Constanta la apel !!! (34)

Constanta la apel !!! (34) | Autor: loreen

Link direct la acest mesaj

Subiectul vechi aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48241

Lista cu mamicile, aspirantele si burticile din Constanta si imprejurimi:

-Adinutza(Adina) - Bogdan -17.04.2000 si Andrada - 01.12.2003
-Ana 68 (Ana-Maria) - Al;\ex (?) si Luana (?)
-Anomis (Simona) –Andreea –23.01.2000
-Arboria(Julia) - junioara?
-BB23(Alina) - dpn 21 iul.2005
-BDana-Mihai Cristian - 13.01.2005
-Cali –Mennan -27.09.2004
-Caty – Dinu - 15.10.2003
-Cornelia - Maria -02.07.2003 si Stefan (4.05.2005)
-Crig(Cristina) - 23.02.1972 -Maria-Teodora- 3.09.200
-Cristina_smn(Cristina)-Mihaita-11.05.2004
-Crixia (Cristina) – Alexia -22.07.2003
-Dady68 (Tania-Gabriela) -Andreea 14.09.1996 si Bianca 14.02.2004
-DanaP – aspiranta
-Dianamaria –Tiberiu-Andrei – 07.07.1997
-Emaaimee(EMA) - DPN 08 iulie 2005.
-Ematutui(Emilia) -bb.de mart.apr2004?
-Fiquelle(Madalina)-BB-12.08.2005
-Galarina (Cristina) – Stefan
-Gegea(Geani) - cu puiutz de omDPN-14.04.2005
-Gen68 –1.apr.1968 -Marius – 23.05.2000
-Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
-irinabungau(irina) DPN-5.08.2005
- Jone si Alexandra - 26.02.2005
-July (Julide)– Teodora – 15.10.2002
-Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003
-Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad –15.02.2000- Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
-Liris( Simona) – aspiranta
- Lizuca (Gabriela)– Alisia - 05.09.2002
- Loreen (Laura) - Bianca 8 ani 1/2 si bb Delia (26.04.2005)
-Magdala(Magda)- Rafaela -01.03.2001
-Mamanaty(Naty)- DPN- 25apr.2005
- Marlen_b –Andreas-05.10.2004
-Mav(Victoria) - Andrei-Sebastian - 04.02.2004
-Mygirls(Oana)(9ian1978)- dpn-15mai
-Narcisa –Patrick 29.02.2002 si Vivien 27.01.2004
-Nicoleta-Carmen –Rares –01.12.2003
-Norris(Cristina)-Norris-29.05.2004 + Eric-4,5 ani?
-Oana (Ioana Corina)– )-Paul- 03.07.2002
-Roxanaz –Patrick-Filip – 29.07.2004
-Sinzi_ana –David –04.02.2003
-Stralucitor1 -
-Tanja –Stefan -?
-Tatianas -Delia-Bianca – 05.07.2004
-Tweety – Cosmina –26.03.2003

**********************************************************************

Stati asa cu botezul ca va lamuresc eu...In ianuarie am botezat un baietel la biserica din faleza nord si am platit taxa de botez 500.000 cu chitanta la biserica. Ei apoi vine circul exact ca la sala de nasteri cu "eu l-am spalat, eu i-am taiat buricul, eu nu stiu ce i-am mai facut". In functie de numarul de popi si tircovnici de costa "fiule cat te lasa sufletul pentru Sfanta Biserica" si fiind Catedrala pot da "atentie" la popi si 2000000.Nasii la copil au cam amutit cand au auzit , insa eu acolo vreau sa-mi botez fata.Acolo m-am cununat si tot acolo am botezat-o si pe Bianca...

Apropo de Bianca...Azi i-a aparut primul cosulet pe fata, la baza nasului. Cu ce sa-i dau sau cum pot prevenii aparitia altora? Daca era pe fata mea il executam imediat insa la ea mi-e mila sa nu o doara mititica...PArca vad ca la una ii iau pampersi si la alta tampoane...

Loreen, Bianca(15.10.96) si Delia 26.04.2005

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

dragelor
am chitanta pe care scrie "taxa parinti" suma 500 000 lei

:((
jone

tot inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Fetelor sunt oripilata...
Un baietel de la mine de la gradi, de 4 ani a fost muscat si mutilat de un maidanez...A fost internat 2 zile in spital, l-a muscat de gura si frunte!!!!
Nu se poate asa ceva...sunt ingrozita...mi s-a facut o sila de mizeria asta in care trebuie sa traim si sa ne crestem copiii, de jungla asta...sunt asa suparata...
Bietul copil...imi e asa mila de el, azi imi arata bubele...de unde l-a muscat... trecea pe strada cu mama lui, si pe ea au inhatat=o de picior, nu era un caine, erau mai multi...
Nu imi vine sa cred...nimeni nu se sesizeza...cred ca "accindente" astea se intapla mai des decat credem noi...

