Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

felis ti-am citit mesajele cu sufletul la gura si lacrimi in ochi...din nou...ma bucur enorm, slava Domnului ca este totul in regula. si cum zicea si gandacel sunt semne ca totul merge spre bine, ca in final totul va fi bine pentru MIHAITA

gemenusilor BIANCA si TUDOR - 03.11.2004

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

CARMENBR... ma bucur enorm pt tine ca pana la urma copilul a fost sanatos!!!!!!
Sa-ti traiasca si sa fie sanatos in continuare!...
Da, chiar astazi a plecat cineva pt cateva zile (sotul unei mamici care si ea posteaza pe forum) si imi va aduce 2 cutii... Multumesc de amanunte...
Daca va mai fi nevoie iti voi trimite PM.

Va multumesc la toate ca va ganditi la mine si va rugati pt copilul meu...

Voi mai reveni saptamana viitoare cu mai multe amanunte. De ex ieri am mai fost la 3 doctori saptamana viitoare continuam sirul de vizite la cabinete medicale...
Ideea de baza e ca mai are un diagnostic legat de ochi: NISTAGMUS... Am vazut ca pe una din fise scria de nistagmus, dar nu am dat prea mare importanta pana cand dr neurolog nu mi-a zis ca pt certificatul de handicap imi trebuie 3 certificate medicale: cu SD, cu malformatie cardiaca si cu nistagmus...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Felis, cu cea mai mare placere, doar scrie-mi si eu te ajut. Ti-am spus ca vom veni noi in octombrie in tara, asa ca daca pana atunci se termina...sunt aici.
De un singur lucru nu sunt sigura ca tu ai inteles corect. Pe pagina pe care tu ai dat-o mai sus, adica www.nutrivene.com apare un medicament dedicat adultilor, nu bebelusilor, respectiv Nutrivene Full Spectrum Formula FSF.
Eu cand am sunat azi am intrebat daca ce au ei se poate administra unui bebelus de 4 luni. M-au intrebat daca diagnosticul e confirmat si atunci mi-au zis ca ai nevoie de acest complex (deschide pagina asta si vei vedea daca citesti ca acest Complete program e dedicat bebelusilor, se amesteca cu laptele formula) http://www.nutrivene.com/view_item.php?ProductID=39&
Tu ai zis ca medicamentul te costa $73, dar mie mi-ai scris ca iti aduce sotul acelei mamici (bravo lor ca te ajuta!) 2 cutii. Dupa cum vezi acest Complete Program are 3 cutii si toate 3 costa $72
Mihaitza de acest program are nevoie, celalalt nu e pt varsta lui, ci pentru cei de 16 ani sau mai mari. Sper ca asta cumperi si tu si a fost numai o confuzie a mea. Daca nu, incearca sa iei legatura cu tipul respectiv si sa-ti ia acest Program.

Cat priveste transposrtul, ma bucur ca acum ai aceasta ocazie si apoi te ajut eu si dupa asta, mai vedem noi, se rezolva. Iti spun asta pt ca si eu i-am trimis soacrei mele niste medicamente de aici, le-am comandat online si le-am zis celor de acolo sa le trimita direct in Ro, sa nu mai pierd timpul cu transportul la mine si apoi in Ro. Vreau sa spun ca atunci cand le-a ridicat soacra mea a platit taxe si accize pt ca firma respectiva declarase valoarea adevarata a continutului si pt ca erau trimise de pers juridica, firma de medicamente. Taxele si accizele s-au ridicat la 40% din valoarea medicamentelor. Enorm. Ti-am spus asta tocmai ca sa eviti sa le comanzi direct de la firma. Vedem noi cum, medicamentele o sa ajunga la timp la Mihaitza, doar spune-mi si rezolvam, ok?

Insa acum primul lucru, verifica pagina pe care ti-am trimis-o si asigura-te ca e ceea ce vei cumpara.

Pupici multi la toti trei!!!

P.S. Ce inseamna diagnosticul de la ochi? Ca nu vede, sau ce?! Se poate vindeca?

