Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

michelle multumesc! Da, avem curte mare, de asta am si luat caine mare. Intentia noastra e sa il cazam in cusca in curte cat mai repede (chiar daca va mai veni in casa, cu siguranta). Ma duc sa citesc subiectul de la animalute.

buflea, catelul asta e un 'first time' pentru tot familionul, asa ca invatam si noi din mers (dar am primit in schimb "sunteti cei mai super parinti! Imi dau lacrimile de fericire! Nu credeam ca o sa ne lasati sa avem catelul nostru si sa il alegem noi, sunteti cei mai super!"). Pisicile sunt extrem de curate, din prima zi in casa a stiut exact unde are voie sa isi faca nevoile, la litiera.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Deci.....ce am ratat?

Daca maine deschid subiectul asta,ma duce un link catre....final destination?

Daca nu intru doua zile pe Dc....nu-l mai gasesc?Cum Ajung pe noua platforma?

Nu nu-mi raspundeti ca tre` sa urc cu scara...please..

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Ai sa te descurci. Daca nu, te ajutam noi.



deci maine n-o sa am un soc, nu? sa cred ca am nimerit in alta parte.


carmaw, de ce fata nu ai net? cum mai esti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Haoleu, pai daca te aud iubitorii de animale, te condamna ...cum mai sa tii catelul in curte ?...

E simpatic ca e mic, dar mie imi plac mai mult copiii (ranjete, ranjete, rusinica, ranjete)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Haoleu, pai daca te aud iubitorii de animale, te condamna ...cum mai sa tii catelul in curte ?...

E simpatic ca e mic, dar mie imi plac mai mult copiii (ranjete, ranjete, rusinica, ranjete)

E ciobanesc, prin definitie sta afara si pazeste turma. Rolul lui va fi si sa ne pazeasca (sa sperie macar prin statura daca nu se va sinchisi prea tare sa latre). La maturitate, se face cat un vitelus asa... in jur de 60kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

In sfarsit ma laud cu faptul ca am alergat azi si am stat cu fata afara.Daca maine nu ploua...in parc..cu noi...sa alergam.

Asa ca azi am si eu 19 grade si soare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Daca s-a ajuns la catei sa va povestesc si eu cum am convins-o pe fimea ca nu ne putemm lua catel. Ca orice copil era inebunita dupa animale, mai ca nu le pupa in parc mai ales ca aici nu ai si reversul medaliei cu cainii vagabonzi care iti mai tempereaza elanul de ai dragalasi tot timpul. Asa ca la un moment dat am cedat...psihic si i-am zis ca ea e alergica la catei Stiu astept mustrari dar asta mi-a venit in cap atunci sa scap de cicaleala. Si intr-o zi, la scoala, cand se jucau in pauza apare un caine, simpatic, stapana era o profesoara. Toti copii fac cerc in jurul fiica-mi ca ea e alergica la caini (le spusese tuturor se pare:-) Mi-a povestit ce colegi fantastici are, cum au protejat-o si desi radeam in sinea mea, ma gandeam cum sa o dreg pentru ca o sa creasca si nu o mai pot pacali eu asa usor. S-a rezolvat problema cu alergiile cand mi-am recunoscut isprava:-) dar a revenit cea cu cainele

Carmen dupa cum vezi si parintii mai mint, cu motive bine intemeiate. Cat despre copii daca vrei sa se afle un secret intre mami si tati spune-i copilului si celalalt stie in secunda 2. Cand mai cresc e altceva atunci ei vor avea nevoie sa se destainuie doar unuia dintre parinti in functie de interes daca vrea bani cere partii mai generoase din familie daca a facut o prostie spune parintelui mai intelegator. Eu zic sa nu dai prea mare importanta incidentului mai ales ca au fost despartiti o perioada mai mare de timp, o fi vrut sa ii faca placere tatalui sa se simta aliatul lui. Sigur, sigur nu a vrut sa se ascunda de tine ca dovada ca ti-a si spus pana la urma

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si noi suntem rugati mereu de copil sa-i luam caine. Eu o zi vreau, una nu ! Cred ca va fi tot al meu, ca baietii mei deabia au grija de maretele lor persoane ... Si noi mai si plecam mult, nu prea stiu ce sa fac cu el atunci.

Dar recunosc ca mi-ar place.

Laura, tare mi-au placut pozele tale. Se vede ca l-au dorit copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Pai ce sa spun,am o nepotica de 5 ani de la fata cea mare,o cheama Yarina, si sunt topita dupa ea.Rufus, catelul e baiat si nu are decat vreo 8 luni, nu stiu sigur pentru ca sincer l-am cam furat de la Sacele asta toamna.Stiu ca nu e frumos, dar asta e.Dar pe linga el mai avem un motan pe care il cheama Gogoasa, si de curand mi-a mai adus fiicamea si un purcel de guineea, care pana la urma s-a dovedit ca e fata si a mai si fatat intre timp.Deci va cam dati seama ce e la mine.Acum postez anunturi pe net ca donez purcelusi, numai asta nu am mai facut la viata mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

sa-ti traiasca nepotica Magdalena!

Michelle, mi-ai placut tare mult asa ca mai incolo cand oi avea chef o sa=ti pun o intrebare legata, of course, de credinta.

Eu am rezolvat-o mai usor cand a cerut insistent caine, pisica si porcisor. Am luat pesti.
Cu primul pestisor era cat pe ce sa ajung la veterinar.
Am scris povestea o data pe aici. Sa o caut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Vivi,cu veterinarul e o intreaga aventura,la un moment dat l-am rugat sa imi faca abonament ca poate ies mai ieftin.Am tratat motanul de pietre la rinichi, a facut infectie la masele, avea o falca de te speriai de el, l-au rupt cainii, ce mai o intreaga telenovela. Se spune ca pisica are 7 vieti, daca e asa al meu le-a cam halit pe toate.La 3 luni l-am spalat la masina, si a stat acolo cam pana la prima evacuare.

Mergi la inceput