Pentru copii- cel mai important

Pentru copii- cel mai important | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

Ce vi se pare cel mai important sa invatati/sa daruiti/sa insuflati copiilor dvs?

Intrebare sondaj:
Ce vi se pare cel mai important sa invatati/sa daruiti/sa insuflati copiilor dvs?

Rezultate:
Responsabilitatea   [27%] 82 voturi
Cinstea   [9%] 29 voturi
Educatia   [29%] 89 voturi
Religiozitatea   [4%] 13 voturi
Curajul   [9%] 29 voturi
Respectul   [8%] 24 voturi
Banii   [1%] 3 voturi
Altele (numiti)   [12%] 37 voturi


Status sondaj: Inchis  »»   Total Voturi: 306 numarate  »»   Ultimul vot: 10/12/2004 11:07:20 

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Dragostea.

Q

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Sunt convins ca fiecare parinte isi doreste tot ceea ce este mai bun pentru copilul sau. Desi am votat aici, cred ca este insuficienta alegerea unei singure variante...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

am votat altele, nu pentru ca altele mi se par neaparat importante, ci pentru ca nu pot alege; toate sunt importante, in functie de situatie; as adauga ca este necesar un anume har de a sti cand trebuie folosite fiecare dintre ele; acest har cred ca este esential si cel mai greu de "transmis".
un an bun !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cand am zis altele, ma refer la iubire .La calm si la Armonie.

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

am votat la "Altele" si numesc aici Dragostea, cea mai importanta lectie si cea mai grea, care implica responsabilitate, intelepciune, curaj, generozitate...asa cred eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

greu de ales o singura varianta. As spune 'echilibru'.

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaD spune:

Am votat EDUCATIE pentru ca atunci cand ii poti oferi copilului o educatie buna il inveti sa fie responsabil, curajos, respectuos, iubitor,plin de caracter si multe alte insusiri necesare unui caracter impecabil.Dar DOAMNE cred ca toate familiile care au copii stiu cat este de greu sa respecti toate regulile unei educatii.Si la fel de bine se stie ca depinde si de caracterul copiilului.
In cateva cuvinte : eu cred ca educatia sta la baza tuturor insusirilor ulterioare.
Iar banii ii oferi daca ai posibilitatea dar ei nu contribuie la dezvoltarea unui caracte frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Cred ca daca ii invat sa fie credinciosi, le daruiesc pe toate celelalte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore71 spune:

AM votat "responsabilitate" desi mi-a fost greu sa aleg, dar am considerat ca o persoana responsabile e , in mod automat una educata , credincioasa, iubitoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michou spune:

[[blue]i][/i]Dragostea, cu sigurantza dragostea....
Copiii care sunt iubitzi si stiu sa iubeasca vor fi adulti armonios construitzi...asa cred eu. Si vor sti si iubirea de Dumnezeu, si de parintzi si de oameni si respectul si buna cuviintza.

Mergi la inceput