Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS | Autor: Anda08

Link direct la acest mesaj

Dragii nostri,

NIVEA Baby va invita la un concurs minunat!
Ce puteti castiga: unul din cele 8 premii puse la bataie, daca raspundeti la intrebarea sondaj de mai jos.

www.desprecopii.com/Images/Upload/cadou.jpg" border="0">

Concursul se incheie la data de 13 Decembrie2012, iar castigatorii vor fi anuntati la acest topic, la data de 15 Decembrie 2012.

Detalii despre regulament www.desprecopii.com/info-id-10716.htm" target="_blank">AICI

INTREBARE: Care este prima masura la care va ganditi pentru a evita pielea uscata a bebelusului? - bifati un raspuns din cele 4 variante de mai jos

Intrebare sondaj:

Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

- bifati un raspuns din cele 4 variante de mai jos

Alege respuns:

Sa controlez temperatura si umiditatea din camera
Sa il protejez impotriva vantului si temperaturilor scazute
Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila
Sa fiu foarte atenta la scutecele si hainutele pe care le folosesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Stiai ca: SOS NIVEA Baby Nutri Sensitive poate sa ajute rapid in cazul pielii sensibile si uscate a bebelusilor? Afla mai multe www.desprecopii.com/info-id-10701.htm" target="_blank">aici



O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARI34 spune:

Am grija sa nu il tin in vint afara,folosesc crema pt piele sensibila,pt hidratare si calmare,si lotiuni sau ulei de corp care protejeaza pielea si hidrateaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARI34 spune:

Am si votat punctul 3,e bine asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asmin spune:

Prima masura ar fi sa ferim copilul cat mai mult de van si apoi dupa fiecare baita obligatoriu trebuie aplicata o crema,lotiune sau ulei de bebelusi care sa hidrateze si sa protejeze in acelasi timp pielea.
Am votat raspunsul 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue65 spune:

am votat punctul 3-hidratarea pielii folosind o crema eficienta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaolt spune:

Tinand cont de terenul usor atopic pe care il are baietelul meu, prima masura, pe care o si aplic, este folosirea unei creme hidratante pentru piele sensibila. Iarna in mod special avem si mai mult grija de piele si aplicam si pe fata sau buze, daca e cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atiana spune:

Folosesc o crema hidratanta, il apar de frig si vant si sunt atenta ce scutece folosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonik2006 spune:

eu evit pielea uscata a bebelusului meu folosind o crema hidratanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaF spune:

Buna ziua

Fetita mea cea mica Mara IOana(10 luni) are pielea uscata si usor atopica. De aceea folosesc o crema hidratanta pentru piele sensibila si gel de dus de la Nivea Sensitive alb. Iarna in mod special avem si mai mult grija de piele si aplicam si pe fata sau buze, daca e cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Va reamintim ca se inscriu in concurs DOAR cei ce bifeaza una din optiunile de raspuns ale intrebarii de mai sus !

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput