Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 49

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 49 | Autor: Mishulina

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit la capitol nou !
Va astept pe toate cu vesti bune asa cum e cea adusa de Catrinel la sfarsitul www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54023&whichpage=1" target="_blank">cap. precedent care a fost plecata in delegatie si s-a intors...2!
Voi cu cine () v-ati intors din concediu?
Haideti,fetelor,la cat mai multe de august!

Ina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Catrinel, FELICITARI !!! Sa ai parte de un bb frumos si sanatos! Chiar aveam nevoie de o noua gravidutza sa mi se ridice putin moralul.
Megbeng, sa ai gura aurita si s-o prinzi din urma pe Catrinel.
Mirona, bine ai revenit!
Mishulina, cred ca suntem in aceeasi oala, nici eu n-am sperante luna asta...,trebuie neaparat sa beau si eu dupa o gravidutza .
Mihaela, bine ai revenit! Esti in tratament la dr. Vaduva, nu? Ma intereseaza si pe mine cu ce face stimularea pentru inseminare?, pret pentru consultatie?, cat dureaza programarea?, am inteles de la Silvana ca are foarte multe paciente...Poti sa-mi trimiti un PM? Sper ca saptamana viitoare sa vi si tu cu vestea cea mare.
Iepurila, cum te mai simti?
toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Catrinel, felicitari! Sa ne tragi si pe noi dupa tine! Sa fiti sanatosi amindoi!

Motzunica, am baut si eu saptamina trecuta dupa o graviduta. Am o colega la servici care prin luna a 6-a si am pindit-o cind a iesit din camera si nu era nimeni si am luat si eu o gura din cola ei . Sa vedem: s-o prinde si la mine?

Mirona, bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Catrinel, bravo fata! FELICITARI, SARCINA USOARA! Cand ai avut UM? Cred ca suntem impreuna!
Miha, Miro bine ati venit! Asteptam pozici si povestiri.

Laura 6+
Puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Danutza, sper sa se prinda , abia astept sa prind si eu o asa ocazie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna seara,
Felicitari!!! Catrinel.
Sa ai o sarcina usoara si un BB sanatos si papacios.

Eu nu prea am multe de povestit din concediu, a fost ... OK, nu prea spectaculos, doar leneveala si caldura mare. Relax ... dar nu total, au mai fost si motive de stres. Pozele ... le-am pus deja.

Spuneti ca merge treaba cu bautul dupa o gravidoasa? Ma duc sa fac recensamantul la Timisoara si organizez o intalneala. In grupul nostru sunt cam 4 gravide. Ajung???

Va pup pe toate.

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NADYA spune:

CATRINEL, felicitari tie si familiei tale pentru. Sa ai o sarcina cit mai usoara si noroc cu .


http://www.snugglepie.com/cb/35279.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Gata fetele... m-am intors de la mare bronzata si cu bateriile incarcate; am avut un concediu superb, iar vremea a fost de partea noastra, cat despre sotziorul meu.... ce sa va mai spun: super dragut si romantic si minunat! Un singur lucru mi-a lipsit: VOI, FETELE MELE DRAGI! Mi-a fost un dor nebun de voi si de-abia asteptam sa ma intorc ca sa va citesc mesajele; am terminat de citit, deci acum pot sa ma alatur voua!Va pupicesc pe toate

Eu nu am vesti noi pt. voi , rushii imi dau tarcoale, dar asta este: merg mai departe cu ajutorul vostru (cred ca am facut cea mai buna alegere cand am ales sa vin si eu aici in familia Endometroaselor!).

Mishulica, incep cu tine pt. ca m-am intristat tare cand am vazut ca ai avut din nou de suferit... Nu iti pierde speranta si nu mai plange pt. ca eu cred sincer ca vei fi cat de curand cu ! Nu se poate altfel! Dumnezeu se va uita si la tine, stai linistita!

Catrinel, ma crezi sau nu, dar nici nu ma gandeam ca te vei intoarce altfel decat ! FELICITARI din tot sufletul si sa-ti traiasca BEBICUL din burtica!

Utocatalina, si voua felicitari pt. minunea din burtica :BIANCA .Sa va traiasca si sa va bucurati de ea!Concediu placut!

Laura,BEBE-ul tau ce face? Tu cum te simti?

Mirona, Mihaela bine ati revenit din concediu! Fetelor, am vazut si eu berze ... o gramada! Oare o fi de bun augur pt. noi?

Danutza, ai vazut ca in cele mai multe cazuri a functionat chestia asta cu bautul dupa o gravidutza! Doamne ajuta!

Iepurica, am vazut ca ai facut histeroscopia ;ce ti-a spus dr?

Cred ca nu am reusit sa va raspund tuturor, dar o sa incerc sa tin pasul cu voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Princess, bine ai revenit! Ma bucur ca v-ati distrat bine in concediu si mai ales ca ai venit gata de o noua incercare.

Fetele din Bucuresti, nu puneti de-o intalneala cu cele care aspira la burtici?, poate faceti si schimb de pahare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Mercic, Motzunica! Da, am avut un concediu frumos - frumos si am venit cu forte noi pt. a ne indeplini visul , mai ales ca plaja era plina de multi copilasi micuti si dragalasi ... stateam amandoi intinsi pe nisip si ne uitam la ei cu gura cascata ...E greu, dar asta este; trebuie sa speram si sa ne rugam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Buna idee, motzunica, dar se pare ca fetele noastre sunt plecate

If hope were not, heart would break.

Mergi la inceput