Povestea mea! (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Sa-ti traiasca puiul, draga mea, si sa te bucuri de el

Tatal lui macar iti plateste pensie alimentara?


La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurash spune:

Sa-ti traiasca minunea sa creasca mare , mare si cuminte

Nu suntem complet inutili..cel putin servim de exemplu negativ pentru altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Mda, inca un ... oare ce-am azi, ca numai peste subiecte d'astea dau: "dastepti" care fac copii pe unde apuca, fara sa-i intereseze de soarta lor.
lorellay, sa-ti traiasca minunea, sa fie frumos si destept (ca maica-sa ), si lasa... stii ce se spune: cand D-zeu ne inchide o poarta, ne deschide alte 100 in schimb.

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Lore, acum am vazut pozicile, e un ingeras, sa iti traiasca si sa iti umple viata de fericire!

Sper ca sunteti bine amandoi, mai scrie-ne.



--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gweno spune:

Draga mea ai un baietel SUPERB sa ii dea Dumnezeu mult NOROC si la fel si tie!Ai sa vezi ca Dumnezeu o sa aiba grija de tine si de printul tau.Va imbatisez pe amandoi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Lorelay, sa-ti traiasca puiul. Sa va Dumnezeu tot ec va doriti.

Parintii tai ec zic?

Am privit imaginile cu emotie si-mi aminteam de bebele meu.
Poate ca este greu, dar sunt clipe unice pe care nici un barbat nu ti le poate da.

Sa ne mai spui cate ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Nu am mai scris demult aici...
Poate pentru ca mi-e greu sa mai citesc acest subiect.Au trecut apoape 6 luni de cand il am pe Codrin si e bucuria vietii mele.
Dar sunt un exemplu pentru cine trece prin aceeasi situatie...Nu e deloc mai bine de cand a venit Codrin pe lume.
E kiar mai rau.Groaznic...De cate ori are ocazia ma face "in toate felurile".
Imi da 2 mil pe luna pentru copil pentru ca asa am cazut de acord.Dar la banii pe care ii are e putin.
Si mai nou e la mare cu noua prietena.
va pup,
Si va multumesc din suflet ca ati fost alaturi de mine in momentele acelea grele,
Lorellay si Codrin

Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Lorellay, mult curaj in continuare. Si devotament.
Am citit ca, daca ar fi fost fetita, ti-ar fi placut ca bebelusul tau sa se numeasca Maria Rebeca. Asa o cheama pe fetita mea, ce coincidenta, asa-i?
Multa sanatate tie si baietelului tau!

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Draga mea,
Si eu l-am crescut singur a pe Sebi (tatal lui desi inca prieteni nu a platit un leu pensie ptr el ,,.iar daca i-as cere sigur as ramane fara el ptr ca 1.dl e proprietater si are tot ce ii trebuie,2. finaciar e f bine vazut si mai e si cadrul al armatei ....ma rog sa fie la el).Ne intelesesem odata sa plateasca macar gradi e Sebi ....dar dupa vreo cateva luni intr-o dimineata cand l-a dus fratele meu la gradi ..surpriza nu l-a primit, ptr ca era gradi neplatita de vro 3 luni ( si el se intelesese cu educatoarele si contabila sa nu imi spuna ...mama lui lucrase acolo multi ani si se cunosteau)Asta e ..a fost groaznic si la noi ...ba chiar mai mult am avut vro 3 servicii in acelasi timp sa pot sa il susutin...ba chiar am fost prietena cu acuala lui prieteana si toate astea numai si numai de dragul copilului ....acum cativa ani mi-am cunoscut sotul e net si am decis sa ma mut cu el in Olanda .......totul a fost bine si frumos pana inaite de cununie cu vreo 2 sapt eram acasa sa fac ultimele acte si apostolifieri ...mi-au furat din casa o agenda cu toate numere de tel si adrese ..l-au contactat pe al meu si i-au aratat ce"nenorocita sunt eu si ca ar trebui sa ma lase " ( eram insarcinata in luna a 4-a), chiar au fabricat ceva acte ..ajungand chiar sa ii supuna ca bb nu este al lui ci al ex-ului meu (care a fost si el implicat in toata mizeria asta )...Cand am ajuns acasa m-a luat de buna ..bineinteles ca am stat am discutat i-am prezentat argumentele mele si am demontat rand pe rand toate minciunile ..si ne-am casatorit chiar mai devreme spre oftica unora iar relatia noastra este una f buna si trainica si il iubeste f mult pe sebi ( Sebi in vacante este la noi ( deocamdata el inca locuieste in Ro ptr ca 1.sit mea nu e definitiva din privinta vizei si doi ....el e elev la liceul de muzica ,sectia pian si inaca nu am gasit o scola de muzica decat f departe si sa faca saracul copil la 7 ani 100 km zilnic e cam greu)..
dar sa revenim ...a fost in safrsit dragut si i-a permis lui Sebi la notariat sa vina sa ne viziteze( realtia lor e una buna ...noi stam la un bloc distanta asa ca nu e greu sa se intalneasca zilnic) ...ma rog ...ba chiar ii trimite mailuri ...eu i-am explicat ca daca isi inchipuie ca vom fi din nou amici dupa ceea ce a facut...se insala ...si ca sa ramanem doar cunostinte ptr copilul nostru ...acum cateva zile a urmat socul ...gasesc un mail de la el si imi spunea printre altele ca are tot respectul si consideratia ptr ca am reusit sa cresc un copil minunat ,,isi cerea scuze ptr tot si culmea isi cerea iertare si mie si lui Sebi ca ne-a pricinuit numai necazuri ba mai mult imi multumea ca in toti acesti ani eu am fost ce a care a lupata si a strans " din buci" sa il citez ca el sa aiba o relatie civilizata cu fiul sau !( sa fi intrat in anul mortii???...Doamne fereste ! glumesc)
-am povesttit toate acestea in speranta ca te vor ajuta sa mergi mai departe si sa nu iti pierzi speranta ...copilul e cel mai de pret dar
pe care viat si D-zeu ti le-a oferit si dupa parerea mea o sa isi dea singur cu pumnii in cap ptr ca mai tarziu .....copilul va fi cel care il va judeca..iar dua mine asta e ce ami mare pedeapsa ( sa ajungi sa te judece propriul copil).Eu acum dupa atatea incercari sunt fericita ...am doi copii superbi si minunati si un om minunat langa mine ...cosidera ca totul in viata nu e intamplator totul si ca fiecare sut in fund este un pas inainte ...Voi doi contati ...Noi va uram sa aveti parte numai de momente frumoase in viata si sa va bucurati unul de celalant ..iar tie multa putere si numai impliniri ...sa te bucuri de ingeras la maxim




Va pupam dulce pe toate si pe toti m va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)



http://community.webshots.com/user/alessia1055

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Alessia 105,nu vreau sa fiu macabra, dar fostul meu dupa ce si-a recunoscut greselile si a renuntat la tutela fetei a murit.Sa ma ierte Dumnezeu,dar nu stiam ce sa fac sa rad sau sa plang.Nu am facut nici una nici alta,m-am dus, l-am ingropat, si mi-am continuat viata,ca prea m-a chinuit 7 ani de nu stiam nici pe ce drum merg.
Pe de alta parte ma intreb, de unde atatia barbati imaturi care copilaresc pina la batrinete?Cred ca ne indreptam din nou catre matriarhat,AH ce mi-ar placea sa-i vad putin sub papuc

alina

Mergi la inceput