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Loreen, daca tot vorbesti de biserici, preoti etc., ti-a citit preotul sau ceva de genul asta? Ca eu nu stiu ce sa fac, nu ca as sta in loc de asta sau ca nu am iesit din casa pana acum , dar vreau sa "formalizez" starea de lauza d.p.d.v. bisericesc . Sunt tare obosita si scriu prostii. Data trecuta m-am dus la o biserica in Eforie, mi-a citit nu stiu ce, asta dupa ce am asteptat vreo ora ca erau botezuri si mi s-a facut rau pe acolo. Acum, nu am idee ce sa fac, nu "apartinem" de nici o parohie. Stiu ca preotii tin si la chestia asta si vor sa platesti taxa anuala la biserica lor si apoi discuta cu tine.

Fetelor, multumesc pt. intelegere ref. la alaptat. Sa stiti ca eu nu incurajez hranirea cu lapte formula, dar pur si simplu eu nu am putut mai mult. Si am si eu exemplu de copil sanatos, frumos si destept crescut cu Milumil, la mine acasa.

Va pup,
Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Sanzi, imi pare tare rau pt. baietel. Eu iubesc f. mult cainii, dar ai dreptate, trebuie facut ceva, pt. ca stiu si eu cazuri d epersoane muscate pur si simplu pe strada.

Va pup,
Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Noi am fost aseara la doctor si ne-am intors tare dezamagiti...bb nu vrea sa iasa. II este bine in burtika, nu a coborat deloc, iar colul este lung, ferm si inchis. Daca pana sapt. viitoare nu se hotaraste sa iasa, va tb sa il scoatem noi, ca placenta are grad de maturatie 3. Asa nu as vrea sa ajung la cezariana, dar pana la urma o sa fac cum e mai bine ptr bb.
Acum nu am somn, de la 4 fac planton prin casa - m-a lovit foamea si am atacat punga de biscuiti pusa in bagajul ptr spital!

Stiti cumva solutii ajutatoare ptr declansarea nasterii? In afara de mersul pe jos (fac zilnic Kilometri, (nici nu se pune in discutie, ca am "testat terenul"), sau ceaiul din frunze de zmeura(il beu deja de 2 sapt).

Mygirl si bb Alexandra(39 sapt si 2 zile)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza.
Cornelia, avind in vedere ca eu nu am treaba cu treburile "bisericesti" mi s-a citit ceva inainte de botez si gata. oricum eu am fost la botez si l-am tinut si pe Patrick ca pe nasi-sa o durea mainile ca era greu....hahahaa.
sinzi of ce tragedie!!!!! si eu sunt de acord ca trebuie sa se faca ceva, dar la hingheri deja e o cale batuta, acolo pur si simplu ii omoara, in afar de faptul ca s-a stopat si actiunea de serilizare, probabil ca nu mai are mazare bani...parca ii aduce de acasa de la mama!!!!!
scuze, sunt pe fuga, incerc sa revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

cornelia, eu dupa ce am nascut, la vreo doua saptamani, m-am dus la preot si i-am spus sa-mi citeasca sa pot iesi afara la plimbare. (cica 40 de zile dupa nastere nu ai voie sa iesi afara, dupa 40 de zile te duci la preot sa-ti citeasca molifta de nastere si apoi iesi afara) dar in mai cand am nascut eu era asa cald si bine tampeam daca nu ieseam la aer. bun, am vorbit cu preotul care stii ce mi-a zis? daca ii promit ca nu ma duc la discoteca?!?!? imi face molifta. bravo domne, eu ma simteam ca naiba cu cadere de calciu si depresie post natala ca nu am lapte si el ma intreba de discoteca?
asa ca poti merge sa vorbesti cu un preot mai aproape de tine sa-ti citeasca molifta.

sanzi, de la ce gradi era copilul? de la a lui david sau de la a noastra? doamne, mititelul de el.

fetele, se anunta cald in we, vreo intalneala, ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu ma chinui sa inteleg cum intr-o societate "civilizata" copiii si adulti inca mai sunt muscati de caini "salbaticiti"...parca am trai in jungla...mi se pare ceva atat de ciudat si primitiv...Nu pot sa inteleg, am incercat sa intorc pe toate partile problema si nu pot sa ma dumiresc cum se poate intampla asa ceva, si de ce nimeni nu face nimic...eu sincer una, as eutanasia cainele care mi-ar musca copilul pe banii mei (nici nu cred ca e scump), oricat de "revoltator" ar parea...
Cora, desi David o chinuie pe toate parile si in toate felurile nici nu maraie la David, dar l-ar ameninta cumva (nu ca l-ar musca) cred ca ar fi crunt pedepsita...
Uf, sper sa imi treaca azi, si sa ii treaca si lui Cosmin pana marti ca mi se rupe sufletul cand il vad asa...

