Platforma noua - VERSIUNE BETA

Platforma noua - VERSIUNE BETA | Autor: admin

Link direct la acest mesaj

Draga comunitate,

Pentru cine doreste sa testeze platforma noua (versiunea beta)...
Din pacate nu este 100% gata dar preferam sa nu va mai tinem sa asteptati. In plus avem nevoie de ajutorul vostru sa gasim si sa corectam probleme (Folositi va rog Rubrica de Feedback de acolo SAU acest mesaj.)

Ne dorim ca lansarea oficiala sa fie pe 1 Mai si poate facem si o petrecere de lansare pe 1 Iunie!

Cateva lucruri importante:

1. Inca lucram la ea! Deci inca avem o serie de BUG-uri. Speram sa le inlaturam unul cate unul pana la sfarsitul saptamanii viitoare.

2. Nu am terminat migrarea datelor:
- mai avem TOATA arhiva forumului
- mai avem mesaje care se scriu in continuare aici
- mai avem informatii de profil
- blogurile, albumele foto ale voastre
etc.

Va rugam sa aveti intelegere si rabdare ca lucrurile se rezolva.

3. Dupa ce terminam importul datelor o sa rulam o serie de scripturi sa facem update la: Iconite de profil, Nr. prieteni, Nr. mesaje, etc.
Pana atunci datele nu sunt exacte

4. O serie de useri (in jur de 150) au probleme de import datorita unor probleme in baza de date veche. Pe acestia ii corectam manual. Cum stiti daca va aflati printre ei? Raspuns: aveti in loc de nick-ul vostru clasic nick-ul precedat de un numar sau nu va gasiti nickul.


5. FORUMUL nu este importat 100%! Deci deocamdata, FORUMUL ACTUAL ramane cel oficial. Probabil ca de Marti (saptamana viitoare) o sa facem schimbarea. Pana atunci va recomandam sa continuati discutiile aici. O sa creez in noua un forum "de joaca" unde puteti testa diverse functionalitati.

Ca sa va logati in platforma noua trebuie sa va RESETATI parola. Nu am putut sa importam parolele. O puteti face in 2 feluri.

- folosind optiunea "Am uitat parola"
- apasand pe linkul de resetare a parolei care il gasiti aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/user_space.asp la profilul vostru.
Optiunea 2 merge numai o singura data! Deci nu aveti mai multe incercari

Va recomand optiunea 2 ca sa aflati direct daca sunteti printre userii cu probleme.

Inchiei prin a spune:
- mergeti pe platforma noua
- pregatiti-va profilul (cu poza, informatie, album, blog, etc.)

Si cand o sa trecem oficial la noua versiune o sa fiti pregatiti si useri avansati.

Platforma o gasiti la: http://comunitate.desprecopii.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns admin spune:

off topic: Am sters mesajul care facea referinta la versiunea de imprimanta dar am notat ideea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

S-a notat si ideea cu meniul de forumuri si subforumuri ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Subiecte active?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Subiecte active?


E link in meniul de sus, langa search

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

eu tot nu gasesc un buton care sa-mi arate subiectele la care s-a scris de la ultima mea logare...


Edit: l-am gasit, dar nu pe pagina de dupa logare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

am vazut pe prima pagina My credit rank, cica e egal cu 1...

presupun cu nu e acelasi lucru cu punctele acumultae pana acum (nu ca as avea la ce sa le folosesc...sau am?!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Credit rankul este referitor la platforma noua (generala). Mesajele de pe forum vor aduce divesre Insigne ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Subiectele active nu functioneaza avand in vedere ca mesajele sunt importate si nu scrise efectiv. O sa functioneze in momentul in care ne mutam acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

am vazut pe prima pagina My credit rank, cica e egal cu 1...

presupun cu nu e acelasi lucru cu punctele acumultae pana acum (nu ca as avea la ce sa le folosesc...sau am?!)


Chiar asta vroiam sa intreb si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

So...eu n-am reusit cu primul link(desi nu eram user cu numar la sfirsit),am acceasat"am uitat parola",am primit e-mail dar....nu stiu cum sa-l accesez!

Ma ajuta cineva?

Multzumesc anticipat1

Mergi la inceput