caut medic la sovata

caut medic la sovata | Autor: mitihai

Link direct la acest mesaj

Va rog mult, daca stiti vreun numar de telefon sau amanunte despre tratamentele de la sovata(in care perioada a ciclului menstrual se merge ,cat costa, cat dureaza, cum decurg, daca merg singura sau cu sotul meu , daca imi trebuie trimitere si de unde)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenya_m spune:

Din pacate eu nu mai am nr de la clinica de acolo, dar din cate imi amintesc l-am obtinut de pe internet ori de la informatii telefonice (nu mai stiu exact)..
Ar fi bine sa sti dinainte un diagnostic si ce anume tratament trebuie sa faci, pt ca acolo s-ar putea sa-ti ceara recomandarea din partea unui medic.
Si eu zic ca ar fi bine sa mergi si cu sotul, prinde bine amandurora

Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult .


Credinta face totul posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Mitihai, fa clic pe link-ul de mai jos :

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50800

Daca vrei mai multe detalii, scrie acolo si intreaba fetele ... subiectul e inca deschis. Succes !

Irina.

Multe poze cu mine

Ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:


Eu am fost 2ani, si prima data a fost foarte bine ca am fost in noiembrie, si era mai liber.A doua oara am fost in august si era foarte aglomerat si totul mergea ca pe banda.
Dupa prima data la 3luni am ramas dar am pierdut-o, si nu stiu daca de la proceduri sau asa a fost sa fie.
De trimitere nu ai nevoie, doar ca la ora 8 dimineata trebuie sa te prezinti la Policlinica lor -(care anul trecut era la parterul Pensiuni Mures) si acolo primesti fisa, stai la alt rand si te consulta si tot acolo achiti.
Despre Sovata si despre proceduri gasesti foarte multe informatii si aici
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=10619
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=22986


Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryd spune:

MITIHAI,
Eu am fost la Sovata in Iulie anul acesta.Am fost cu sotul si pe cont propriu.Am gasit o vila draguta pe internet,daca vrei o sa-ti spun.Are si bucatarie proprie,loc de parcat masina.
La vila 15 este o policlinica unde te consulta un medic si in urma consultatiei iti recomanda un tratament.E bine sa ai si ecografii sau analize sa se uite medicul pe ele...Eu am fost la dr.Fekete.Am urmat trei proceduri:instilatii cu apa din Lacul Ursu, tampoane vaginale cu namol si bai calde in cada.Fiecare procedura este in medie o suta mii lei.Dupa consultatie achiti procedurile,te programeaza si te duci sa faci procedurile in Centrul de tratament de pe malul Lacului Ursu.Incerca sa-ti programezi procedurile cat mai compact,in prima parte a zilei sau dupa amiaza.Lacul se inchide in mijlocul zilei pentru a se face efectul de sera .Asa ca daca vrei sa mergi in lac platesti de doua ori.Eu am fost in lac decat sambata si duminica pentru ca atunci nu se fac proceduri si e bine cand faci procedurile sa nu intri si in lac pentru ca in lac apa este mai rece decat la proceduri.
Daca mai ai intrebari...
MARYD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryd spune:

Am uitat sa-ti spun ca nu am avut nevoie de recomandare de la medic.Eu luasem de la medicul de familie trimitere si pentru mine si pentru sot dar nu le-am folosit.Te vede la policlinica de la vila 15.
Maryd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Maryd,

multumesc mult.
Chiar daca lacul este inchis , Clinica functioneaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisChris spune:

Clinica functioneaza pe tot timpul anului chiar daca lacul e deschis doar 3 luni. Mai exista o clinica, la hotel Sovata, iar proceduri se pot face si acolo. Este de 3 ori mai scump, dar merita; eu acolo am facut tratamentul (3 proceduri pe zi: tampon si impachetare cu namol, irigatii cu apa sarata din lac) in luna august 2005. Vara e mai mare inghesuiala, iar pentru ca baie nu prea se poate face in lac in tp tratamentului (doar daca temp lacului e mai mare de 30 grade) poate ca e mai rentabil de mers in extra sezon - eu asa intentionez sa fac pe viitor. Tratamentul se repeta dupa 6 luni.
Mult succes celor care incearca Sovata - mie mi-a facut ffff bine, m-a scapat de starile infernale de rau de la ciclu. inca nu sunt, dar sunt sperante ...

Mergi la inceput