Nasterea unei adevarate ''napoletance''

Nasterea unei adevarate ''napoletance'' | Autor: geanina anghel

Link direct la acest mesaj

De ce napoletanca? pentru ca s-a nascut in Italia-Napoli, pe data de 31.05.2005, intr-o maternitate mica pe malul Marii Mediterane si, se numeste MARIA ANTONIA.
Acest mesaj este cadoul meu pentru ea si nu in ultimul rand,pentru voi toti din acest site care m-ati ajutat pe tot parcursul sarcinii si in continuare deasemeni, numai si numai cu sfaturi bune. VA MULTUMIM PENTRU CA EXISTATI.
Recomand cu caldura si cu toata increderea nasterea in Italia. De ce? Sistemul sanitar este exceptional; modul de lucru, comportamentul cadrelor sanitare si conditiile sunt de cea mai buna calitate.Practic saptamana pe care am "petrecut-o" in spital(public nu privat) a fost ceva de vis si de neimaginat pentru mine.
Cred ca aceste randuri de inceput v-au facut sa intelegeti cam cum a decurs nasterea fetitei noastre. Pe scurt: programare la cezariana pe data de 31.05.2005 ora 9.30, internare pe data de 30.05.2005, pregatirea preoperatorie si asteptarea marelui eveniment. Numai ca: SURPRIZA- la ora 3 dimineata am pierdut lichidul amniotic, fetita noastra nu a mai asteptat ora stabilita si l-a trezit in miez de noapte, de acasa, pe domnul dr.Operatia de cezariana a decurs fara nici un fel de complicatii(anestezie peridurala), fetita perfect sanatoasa 3.900kg.Durerile dupa operatie de a doua zi inerente, iar dupa trei zile am plecat acasa.
Acum amandoua suntem foarte bine, fetita are 5 sapt. si 5.200kg si seamana leit cu tatal ei.
Ce va pot spune in concluzie este ca totul a decurs cum nu se poate de bine si, deja ne gandim si la al doilea copil.
Sa dea Dumnezeu ca toate viitoarele mamici sa aibe norocul nostru si sa ramana in final cu o experienta frumoasa din toate punctele de vedere.
Geanina si Maria Antonia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Sa va traiasca napoletanca! :-)))
Maria Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Sa iti traiasca minunea mica si sa va aduca numai bucurii. Si bine ai venit in randurile noastre!

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Sa va traiasca si sa va aduca multe bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Sa va traiasca printzesa !

Ma bucur pentru ca ai avut parte de o experienta atat de reusita !

Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)

ALBUMUL OANEI MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriced spune:

Sa va traiasca printesuca... Sa creasca mare si sa fie sanatoasa...

Pupici si la mamici

Mami de Alex

Povestea nasterii micului Alex:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49885

Evolutia lui Alex:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;31/st/20050522/n/Alex/k/7a10/age.png

foto: http://photos.yahoo.com/piticii2003

Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sa va traiasca napoleteanca:0)Sa fie sanatoasa si cuminte si voi o familie fericita!



Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Sa va traiasca printesa si sa va aduca numai bucurii

cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

sa va traiasca maria antonia! ce frumoasa amintire de la nastere, sa dea Domnul ca si urmatoarea sa fie la fel .

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (24+)

www.seansimon.com/june2005.htm" target="_blank">IUNIE 2005
www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA
site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

sa va traiasca si sa va bucurati de ea!
M

Mergi la inceput