Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ah, Silvi, dar cu ce tonus ti-ai inceput anul! Copii ai facut. Bifat! Casa ai construit? Pom ai sadit?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Poftiti la cafea, e vineri azi asa ca avem un motiv macar de bucurie !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ziua buna!

Silvia: ce te-a apucat, ai o varsta extrem de frumoasa si ce ai realizat tu pana la varsta asta, sigur nu au multi.

Eu implinesc in martie 33 si asta e, important e cum te simti, eu si acum merg pe strada cu copiii si nu-mi vine sa cred ca sunt ai mei, asa de mari, ca eu ma pun de multe ori in mintea lor

De vreo 2 ore ma simt un pic mai bine, aseara nu am fost la munca, bine ca am avut ceva ore in plus de luna trecuta, nu am dormit mai deloc, am avut frisoane in continuu.




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Silvi- Dupa cum zicea si Novus...e unele si mai babe pe aici!

Eu am patit-o ca Diana cu 35, dar in sens invers. La 34 mi-a venit in minte: "acum urmeaza 35", etc. Si am uitat ca exista si un "urmeaza" acolo. Asa ca un an intreg am fost convinsa ca am deja 35. Ce m-am mai contrazis la un interviu (imi si gasisem unde) cu unu, ca eu fac 36 peste o saptamana. Ala tot calcula sa-mi dem, eu o tineam pe-a mea (eram de ac varsta, de asta il amuza situatia). In sf, bucurie mare pe capu meu la aniv lu' 35 adev. Eram mai tanara cu un an si...obisnuita cu ideea.

Cum sa te inveselim noi pe tine, ca nu iti sade bine tristunete?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Simonapro, ma bucur ca esti mai bine, cu asta am fost in cap aseara sa-ti scriu dar m-am luat cu varsta



Mami lui Alexandra (03.03.09)
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ahahaaa, andiaroro, esti tare!!!:))))))))) Sa te contrazici pe propria-ti varsta si sa aiba dreptate "oponentul", nu tu!:)) M-ai distrat bine!
Silvia, mie 30 mi s-a parut o varsta miiinunata, m-am simtit cea mai infloritoare, mi s-a parut ca e cea mai tare varsta pentru o femeie!! Poate si cum a coincis cu gasirea lui "big love", a fost primul an in care mi-am serbat ziua de nastere cu huzband (si stiti si voi cati ani avea- dar shhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!- apoi cum sa nu ma fi simtit tanara, interesanta, infloritoare, stralucitoare?!:))
Dar gandeste-te ca tu la 30 de ani esti si mai implinita, ai intalnit sufletul pereche demult, ai un copil maricel (deci esti o mama tanara, eu am cam pierdut startul pentru asa ceva:)), altele la 30 de ani nu doar ca nu au copii dar nici suflet-pereche, nici casa, nici job poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Ah, Silvi, dar cu ce tonus ti-ai inceput anul! Copii ai facut. Bifat! Casa ai construit? Pom ai sadit?


Da, la asta ma gandeam si eu! Si am si biblioteca! Si 3 ani (spre 4) peste 30 si nu-mi amintesc sa ma fi simtit brusc "altfel" dupa ce-am implinit 30...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 33+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ilinca- A fost si mai tare contextul....
Taman il impresionasem cu un test perfect la....matematica. Mi-l daduse ca sa se afle in treaba, ca nu prea avea legatura cu "subiectul" discutiilor noastre. Cred, ca n-avea altul la indemana (l-a cautat ceva timp) si procedura zicea ca tr sa-mi dea test. Acu', ca eram prieteni, s-a gandit sa ma ureze pt aniv apropiata, eu m-am gasit sa scot o fraza inteligenta ca la babe de 36 nu se mai ureaza si de aici a inceput nebunia. Sfarsita in hohote...Din pacate, n-a iesit nimic, ca nu m-a placut urmatorul pe care l-am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

bau

pai la apelul cu babetele, pac si eu!

mai Silvi, ca sa zicem "matematic", precum roro, 30 e SUB o treime din cei 100 de ani la care speram :) [si eu sunt buna la mate, nu ca roro ]

apoi, ca sa zicem "sufleteste", precum ilincu, eu am fost feri si pe la 26, si acum ma vad pe partie la Predeal, la ski cu o iubire [bine, eu mai coboram si cu skiurile pe umar, la portiuni de gheata , el doar pe skiuri si in viteza], dar si la 37, cu daddy :).. si inca sper sa mai fiu feri, oi vedea eu la cati ani :)) si daca, vorba uneia de la tv, daca m-oi mai descurca :)))

si, finnaly [sau e cu 1 n si 2 de l?], ca sa zicem "contabiliceste", programul prima casa e pentru TINERI pana in 35 , deci go for life!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut tufetele!

Silvi, ca norocu', eu am implinit 30 de ani la o saptamana dupa ce am devenit mama, asa ca schimbarile ce au venit mi se cam confunda, nostalgiile la fel, nu pot pentru ca sa spun ce altceva a insemnat varsta asta rotunda pentru mine. Insa iti doresc 30+ plini de bucurii, sanatate si alte bunatati, cred ca viata poate fi frumoasa la orice varsta!

Roro, tu si cu varsta esti prevazatoare! :))))))))))

Venii sa va spun si voua ca Luca s-a lasat de Hot Wheels! Chiar dupa ce l-am barfit aici la voi (poate trebuia sa o fac mai devreme ) am achizitonat ultimul pachet de masinute asa, cu un "hai, fie!" cand s-a gasit cu ele sub nas la magazin si eu il imbiam, ca erau la juma' de pret. Am mai mers apoi o data la "magazinul lui", s-a uitat la ele o vreme, si a decis brusc ca mergem acasa. FARA hot wheels! Si am plecat fara nimic, iar peste doua zile si-a adunat toate masinile HW, doua rafturi avea, si le-a bagat intr-o sacosa si apoi sub pat! Acolo sunt si in zi de azi, si se implineste o luna! Dau de baut!

Mergi la inceput