LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Somleac, ce de vesti ne-ai dat! Imi pare rau de prietena ta, Dumnezeu sa o odihneasca in pace! offf... cat despre Ilinca, sper sa nu fie rupt nimic si sa nu aiba nevoie de gips. Multa sanatate! Asteptam poze de la petrecere!

Nu stiu de ce nu vezi pozele de la castel, dar pe cele de la zoo da. la mine se vad ambele albume si nu-s logata pe contul meu de picasa... mai incerc odata, dar cred ca de daa asta le-am pus bine...mai verific.

Ma duc la pernuta mea, mi-am terminat si manichiura...deci pot dormi linistita




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza, haideti la cafea

Eu abia am dormit, tot cu prietena mea am fost in gand.

Strumph e dureros , dar pe de alta parte ma bucur ca a usurat-o Dumnezeu, mi-a fost foarte frica de suferinta si degradarea pe care o presupune boala asta.

Am pus si eu poze cu trupa din parc de la Timi, cu tortul ( Hello Kitty saraca a fost cam aratare, Ilinca nici n-a recunoscut-o ca-i miau-miau) in schimb a fost gustoasa rau au devalizat-o pruncii, mai multe n-am de la petrecere ca le-am facut cu aparatul de la firma si a plecat un coleg in Polonia, a trebuit sa-l dau rapid , si cateva ieri din tabara de la Covasant.

O zi frumoasa va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!
Somleac buna cafeaua..am servit si de la tine una ,ca am dormit asa prost..pana la 3 copila asta a bazait si s-a foit in somn..o parte in patut...apoi daca tot nu adormea 15min. si incepea iar am rugat-o cu niste lapte ..era 00.45....vai parca am injurat-o nu alta ca sa s-a pus pe urlat....s-a trezit si sotul..am ,lluat-o in pat....si iar fatzait si bazait..da lapte de loc nu vroia ,ea care bea ....am zis hai nu o fi ora ca pea dupa 1.30-2....am mai lasat-o si abia la 3.30 i-am facut iar o sticla si l-a baut ....nu stiu ce are...o intreb daca o doare ceva si nu zice nimic decat bazaie. asta face si ziua de marti ...deja a ajuns sa ma dispre ...parca e o miorlaita toata ziua..ea nu mai cere ceva normal..doar plange asa lalait...bine ca dupa 3 a adormit...la 7fara faceam pp pe mine si cum m-am miscat m-a si strigat..mama da mai mult a tipat...am intrebat-o daca mai vrea lp si a zis da..i-am mai bagat 180ml si vad ca inca doarme....oare s-ro pregati masesele ca daca a luat acest obicei miorlait eu chiar o iau pe campii in viitorul apropiat
vad ca dupa mini vacanta de la mamaie e ok...imi era frica ca o sa aiba ceva nasuc infundat ,ca nu a fost chip sa-i pun ceva pe cap....
despre mine ..am pacatuit aseara cu putin cozonac si azi cu inca o feliuta la cafea....sper sa nu se puna....sambata cand i-am facut asa tare m-am tinut ca nu am gustat decat pution pe limba am pus coca sa vad ce aroma au....a avut si sora mea tort ca azi e ziua ei si tot batoasa m-am tinut,....domnule sunt ceva de deochi...daca m-as mobiliza asa si in alte chestii ce mi le propun nu as mai avea fire albe de par....apropos ,sa-mi traisti sormea!!!!
Mada sa-ti traiasca si tie sotul!!!...duminica viitoare iar petreceti de Florii....
Ailed tu ne pui sa ne uitam pe youtube in loc sa ne mai zici de nazdravana ta....nu prea ai mai pov de mult despre voi

Cami ce super job ai..de miercuri iar intri in vacanta..nasol ca esti stresata cu Antonia..da se face ea bine si o sa merga si la gradi

MsBB treci la raport
Yasmi tu nu ai dat gata bunatatile de la mami???/

Felicitas vezi ca ti-am cerut cererea de prietenie pe fb..sper ca tu sa fii acea Felicia..m-am luat dupa oras...vreau sa vad si eu grasunik

