Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Help...emoticonu` cu ala care se ineaca..am fix 28 de minute de cand ma pune fiica-mea sa dansez pinguinul..da,da,dansul pinguinului....daca il rog pe barbat sa ma filmeze si pun pe youtube,maine se face viral....exercitiu de imaginatie...eu si Eva dansand dansul pinguinului....ba l-a pus si pe tac`su` si pe bunica-sa si jucam toti patru...acu` pe ei i-a dus prin casa,eu m-am palmat aiciiiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Sunny, please excuse me stiam eu ca am incurcat ceva.... Frumos la Praga cu soareeee......

Michelle, spor la trebi

Ce de pasaret aveti voi primprejur.... La mine in intersectie is doar in masini hihihi

Juliaaaaaa!! Mi se pare mie sau ai cam multe absente? Ce fac dragalasii tai? La voi vreun firicel de primavara?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

In ce zona stai Roxana acolo la tine?Daca-mi zici ca vezi si marea de la geam...

Mai ce imi vine sa ma `nervez pe astia care locuiesc la mare...vreau si eu...

Ralu,cum e?Mai ai bubite?

Pelicanu`,Fantoma,Kari,Laura,Bufleo(te-ai ofilit de foame ,cumva)Vivi,alooooooo si restu` gastii..where are you?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Prezent!!!

Mada sunt naspa si urate,arata ca niste furuncule si dor fir-ar ele sa fie,insa bine ca nu mai am febra si frisoane macar atat.
Sunt o adevarata aparitie insa inca inconstienta de starea mea nu-ntelegeam de ce dupa-amiaza cand am deschis usa la apartament sa-i mai zic o vorba lui fii-miu ,Radu,doi vecini ma priveau socati,unu' si-a ferit ochii imediat,alalalt a ramas cu ei gogonati .

Copchii mei mi-au stat pe cap toata ziua si evident sau certat ,intai Edy si Maria,apoi Robert si Edy,numai Radu a fost cuminte,si mandru ca am zis ca e singurul ce nu m-a suparat,el ma face sa rad cu glumele lui tembele,acum imi arata ca si-a smuls 2 peri din nas,e nebun copilul asta.

Am inceput repetitia la cozonaci,intalnirea o sa aiba loc alta data caci nu deschid usa decat celor pe care mi s-a pus pata si vreau sa le dau ce am eu .O sa trimit unul din baieti in fata blocului sa predea cadoul proaspat si aromat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Fiinta gingasa m-a sunat dimineata din sala de mese sa-mi povesteasca de mic-dejunul cu croissante, gem si unt.

Apoi m-a sunat si dupa cursuri:
- au vorbit aia asa repede ca am inteles mai nimic
- camera e mica si urata, iar baia are un dus, fara cadita doar cu o scurgere
- netul merge ca ochii mortului. Ceva net mai puternic am avut la scoala, dar si ala de rahat, incet
- aseara ne-a dus la un impinge tava unde de 6 euro am luat "plate du jour"- o chestie ca o voma, la fel de scarboasa
- azi am descoperit un loc unde cu 10 euro am mancat cel mai mare si mai bun cheesburger si cei mai mari si mai buni cartofi prajiti de pe planeta
- asta seara merg in cartierul latin
- drumul cu avionul a fost de cosmar caci au fost multe, multe turbulente.
- activeaza-mi o extraoptiune la abonament - 3 euro/zi si vorbim cat cuprinde pe mobil.
- imi e dor de voi
- nu am cheltuit decat 18 euro.
- am facut poze.

Noi? Am fost in oras toata ziua.

Imi lipseste foarte mult. O saptamana trece greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Offffffffff si sa vezi cand s-o marita....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Viviana, asa te vreau -raport complet! Nasol cu plictiseala...

Mada, de aci nu vaz nicio mare ca stau la 2. De la ai mei se vede ca-s la 10. Daca ai sta 2 saptamani aci in toiu iernii cand suiera vantu'.... Te muti :))))

Andra [:)))]. Nu te lasa, ce conteaza cum fac ochiii?;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si de la mine de la Shefield
Deci eu si fii-mea am batut londra 2 zile destul de mult zic eu pt un copil de 7 ani-marcat asa, \roxana vreau sa imi zici ce mai trebuie musai vazut,ca e posibil sa mai mergem simbata
-westminster cathedral cu toata zona aia pe jos, trafalgar square, big ben, parlamentul de care \emma a fost super impresionata, london eye, aquarium si asta i-a placut mult din cauza pinguinilor,plimbare pe tamisa, plimbare la meridianul zero cu muzeul naval si maritim, cathedrala sf \paul-eu sunt indragostita de ea, buckingham palace cu schimbarea garzii, si ceva imi scapa, oricum fii-mea a zis ca \St paul e super-am stat 2,5h acolo,am urcat pina sus cele 500 de trepte si am vazut panorama orasului, impresionant...
-azi am fost la york-cathedrala din 1250 inceputa si terminata in 1470 -mult mai mare pare decat St paul-superba si asta,,si am vazut muzeul vikingilor- f fain si asta,maine cica mergem la un castel pe linga shefield si nu mai stiu ce altceva,pe seara cred ca merg la jacuzzi si un badminton cu cumnatu
Va pup,sanaate la bolnaviori si la sefa si kari bafta la slabit-si aici in Anglia am auzit de dieta cu boabe mai,deci ma urmareste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Rufus eu nu stiu povestea cu fetele tale.parca auzisem ceva ca una e infiata...dar cum mie mie se pare ca toate seamana cu voi...am crezut ca m-am inselat. din partea mea pt adoptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Moamaaa Denisam, ce trasee pe acolo, ma faci sa vreau la Londra ..

Viv, ce dragut cu fica-ta ca a spus ca ii e dor de voi ...eu la 15 ani nu as fi spus asta nici pe rug. Cum mai nu-i place mancarea ? mancarea aia sofisticata a francezilor ?
Am o banuiala ca excursia asta o sa iasa pe plus ...

Michele, la tine nu a mai inceput Will scoala ... ca am sesizat eu patternul, cum e Will in vacanta, cum dispari de pe ghetar. La mine au inceput azi ...

Julia, sii eu vreau vesti din careul tau ...

Aqai ? Tot mai inchizi anul ? La mine mai sunt doua zile si mai terminam o luna ...

Mergi la inceput