marunzika" target="_blank">Marunzika; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mcbeal" target="_blank">mcbeal; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mihaipopescu" target="_blank">mihaipopescu; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mioritaus" target="_blank">mioritaus; Mioara2004; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mishulina" target="_blank">Mishulina; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mirga" target="_blank">Mirga; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mirona" target="_blank">Mirona; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=motzunica" target="_blank">motzunica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=natalia26" target="_blank">natalia26; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=pacienta" target="_blank">pacienta; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=cicuta" target="_blank">Rodica (sora Cicutei); www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=roua1" target="_blank">roua1; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Sole" target="_blank">Sole; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Speranta" target="_blank">Speranta; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Stepha" target="_blank">Stepha;

Fetele "homeopate" :www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=adimercedes" target="_blank">adimercedes; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Briantis" target="_blank">Briantis; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Costi" target="_blank">Costi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=dariana" target="_blank">Dariana; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=lumit" target="_blank">lumit; Maria Carmen; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mioritaus" target="_blank">mioritaus; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mi-Ka" target="_blank">Mi-Ka; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mirona" target="_blank">Mirona; Mititica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=MRL" target="_blank">MRL; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=musete" target="_blank">Musete; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=OnutzaB" target="_blank">OnutzaB; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=steliana04" target="_blank">steliana04; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=thea_m" target="_blank">Thea m; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=uoana" target="_blank">Uoana;


Modelele noastre sunt : www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=ada77" target="_blank">ada77; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Carmi" target="_blank">Carmi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=crangutalil" target="_blank">crangutalil; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=danais" target="_blank">danais; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Irina71" target="_blank">Irina71; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mishka" target="_blank">Mishka; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=pisoi3" target="_blank">pisoi3; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Serj" target="_blank">Serj;



Ina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

NADYA am cautat eu pentru tine ... uite ce am gasit:
zamosita este o buruiana; prin culturile prasitoare, cu frunzele trisectate, cu petalele albe-galbui, la baza purpurii si fructul inconjurat de caliciul veziculos, membranos.
Este un arbust ornamental, plantat prin parcuri si gradini, cu deosebire în sud. Are florile mari, viu si divers colorate.
Folosinta: in tratamentul de baza al afectiunilor renale.
De secara nu am gasit nimic ... iar celalalt cuvint era macesa sau macese? Am gasit numai www.naturaplant.ro/produse/1897/Ceai_de_fructe_de_Macese" target="_blank">Ceai de fructe de Macese.

Pentru fetele care iau BU ... am mai gasit si www.naturaplant.ro/produse/1782/Ceai_de_Fructe_de_armurariu" target="_blank">Ceai de Fructe de armurariu

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

auricass exceptie e doar mararul si telina ... aia cu 21 de zile.
In rest se iau de toate ... tot timpul.
Deci poti lua si napraznic.
Acuma: capsulele le iei sa inlocuiesti pulberea de napraznic nu?
Asta asa ... ca nu cumva sa le iei dublu. Ceaiul de napraznic insa ... tot tre sa-l bei.
you si mai intreaba-ne.

iepurila
Iepurash dragalash a fugit peste imas ...
nu stiu ce ti-au raspuns fetele ... ca au trecut cam multe pagini ... imi aduc doar aminte ca nu am stiu ce sunt alea sinechii uterine.
Stiu ca ai mai scris ce sunt ... da io tot am uitat.
Parerea mea:
PREMARIN (estrogeni conjugati)
UTROGESTAN (progesteron natural)
ceai de napraznic (efect progesteronic)
maca (supliment nutritiv)
BU - ei aici e problema .... da io si pe asta as lua-o in locul tau.

Acum: imi aduc aminte din ceea ce spunea Livia ca ceaiurile sunt asimilate de corp in cantitatea necesara lui, nici mai mult nici mai putin ... restul se elimina.
Apropos: s-a lasat oare Livia de forum? Nu am mai auzit nimic de la ea in ultimul timp.

Deci: nu are rost sa intrerupi tratamentul, se ajuta/completeaza una pe alta. Cam asta a fost parerea mea. Cat va dura acest tratament hormonal? E pacat sa pierzi timpul,nu?

Maine am programare la homeopat. Va tin la curent cu ce-mi da.
Va pupa Miro pe toate


Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Miro, sinechiile uterine inseamna ca peretii uterului sunt lipiti unul de altul si nu mai exista cavitatea normala. Nu mai stiu nici eu cine a intrebat, dar asta inseamna. Cauze: infectii/inflamatii, chiuretaje facute cu prea "mult zel" adica la care s-a chiuretat prea mult din mucoasa uterina si s-a ajuns la straturile din profunzime.