Miki tu sper sa fi avut un W-e linistit..fara vizite la spital

Somleac te-am lasat mai la urma..m-a intristat tare tare vestea ta.Condoleante!!!!
pup eu roscovana-nazdravana sa-i treaca durerea de mana....off ca multe a mai patit in ultimul timp..capul, cazuta pe scari acum si mana....da si cu asa instructori in zona nici nu ai cum sa eviti..e a mea neagra pe tibii si nu o antreneaza nimeni..nici nu vreau sa imi imaginez cum se catara imitind baietii....
unde ai pus poze..picasa???////intru sa controlez...

Roxy cum e la multe....a inverzit totul?

Mary la voi a venit soarele ?
Ally tu ce mai faci?ati fost la nepotica ce a zis edy? vrea si el o surioara?

ma duc sa fac putina ordine-n bucatarie...bine ca am ceva ciorbica de legume pt A la pranz ,ca vreau iar sa o iau din loc....am in plan sa cumpar niste frisca si capsuni sa fac un tort surpriza pt sora mea si sa-i duc diseara nepoatele sa-i cante multi ani traisca...sper ca A sa nu plang iar....daca imi iese tortul va zic si voua reteta..am scris-o vineri de la tv paprik....ff sumplu si din ceva care ne ramane de la alte praji si nu prea stim cum sa le mai folosim...la mine zace-n pungi prin congelator....

va pup pa pa....vb cantecului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Somleac pupam mana Ilincai sa-i treaca. Te imbratisez pt prietena ta, sa-i fie zborul lin .
Deea, o sa le notez de acum incolo si o sa le ovestesc, ca asa le uit.., iar cu A. sigur o doare ceva, sa te tii de dieta in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

deea nuuu ca sunt multeeee :)) si in wk ajung coletele de la socrela :p uffff si eu care spuneam ca ma las de dulciuri...:(

somleac pupici ilincai.

va pupic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Buna dimineata

Bine ca ma tragi de maneca , Deea , ca am de dimineata deschisa pagina sa va scriu si n-am apucat. S-a racit si cafeaua si mi-am imprastiat si mintea in 15 zari .
Hai ca va scriu ce facem noi pe aici de n-am avut timp sa scriu ...si apoi revin cu un mesaj mai de om normal, cu raspunsuri la fiecare.