L-am dus si eu la gradi pe David si ma pregatesc sa fac o ciorba de perisoare, dar uit mereu, in carnea pt perisoare se pune ou sau nu???

David e cam marait cand il las la gradi, azi vroia sa stea afara si il inteleg saracutul, ca de 3 zile nu l=am mai scos in parc, ieri am avut iar musafiri, si l-am tinut in casa...

Vreau si eu un sfat...ce ati face voi in locul meu (ca eu sunt ff confuza) ati pleca la drum lung (in Timisoara trebuie sa ajung) cu copilul cu masina sau cu trenul? Pentru daca iau masina trebuie sa conduc ff multe ore, cu David in masina, un drum pe care nu l-am mai facut, sa conduc numai eu, si plec cu inca o prietena austriaca, care nu numai ca nu cunoaste drumul, dar nici limba, nici ce e sub capota (in caz ca avem vreo defectiune tehnica...) Deci vom fi numai noi 2 si David pe sosea...
Eu am mai facut drumuri cu David singura in masina, mai lungutze, dar nu mai mult de 5 ore si anul trecut cand era mai mic si dormea mult in masina, statea linistit in scaun...acum nu prea mai sta nici prin oras.
Cu trenul imi e greu pentru ca trebuie sa iau o caruta de bagaje...in fine ma ajuta prietena mea ca ea nu are bagaj...
Sunt intr-o dilema...
Voi ce ati alege?

Cornelia hai sa facem un club cu copiii Milumil...hihi...Eu aveam niste "izvoare" de lapte cat himalaia...dar degaba ca erau seci si pustiite...m-am chinuit o luna (eram perseverenta) cu sanul si laptele praf, si dupa ce sugea la san sorbea imediat 90ml de lapte praf la o masa!!! (asta in primele 2 sapt, apoi a trecut la 120ml) Nu stiu cat sugea de la san, ca nu l-am cantarit niciodata inainte si dupa...dar era mancacios...
Si mi-a convenit ca noaptea ii mai dadea si Radu biberoanele si faceam cu turele...si prindeam sa si dormim amandoi. Sa vezi ce negociam tura....cea de dimineata era cea mai naspa!!!!

Mygirl...nu cred ca trebuie sa te stresezi...mie dr mi-a provocat nasterea si a fost asa o nastere rapida, am scapat de stresul ca ma apuca travaliul cine stie pe unde...

Si eu m-am dus dupa 40 de zile sa imi citeasca popa...si aveam intr-un buzunar o bacnota de 2000 si in celalalt bacnota pt popa de 100.000 si am gresit buzunarele si i=am dat 2000 de lei!!!!!!!!!!! Cred ca i-a picat fatza cand a vazut...hihi...apoi mi-am dat seama si m-am intors si i-am dat ce trebuia...dar asa m-am amuzat...(eu ca de obicei...ametita!!!)
Si eu le fac ca trebuie...asa ca sa imi pun "pile" de acum...

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gen e de la gradi a voastra...copilul e de la grupa mica...

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Adinuza , imi pare rau!!!!!!!!! Scuze, Bogdan...sau sa ii spun Stefan de acum??? Mi s-a impleticit limba in gura de am scris gresit!!! ups...Scuze Bogdan!!!!!!!!!!!!

Roxa, sa iti spun ca ieri am avut musafiri, ai mei cu unchiu si cu Rosemarie, si a trebuit sa fac ceva de mancare...cum la mine inspiratia e 0, hehe...mi-am adus aminte de o reteta de-a ta...piept de pui cu cascaval la mijlo si cu ciuperci....si am facut pe l anga paste...
Mama...ce nebunie...am primit niste laude umflate, de parca nu eu gatisem!!!!!!!!!! S-au mancat in 2 timpi si 3 miscari, Rosemarie imi povestea cu tristete ca de cand a venit in Ro s-a ingrasat (hihi) dar nu a putut rezista!!! Iar eu am capatat titlul de "mama, ce mancare buna faci!!!!" haha...asa ca sarumana!!!!!!!!!!!!

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilor

Mergi la inceput