Carmen si Ericutz, gemanas-iepuras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Draga Felis eu sunt noua pe aici .
Sunt mamica unei fetite de 7 luni si 1 saptamana si nu am cum sa raman impasibila la necazul vostru!
As vrea sa va ajut si eu cu ce pot si in momentul de fata te pot ajuta cu niste bani, nu sunt multi dar sper sa iti fie de folos.Spune-mi cum pot sa tii trimit .
Sa va dea Dumnezeu putere voua si sanatate puiutului vostru!
Loreema &Ramona


GLR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Felis, azi am primit brosurile! O sa incerc cel tarziu miercuri sa ti le pun la posta! Ce nu intelegi scrie-mi si o sa traduc eu pt tine!
Ce face Mihaitza? Cum se simte? Ziceai ca mai trebuie sa mai mergi pe la medici din nou. Ce ai facut, ce rezultate ai? Ati reusit cu medicamentele? Mai scrie-ne noutati!

Pupici la amandoi!

Carmen & Ericutz, gemanas-iepuras

http://community.webshots.com/user/ericutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Fetelor... sunt taaare obosita... Da, am noutati, dar am mult de povestit si nu prea sunt in stare sa scriu acum... Va pup si revin...
Totusi o veste ca-i mai putin de zis... A luat bine in greutate... Avem 5,850 kg...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Totusi, ca sa va faceti o idee, iata ce le scriam eu mamicilor de nov-dec 2004, saptamana trecuta:

Fetelor... multumesc de incurajari... dar eu cred ca m-am tampit cu totul De atata mers la doctori, aproape in fiecare zi- la 1, 2 sau chiar 3, si cate altele mai am pe cap, am ametzit... Dupa ce saptamana trecuta am batut recordul la vizite la doctori, saptamana aceasta: luni la dr de ochi si de la neurolog luat certificatul, marti la pediatra pt consult si luat certificatul... pe seara ma gandeam... "am si eu miercuri o zi fara vizite la doctori, in sfarsit... ca joi vine kinetoterapeuta la noi si vineri... trebuie sa merg la dr... dar oare la ce dr ?... Si de ce?..." Sigur m-am tampit... In final mi-am amintit ca trebuie sa merg pt ochi sa-l consulte si sa luam certificatul... Am ajuns la concluzia ca trebuie sa-mi fac agenda ca deja pe la ce dr am trecut fiecare mi-a zis sa trec pe acolo frecvent, la 1 luna sau la 3 luni, pt control sau pt retzeta... Sper sa nu-i incurc... E clar... sigur imi trebuie agenda...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Revin cu franturi de informatii... In final sper sa apuc sa spun tot ce am de spus (sper sa intelegeti ceva din atatea mesaje si sa nu va ametzesc de cap...)

Am citit pe alt site, dintr-o experientza a altui parinte cu copil cu SD, ceva ce a facut sa ma treaca un fior si sa-mi dea lacrimile... Nici in cele mai frumoase vise ale mele nu mi-am putut inchipui ca asa ceva se poate intampla... Si totusi... Iata citatul:

Am fost la Caritas sa facem vaccinul si am vb cu pediatra sefa de acolo...care a fost super draguta cu noi...si ne-a spus ca toti medicii se vor feri sa dea pronosticuri in ce priveste copii cu SD pt ca sunt prea mici...si mai pot aparea minuni sau mai rau...complicatii....si nu vor sa induca in eroare parintii.. Chiar dansa mi-a spus ca stie un flacau care pana la 4 ani ani a fost diagnosticat SD iar la nu-stiu-ce analize nu mai avea ABSOLUT NIMIC...Doar modificarile fizice...

Modificarile fizece se refera la semnele fizice specifice SD....

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Despre Nistagmus va pot spune ca ne-a mai trecut (destul de mult)... El facea cu ochii dreapta stanga precum stergatoarele de parbriz, foarte mult ca timp pe parcursul unei zile... Acum nu mai face asa DELOC... I-a ramas un tremurat usor doar cand se uita intr-o parte (in coltul ochiului). Doctoritza de la oftalmologie a fost impresionata.
Problema e ca in general nu vede, si problema e de la nervul optic... care speram in timp sa se reglementeze... Sau poate inca nu focalizeaza????... Cine stie...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Doamne ajuta Felis, exact pt asta ne rugam si noi!




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Mergi la inceput