Deci ( asa incepe orice poveste , nu ? ) dupa ce i-am explicat Sofiei de ... hmmm fara exagerare 87879665 ori ca EU nu ma supar daca se hotaraste sa-si exprime munca la in loc sa faca mii de placinte in pampers, astazi ne-am pus pe treaba. Ba mai mult , am insistat pe faptul ca buba aia de la ( are o iritatie urata , probabil a fost kk mai acid si s-a iritat toata la ) e din cauza ca face kk in pampers si nu la olita. Pana la urma , probabil sictirita sa ma auda trancanind pe tema asta a fost deacord sa-mi faca placerea sa ne ... scremem in tandem la baie ( ma scuzati pt detalii, incercam doar sa-mi exprim fata de ea suportul si sa-i arat ca asa se procedeaza si deci ma scremeam si io alaturi de ea virtual asa sa o conving ca mere treaba si asa , nu doar in pampers. )
Bun... si cum insist eu ca totusi ar fi mai bine ca acum dupa ce am spalat-o, am uns-o frumos la ar fi bine sa pastreze fundicul curat, fara pampers si sa ma anunte sa facem la baie si apoi sppunem cu bucurie "papa pishu" ori in functie de caz " papa kk" , ma crede pe cuvant si-mi zice sa nu-i mai pun pampers. Eu ... acu na, mandra de reusita si cu gandul la covorul din camera lor zic hai totusi sa mai facem un pishu'. Ne-am dus la baie a facut pishu la olita, i-am urat pishului drum bun, papa si am ramas in baie sa sterg dovezile .
Deci mandra mea , in gol se duce la ale ei si ma lasa in baie sa spal olita. Cand eram inca in baie o vad ca bine mandraaaa tare la mine si-mi zice "kk"!!!! Eu acu... sa-mi crape inima de bucurie. O iau frumos de aripioare, o pozitionez pe olita si-i explic cat de mandra sunt ca a ales varianta castigatoare. Ea se uita lung la mine. Eu ii dau inainte cu bucurie cum o sa fie cand face ea kk la olita si scapam de pampers. Cum a devenit si ea fata mare si o sa fie ca mami, ca tati , ca Andra , utilizatori de ... .
Contrariata se mai uita pret de vreo cateva secunde la mine ... dupa care plina de sictir , se ridica de pe olita si pleaca.
Eu ma scarpin intre firele mele de inteligenta si imi zic ca probabil nu a mai venit dorul ala de duca. Dar imi fac in minte un alt plan, cum sa-i explic ca nu-i nici o problema, ca poate sa vina oricand la mine sa-mi zica ca-i trebuie la olita sa faca kk ca eu o duc cu mare drag.
Si ... ma duc dupa ea ...
Intru in camera si ce sa vad ? Ei daaa! Am priceput ce-mi zicea cupilu .
Am gasit ca-n hansel si gretel urmele pe unde venise ea la baie, inapoi la mine, sa-mi spuna "kk" , numai ca ea nu ma anunta ca are nevoie de serviciile mele de plasator pe olita ci doar de strangator de carnati rezulati in camera pe jos .
So - vrea cineva sa fie norocos? O pot imprumuta pe fie-mea cea datatoare de noroc , sa va decoreze feng-shui covoarele din casa
Hai ca inchei aici ca am scris , cred, o tona! Nici n-am tupeu sa ma uit ce mult e!
Postez si ma duc sa-i dau fructe sa avem material pt viitoare opere de arta.
Incerc sa mai revin!

Sper ca nu ofensez pe nimeni cu descrirea nitel prea plastica a activitatilor noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

somleac, multumim de cafea.. pupici pt mica cataratoare si condoleante pt prietena ta asa puternica mi se pare ca esti, cum poti privi deasupra tragediei si cum reusesti sa vezi lumina si in cel mai negru lucru..asta numai prin multa multa credinta se poate, asta m-a invatat si pe mine viata

cami, cum mai sunteti ?

strumph, v-am admirat si eu..tare simpatica dolofanica mica, are niste falcute

simo, LA MULTI ANI pt MATI, prima mea simpatie, tot asa drag mi-a ramas sa stii, v-am admirat in poze, e neschimbat , cu privirea aceea galesa..imi vine sa-i pap falcutele

msbb, sa-ti fie de bine innoirea eu nu stiu cand mai apuc pt mine, sunt varza, n-am fost in stare in weekend sa-mi trag o vopsea amarata in cap..mi-e si rusie cu pleata asta grizonata

eu sunt dezmembrata rau, ma doare totul, nici macar intinsa in pat nu-mi mai gasesc locul sa nu ma doare vreun oscior/articulatie..sunt nedormita de 2 nopti, sambata noapte mi-a vomat vlad toata noaptea, am schimbat 3 randuri de haine/lenjerii iar azi noapte l-am pazit de frica, a facut si ceva febra..nu va spun ca el era mai mult adormit, trebuia sa-l tin eu in fund sa nu se inece, duap care cadea instantaneu in somn..si asa a tinut-o toata noaptea..ieri n-a mancat nimic nimic, a luat cate o gurita de apa, cat sa-si umezeasca buzele..

andra am fost sambata cu ei la doctor si avea amigdalele albe, i-am dat tot homeopate si niste gemoderivate, pe care din cand in cand mi le vomita dar cred ca e spre bine, ieri a mancat primele linguri de supa chioara dupa 1 saptamana de greva foamei..

azi mi-e si mie rau, mi-e greata, am frisoane..acum nu stiu daca e ceva sau doar oboseala

ma rog doar sa se termine odata ca nu mai poooottt..mi-e dor sa-i vad sanatosi..

