Pregatiri de Craciun ... si Anul Nou

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Principe, Maru, multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Uite c-au trecut si sarbatorile...ce de bunatati au mai fost pe toate mesele
Si acum incepe dieta sau nu

Azi am pregatit Gnocchi cu varza si bacon: simplu, usor si rapid; calit putin ceapa si bacon-ul, putina varza taiata subtire la robot lasata la inabusit peste ceapa (se mai pune putina pasta de rosi si cateva linguri de apa) - se fierbe pana e gata (sare si piper dupa gust). Gnocchi se fierb 1-2 minute si se amesteca usor cu varza. se serveste cu branza rasa
Pofta buna!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si noi si noi, tot cu detoxul

Supa crema de toate legumele - ceapa, praz, mazare, morcovi, pastarnac, rosii, cateva ciupercute si cateva boabe de porumb uitate prin congelator.

Si salata minunata de care ziceam mai sus: morcovi, mere, pastarnac, nuci. cu sos de iaurt, maioneza, lamaie si mustar. Exceptionala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Ziceti-mi si mie modelul ala de robot de va toaca marunt legumele.
Am luat acu 2 ani ceva la aproape 100 EUR, dar l-am putut folosi de maxim 10 ori. Sare axul care invarte si se ineaca totul. Au fost bani aruncati.

Asa ca ziceti-mi unul pe incercate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Adi, de tocat eu toc cu mana - adica bucatele.
daca zici de ras, eu am doua aparate Philips. unul de vreo 10 ani si o jmecherie noua si draguta, adica ceva ca asta: http://www.philips.ro/c/Prepararea-alimentelor/avance-collection-750-w-bara-metalica-6-accesorii-hr1669_90/prd/ (nu stiu daca e fix codul asta, nu le stiu pe dinafara... :)) )
ambele fac treaba super buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Da, nu m-am exprimat bine...
Asa vroiam si eu, marunt - marunt.
Merci de raspuns!

Mai e razatoarea Moulinex Fresh express. O are careva, isi merita banii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Eu imi tot doream razatoarea Moulinex, dar pana la urma nu am luat-o ca nu e asa de puternica. Cea mai puternica are 300W parca. Daca vrei sa tai ceva mai tare, gen sfecla rosie nu merge .... ASa ca deocamdata nu mi-am luat, toc tot cu un Philips de 800W, care face de toate saracu si are 5 ani.


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si eu zic la fel. astea sub 500w sunt slabe de tot. sa va zic ca pe unul mic l-am ucis la o salata din asta de cruditati??? erau niste pastarnaci mai lemnosi.. si gata. a sarit axul, s-a spart... cah.
razatoarea moulinex nu am incercat-o....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Bine ca stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Astazi m-am delectat si eu cu o salata ca mi-ati cam facut pofta
Salata de telina (cea mai simpla): telina, morcovi si mere date pe razatoare, cu un sos din foarte putina maioneza, iaurt, sare, piper si lamaie POFTA BUNA!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput