Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

In data de 03.06.2002 a fost consultat la Spitalul Fundeni Bucuresti

In data de 27.11.2002 a fost consultat la Clinica de Cardiologie din Timisoara.

Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

Pentru toate cele care sunt din Cluj, am nevoie urgent de o persoana care sa poata sta cu el zi si noapte la spital. Persoana care sta in prezent cu Cristi va pleca o saptamana si desi ai mei merg la el zilnic, trebuie sa aiba o persoana in permanenta acolo. Ii platesc persoanei respective oricat e nevoie. Va rog, dca cineva poate face ceva, sa ma anunte cat se poate de repede!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

La nastere diagnosticul pus a fost:

sistus solitus visceral artrial
levocardie
sept interatrial integru
aorta situata anterior si la dreapta fata de artera pulmonara
vasele mari circula paralel
artera pulmonara cu diametrul mai mare decat aorta
viteza aoortica = 176 cm/s corespunzator unui gradient nesemnificativ de 12 mm Hg
valve pulmonare nestenozate
viteza pulmonara 289 cm/s corespunzator la un Vp nesemnificativ de 33 mm Hg prin debit
comunicare AV de tip univentricular, posibil cu reziduu de sept interventricular ineficient
valve atrioventriculare fara stenoze


La doua saptamani de la diagnosticul asta s-a constatat:


sept interatrial integru cu valve AV intacte la acelasi nivel
comunicare AV de tip univentricular cu muschi papilar situat anterior si la dreapta, hipertofiat ce sustine insertia valvei AV drepte
mari vase in D - transpozitie
artera pulmonara dilatata
plaman neprotejat


Sper ca informatiile acestea sa fie de ajutor si va iubesc pe toti!

Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Adelina eu sunt din Cluj,insa nu imi permit sa stau o saptamana cu el pentru ca sunt in sesiune.Incerc azi sa vorbesc cu cateva din cunostintele mele si pana luni,cel tarziu,te anunt.Iti voi trimite un PM cu toate detaliile.Scrieti-ne daca ati mai rezolvat ceva,imi pare rau ca sunt atat de neputincioasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Adelina si Cristi, ma rog pentru voi in continuare. Fiti tari, nu se poate sa nu se intample o minune!
Admin, am vreo doua propuneri pentru voi (imi cer scuze, nu vreau sa par ca dau comenzi, sunt pur si simplu niste sugestii).
Exista vreun mod de a include povestea lui Cristi pe toate capitolele forumului. Eu am intrat ieri absolut intamplator, de obicei, din lipsa de timp, accesez mai des Asteptand un ingeras ... ca acolo gasesc info pe problemele mele. Poate sunt oameni care pot sa ajute dar nu vad mesajul ... .
Poate ii schimbam numele mesajului in Speranta pentru Cristi pentru ca e clar ca varianta pe care o da titlul actual nu reprezinta o optiune pentru nici unul din membrii comunitatii desprecopii.
Adelina, putere si Maica Domnului sa fie cu voi!


Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Astazi l-am vazut pe Cristi!
Am intrat in salon si am vazut pe pat un baietel frumos cu parul foarte blond si ochi mari si curiosi care m-a intrebat foarte direct: cine esti? Ce mi-ai adus?
Am stat apoi de vorba cu el si i-am spus ca sunt prietena cu Adelina (Adenina mea?) si i-am spus de toate fetele de pe DC care il iubesc si se gandesc la el. Mai apoi a vorbit cu Adelina la telefon si a fost foarte incantat.
Tot timpul catam stat la el, ma tot intreba asa-i ca nu peci? Da' tu unde peci? Cand in sfarsit am reusit- sail conving ca ma mai into-rc a trebuit sa promit solemn ca la urmatoarea vizita va pri-mi- suc cu pai si ca o sa mergem "a pimbare".
Cristi e un copil frumos, vioi, cuminte, istet si cel mai important are o dorinta de viata extraordinara. E palid si oboseste usor dupa cum mi-a spus doamna Jeni caresta cu el dar cu toate astea vrea sa se joace, vrea sa ii spui ce-i aia si ce-i ailalta, e strengar si isi ascunde lucrurile pentru ca apoi sa se minuneze ca le-a gasit. E un copil care merita sa traiasca. Eu dupa ce m-am intors de la el nu am mai fost om ore bune. Nu imi puteam sterge imaginea lui din minte cand ma ruga sa nu plec.
Haideti safacem tot ce putem pentru el: un cuvant bun, un sfat, o rugaciune, sunt lucruri foarte importante acum si deloc de neglijat.




Anda si bebelusa Carina cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Adelina a gasit pe cineva sa stea cu Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Dimineata am deschis computerul dupa trei zile si am ramas inmarmurita!
Am inceput sa pling de la primele rinduri.Copiii erau in jurul meu si strigau:kei...mama kei,klei inseamna plinge!
Cind m-a intrebat sotul meu ce am in loc de raspuns am inceput sa-i traduc mesajul...
A inceput si el sa plinga!

Am fost nevoita sa inchid,neputind citi cu gemenii la picioare.
Dar toata ziua gindul meu era la ingerul blond! Am pus copiii la culcare dupa amiaza si am revenit!
Cu mare greutate am reusit sa citesc...si acum tremura mina pe taste!
Adelina nu pot sa descriu ce simt si orice cuvint e de prisos...
Ma rog la Dumnezeu ca FIUL TAU,Cristian,ingerul mic,blond sa se insanatoseasca si tot ce traieste acum sa fie doar o amintire.
Te rog sa ma scuzi daca mesajul meu e incoerent...


Theodora, Alexandros, Yannis
2 ani pe 03.Aprilie.2004.
http://community.webshots.com/user/theodorapap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Am adaugat doua poze cu Minunea blonda la albumul meu:
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5913&cid=3081
pentru Cristi pentru Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Am vazut pozele si nu ma pot abtine sa nu pling !
Doamne ajuta-l pe CRISTNEL !


Elena Alvaro Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27

Mergi la inceput