yvy, te-am uitat la final andrei ii iesise pneumocociul la un control de rutina acum cateva luni bune, copilul era sanatos, n-avea nimic ( eu le-am facut la amandoi analize tot timpul ,chiar daca unul nu avea nimic)..de aceea ziceam ca l-am dat degeaba, stiu ca am si intrebat dr in mod special atunci si ne-a aburit ca trebuie sa-i facem tratament
hemophilus stiu ca nu e acelasi lucru, pt el am sunat si am vorbit cu dr de la laborator, cica nu se testeaza tulpina ca sunt peste 80 de tipuri si ca nu poate sa-mi confirme daca e de tip B sau nu,ca eu ma cam speriasem..ce mi-a mai zis a fost ca faptul ca este cuprin in vaccin nu inseamna ca are si imunitate, cica unii copilasi nu capata imunitate prin vaccinare, cica sunt statistici dar n-am retinut..si dr homeopata la care am mers, mi-a zis ca acest streptococ, pt care exista atatea tulpini..este practic responsabil de transmiterea acestor virusuri de boala, gripale sau mai stiu eu ce..ca se transmite prin stranut/secretii si ca el da complicatii..

iar de celalalt vaccin, pneumocociul, cica nici sa nu ma gandesc, asta a fost parerea doctorei..acum stau si ma mai gandesc

cam atat , va las ca nici nu stiu daca pot sa-mi adun gandurile la munca..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

msBB, hai ca m-ai facut sa rad, nu credeam ca reusesc azi mult spor si rabdare la operatiunea kk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Super Sofi

MssBB Va luam la noroc...nu am consemnat si aici ..cred ca de dar noi il facem tot in pampers sau chiloti ..depinde ce avem pe noi....si apoi daca nasul meu de copoi nu-l detecteaza in secunda 2...fimea isi da jos ,cum am zis pampi sau chilotii..il ia cu mana ....cat ii incape....si mi-l aduce-n fata....ieri intoarse din vizita...numai ce ma pusesem si eu sa-mi trag sufletul dupa despachetatul bagajelor....stateam relaxata pe canapea ....si ma trezesc ca imi livreza fimea vreo 3 carareze (bine ca-l face tare) fix la nas..mai precis pe bratul canapelei....vai sa mor de miros si de nervi....facuse sub scara si nu-l detectasem sa sar sa nu apuce sa isi dea pampi jos....tasu cobora scarile...vai a facut stanga-n prejur...si-a ridicat tricoul pe nas si ma tot bombanea pe mine ca nu am grija de copil....si ce obiceiuri a deprins.......hm.....acum daca o fi adevarat ce se spune...in top 100 o sa fie fimea ...ba pe primele locuri ca a luat cu ambele maini
naspa e dupa ...ca nu mai stiu cat o frec si cat spirt pun pe ea..plus mirosul sa-l scot....
nu stiu cum i-a venit ideea asta geniala....de facut pp facem la olita ..nu prea cere ea..dar o pun eu si daca sunt constanta chiar nu ne mai scapam pe noi..dar cu kk nu vrea la olita...plus ca de ceva vreme face si mai tare...uneori , ca si ieri , niste guguloaie....si zice ca pe toieta o doare fuduietzu....asa ca prefera sa se ascunda..dupa canapea, perdea sau sus unde usuc eu rufele printre uscatoarele alea....acolo a facut si prima traznaie de s-a dezbracat si mi-a adus mine jos in bucatarie o mana de noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki multa, multa sanatate va doresc!!

msBB esti dementiala!!!!!!!!!!!!! al meu saracau' ieri alerga toata curtea sa ma gaseasca si striga cat il tinea plamanii " mamiiii, vine kkkkk!!!!" de se auzea doua strazi distanta si cand ajunge la usa de la terasa (eu eram in living) tot obosit, transpirat..imi spune suparat " viit kk....facut a mine....."......:)))))) ca si cum ma certa canu l-am ajutat :p

Mergi la inceput