Problema drogurilor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Cine mai continua acest subiect, ca incepem si noi scoala....si mie mi-e frica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona_an spune:

Apoi drogurile: imi spunea Malina ca o intreba daca stie pe cineva care vinde droguri. Noroc ca locuim intr-un sat micutz unde nu se intampla prea multe, in Zürich cred ca deja si-ar fi primit portiile de sex si droguri. Acum nici nu stiu ce sa fac, sa vorbesc cu parintii ei??? cum sa-i spui: dom'le, ai girja de fiica-ta

...si copila mea are(avea) o prietena asemenea Gabrielei si...usor, usor mandra a rarit-o, tot dat.fpt. ca era agresiva (si cu ea)//.. acest copil provine dint-o familie buna,cu stare materiala excelenta(la prima vedere fara probleme)//... cand au fo' in tabara o adusese pe fiica-mea la disperare//.. isi stragea picioarele la piept si spunea cu atata patos ce chef are ea sa faca sex(asta se intampla la 11 ani)//... am dat doar un exemplu //... sigur ca am vrut sa vb cu parintii de foarte multe ori, dar.....m-am abtinut tocmai pentru ca prietena mea are o copila cam la fel si stiu cum reactioneaza cand cineva vb despre fiica-sa //... din pacate parintii nu stiu sa se apropie de copii si ei.....ajung sa recurga la droguri(de fapt, am cam deviat de la subiect, dar sexul si drogurile sunt legate)
... doamne ajuta sa putem comunica ca niste prietenii cu odraslele noastre //pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

vai, anemona, si eu care-mi inchipuiam ca nu-s multe ca gabriela
Multzam de randuri
In ultimul timp oricum, Malina o ocoleste de departe, asha ca... Ma intreb insa daca sunt doar teribilismele varstei, sau o fi ceva adevar in ce spune ea...
Problema drogurilor e o problema insa foarte foarte spinoasa. Vorbeam vineri cu un baiat de 16 ani si imi spunea ca in procent de 60-70% din tineri iau droguri (si alcool, tutun sunt in categoria asta), iar ocazional droguri-droguri cam 30%. Mi se pare enorm!

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

"Daca dragoste nu e, nimic nu e".

Mergi la inceput