endocrinologie - parhon

endocrinologie - parhon | Autor: marianam

Link direct la acest mesaj

as dori o consultatie la Profesor Dr.Coculescu. am o programare abia peste trei luni la d-lui la medsana. dar ma simt foarte rau nu stiu daca mai pot rezist ata. poate cineva sa-mi spuna cum trebuie sa procedez sa ajun la parhon la d-lui.
imi trebuie o trimitere de la medicul de familie, se pot lua bonuri de undeva sau poate mai are un cabinet privat in alta parte? eu nu sunt din bucuresti si nu as vrea sa bat degeaba drumul pana acolo.

multumesc anticipat
mariana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana-Cristina spune:

Eu m-am dus la Parhon cu trimitere de la medicul de familie si am dat acolo peste un medic extraordinar - Bogdan Stanescu. Ti-l recomand cu caldura. E un tip super ! ( Si e si frumusel !).

Ioana-Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianam spune:

Multumesc pt. recomandare si informtie Ioana. Am o problema foarte delicata si fac investigatii de mai bine de 5 ani in orasul in care locuiesc. Am consultat mai multi medici si nu a reusit nici unul sa puna un diagnostic corect si sa-l asocieze cu un tratament adecvat. Deja nu mai rezist nici psihic nici fizic. Mi-am pierdut increderea in toti medicii. As dori totusi sa ajung la un profesor doctor. Orice alta recomandare asociata cu dorinta mea este bine venita.

Multa sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana-Cristina spune:

N-ai pentru ce.Daca stau si ma gandesc bine , am impresia ca Bogdan Stanescu este chiar Prof.Dr.Bafta si sa ai incredere.Totul va fi bine.Nu-ti pierde speranta ! Ai o viata inainte si trebuie s-o traiesti din plin!

Ioana-Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Marinam, daca tot ti-e f. rau,de ce nu incerci la medicul pe care ti l-a recomandat Ioana,...nu stiu dar unii din provincie cred ca daca ajung numai la un prof. universitar isi rezolva problema.(si,, mor cu zile" asteaptind programarea) Sunt medici f. buni,chiar daca nu sunt mediatizati,medici care asculta pacientul si-l intelege si poate sa-ti prescrie un trat.coresp.,fara sa se bata cu mana-n piept ca-i prof. Si daca nu o sa fie bine, mergi la Coculescu. Eu nu-i cunosc pe nici unul, dar daca zici ca nu mai poti astepta programarea,eu zic sa te duci cat mai repede la Spital la Parhon cu trimitere de la medicul de familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianam spune:

Multumesc pentru sfaturi si incurajare. Aveti dreptate. Dar, dupa ce am fost mai bine de 5 ani pe post de cobai am ajuns sa ma indoiesc de orice. Stiti cum e cu cel care sa fript cu lapte... sufla si-n iaurt . Oricum am luat trimiterea de la medicul de familie si voi veni saptamana viitoare la Bucuresti. Dar este perioada concediilor de vara si sa vedem pe cine pot gasi disponibil in aceasta perioada la spital.

Mai am o intrebare, la Parhon este cumva si o policlinica unde se fac consultatile sau ma prezint direct la oficiul internari si ma va consulta un medic de garda sau din cei prezenti in acea zi la spital? Nu am fost niciodata acolo si nu cunosc regulile.

Toate cele bune
M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Eu iti recomand o dr .Corina Neamtu ,tot la Parhon ,ii datorez ENORM ,ea m-a ajutat sa am un bb dupa n consultatii si interventii .O gasesti la et. 2 la cabinetul ei ,mi se pare ca vinerea are consultatii ,dar poti sa o rogi sa te vada si in celelalte zile .Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Sunt noua printre voi si asa vrea daca va sta in putinta sa ma ajutati.....am vazut o gramada de reconadari..da tot nu sunt sigura...As vrea sa imi reconadati un medic extrem de bun de la Parhon deoarece am hipotiroidie si vreau un .V-as fi tare recunoascatoare daca cele care ati gasit un medic bun si intr-adevar OM...sa imi spuneti si mie ca sa pot sa imi iau povara asta de pe suflet si sa ajung .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Recomand cu cea mai mare incredere ca om si ca medic pe conf. dr. Simona Fica. Este endocrinolog cu competenta si in sexologie.
A lucrat ani de zile la Parhon si acum este la Elias. Mai da consultatii la Ama Medical. Intrati pe site si sunati pt programare daca vreti. Sau direct la Elias, eventual cu o trimitere de la medicul de familie.
Ca sa fiu sincera, il stiu si pe Coculescu, dar mi se pare un om mult mai distant, dificil si greu de abordat.
Simona Fica este o comoara, atat de draguta si este de un profesionalism desavarsit.


Anemona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

La fel ca Diana ti-o recomad pe Dr.Corina Neamtu..Super doctorita , eu am fost salvata de operatie la glanda tiroida de dansa...Plus ca e si haioasa.Are consultatii si la Centrul Medical Sanador!
Sanatate!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia13 spune:

Si eu ti-o recomand pe Simona Fica.Eu am fost pacienta dr.Coculescu si am renuntat la el.Este foarte distant, niciodata nu are timp sa te lamureasca.Eu am fost la el la Medsana si niciodata nu respecta programarea.

Mergi la inceput