FIV 39

FIV 39 | Autor: anis

Link direct la acest mesaj


Fiindca Monica, a plecat de ieri la munte...ce binee !!....si Mihnea o sa fie foarte incantat cred ,plus ca e aer curat si ceva mai racoare ca prin Bucuresti....am preluat stafeta si am deschis alt capitol..




AniS *** si bebelina mea dulce Ingrid *** 38+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Lachi, ai ceva vesti??? tinem pumnii sa fie cu ochisori!!


AniS *** si bebelina mea dulce Ingrid *** 38+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Gina multumesc de raspuns.
Lachi iti tin pumnii sa ramai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Buna dimineata.

AM revenit si eu, pentru ca, intrand sa va citesc, am descoperit numai lucruri imbucuratoare. Fete care au nascut, fete care trebuie sa nasca, fete care au reusit FIV, ce mai....numai de bine.

Eu, pentru fetele care nu stiu, am ramas acum doi ani, in urma unei operatii de chisturi ovariene, fara ovare. Fapt pentru care, nu am nici macar sansa de a avea un copil sange din sangele meu. Vreau insa, sa fie macar copilul sotului meu, si de aceea vreau sa incerc FIV. Nu stiu inca ce sanse am, nu am apucat sa ajung la Bucuresti ca sa imi evaluez sansele.

iliuta am citit ca ai scris ceva despre ovule donate, si despre o clinica ce nu face FIV cu ovule donate. Esti cumva in situatia de a nu avea ovulele tale proprii, sau macar.....stii pe cineva? Merci anticipat de raspuns.

Daca cineva stie amanunte despre acest subiet, sau macar mai multe decat stiu eu, as aprecia mult orice fel de ajutor. Multumesc

Ramona

Zambeste, maine va fi mai rau!
http://community.webshots.com/user/ramonav23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare fetelor,
sper sa intru si eu in clubul vostru . deocamdata ma chinui cu analizele ... sunt abia pe la inceput ...
va doresc numai bine
danita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Buna Ramona.Sa stii ca si eu ti-am mai scris pe mail, dar nu stiu ce s-a intamplat ca nu mi-ai raspuns.Ma bucur ca ai scris pe forum.Si mie mi-au scos ovarele la 22 de ani, si de atunci mi-am pierdut toate sperantele de a avea un copil.De un an de zile ma tot gandesc la o Fiv cu ovule donate.Am vrut sa fac in Spania si am sunat la multe clinici de prin Madrid, Barcelona,Valencia, Si peste tot se ajunge la 9000 euro pretul.
Chiar ultima data mi-a zis cimeva de o clinica din Barcelona si am sunat sa-mi fac programare. Mi se parea super dar cost la fel in jur de 9000 euro.
Intr-un final mi-am facut programare la Tm, pe 25 august .Veau sa ma duc acolo sa-mi fac analizele, apoi sa ma intorc in tara in noiembrie(pe 2 am programare la dc. Protopopescu), si sa fac Fiv-ul la Bc.Faza e ca la Medsana se fac Fiv-uri cu ovule donate, dar trebuie sa duc eu persoana ce-mi va dona ovulele. Nu stiu ce sa zic...pe cine sa duc eu.? Cred ca e ami bine sa nu stii persoana de la care le iei si nici acea persoana sa nu te stie pe tine.Eu nu vreau pe nimeni din familia sotului meu(sa doneze), si el nu vrea pe nimeni din familia mea.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Scuza-ma am iesit.Iti mai scriu mai tarziu.
Te pup. Pa.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Multumesc din suflet Iliuta. Imi pare rau ca ti s-a intamplat asta, stiu cum te simti sa stii ca nu ai sa poti avea copilasi ai tai, dar, FIV macar rezolva problema sotului.
Ce sa zic, eu am persoana care sa imi doneze, este o foarte buna prietena. Dar, daca costul este de 9000 euroi, ma depaseste din toate pnctele de vedere. Adica, nu vad de ce, daca prietena mea face stimularea, si mie mi se implanteaza embrionii, de ce sa coste cu 6.500 de euro mai mult.
Tie la Medsana ti s-a spun vreun pret?

Inca o data multumsc mult de raspuns, si.....nu stiu ce s-a intyamplat cand mi-ai scris. Daca vrei, mai scrie-mi o data la ramonav23@yahoo.com.
Multumesc, te pup.

Zambeste, maine va fi mai rau!
http://community.webshots.com/user/ramonav23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Seara buna la fete,
Am vorbit cu Lachi, draga de ea si are aceleasi simptome de bun augur:
* o dor sanii - sa-i pocneasca
* ii vine sa manance mereu cate ceva
*a avut o durere "surda" de burtica
*inainte nu prea era prietena cu somnul iar acum doarme de rupe locul...
Ce ziceti?
Eu zic ca sigur e cu ochisori...

Anis draguta ce face bebelina ta minunata?
Ceci - ma bucur ca esti bine si ca te relaxezi inainte...

pentru toate fetele minunate de la Moni, de la Lachi si de la mine



Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Luli ii tin pumnii la Lachi sa fie (sau ). De abia astept sa ne dea vestea cea mare.

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

dragelor,
mi-am luat rezultatul analizei progesteron si are valoarea 17,87 ng/ml. nu imi dau seama e mika , e mare ? e normala ? voi ce ziceti ?
D

Mergi la inceput