Am si eu o intrebare, am pus-o si Liviei dar daca zici ca a disparut poate stiti voi: pentru dereglari hormonale mi-am cumparat MACA si un alt produs din Vitex Agnus Castus (l-am gasit tot pe forum si e tot pt. dreglari hormonale) si am inceput sa iau Vitex dar as vrea sa iau si MACA si nu stiu daca se la combin sau nu. Stie cineva? Problema mea e ca vreau sa ma "reglez" hormonal (am prolactina mare) pina la toamna cind vin acasa pt. FIV ca sa nu mai pierd timpul cu asta atunci.

Mishu, trece-ma si pe mine la naturiste, te rog!

Pupici multi si dulci la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Mishulina, abia acuma am citit ultimile mesaje de la cap. precedent. Sa stii ca si eu am simtit ca si tine cind am citit ce a scris Costi. La fel, parca ar fi nascut, am simtit aproape un gol in stomac de emotie!

Costi, chiar daca ti-am mai scris, dar nu ma pot abtine sa nu va doresc inca odata sa fiti fericiti toti trei si sa aveti parte numai de dragoste si bucurii in viata voastra, ca o meritati din plin! Sa va ajute Dumnezeu!

Fetelor, poate organizam o plimbare in parc cind vin si eu la toamna, inainte sa se strice vremea de tot. Si Mishulina, poate facem impreuna FIV...? Ce zici?

Sunteti minunate, fara voi mi-ar fi fost extrem de greu! Va multumesc din suflet si dea Dumnezeu sa fim mamici cit mai repede, toate!

Pupicei o mie de la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

danutza_c ti-am citit intrebarea si la subiectul Liviei, chiar voiam sa-ti raspund.
Parerea mea e ca poti sa le combini.
EU ASA FAC. Iau si Mastodynon (contine Vitex Agnus Castus) si iau si MACA.

Si eu tot asa stiu: prolactina marita se rezolva cu Vitex Agnus Castus.
si Doamne ajuta!

Poate mai adauga si fetele cate ceva.

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Miro deci se poate lua si Mastodynon in acelasi timp cu tratamentul Liviei?

Costi, ma bucur foarte mult pentru voi.Sa aveti parte numai de bucurii si sa fiti sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

alexia28 Asa este. Dar daca introduci mastodynon ... scoti tinctura de coada soricelului din schema.
Mastodynonul e mai complex decat aceasta tinctura.Nu mai stiu de unde am aceasta informatie ... de la Stepha???


Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auricass spune:

Miro, multumesc din suflet pentru opinia ta. Napraznicul capsule iau in locul pulberii de napraznic, intr-adevar. De saptamana viitoare sunt pe treaba. mai am sa ma lamuresc putin cu ovulatia care desi sunt convinsa ca a avut loc in a 25 de CM, in FF scria ca intre a 21 si a 24. Om vedea.

COSTI, ce sa zic. M-ai lasat cu ochii in lacrimi de fericire pentru voi cand am citit. Rugati-va la Dumnezeu si sigur o sa fie al vostru piciulica. Parca il si vad la mamica lui in brate. Ce tablou minunat...nu stiu ce sa ma zic emotia este prea mare si cuvintele nu pot descrie trairea pe care o simt. Va doresc atat...ca visul vostru sa devina realitate. Visul vostru este un model pentru noi...TU esti un model cel putin pentru mine, cu siguranta.
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Pup fetele,
Eu sunt tot asa,inca nu mi-au venit uratii, astept ziua de duminica sa fac un test de sarcina.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna dimineata tuturor!
Elena aseara nu m-am putut gandi decat la voi,am adormit cu imaginea lui "pustiulica" in gand (cea pe care mi-am format-o eu din descrierea ta) si de dimineata m-am trezit cu gandul la...ghici ce familie fericita?
Danutzule cu mare placere te trec "oficial" pe listutza dar mi-ar fi de mare folos daca ti-ai activa optiunea PM. Asa ca fa treaba asta cat mai curand (daca vrei,bineinteles),daca nu sti cum intreaba-ma,sunt aici!
Jubica iti tin pumnii pentru duminica,hai cu vesti bune ca avem nevoie!!!

Ina

Mergi la inceput