Durere la un san

Durere la un san | Autor: tyaa

Link direct la acest mesaj

Buna,

Sunt cam speriata, de aproximativ o saptamana ma doare sanul stang, mai mult doare daca il apas, dar sialtfel simt niste intepaturi. Durerea merge de sub sfarc, spre lateral in jurul sanului. E putin mai tare si mai umflat, m-am palpat nu am noduli, se simte o formatiune mai tare sub sfarc,ca atunci cand cresc sanii, dar nu e nodul, e mobila.
Saptamana viitoare voi merge la gineco , dar simt ca fac un atat de panica. Ciclul trebuie sa-mi vina cam in 7 zile, usor parca incepe sa ma doara si celalat san.
Deja o vad pe fie-mea singura si disperata. Ati mai experimentat asa ceva?

Va rog sa-mi raspundeti daca stiti ceva.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

AM uitat sa precizez, am schimbat deodorantul, foloseam Dove si acum folosesc unul facut de mine (contine unt de shea, amidon, bicarbonat, uleiuri esentiale de cuisoare si portocale).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Tyaa eu zic sa nu te sperii, stai calma.
Sa iti zic ce am patit eu:
In luna iulie anul aceste am lasat AC-urile cu gandul sa mai facem un bb. In fiecare luna cand intram la ovulatie mi se umflau sanii groaznic. Inainte de ciclu deja imi ardeau . Ma dureau ingrozitor , dormeam noaptea cu bustiera. specific ca de la intarcatul Denisei sanii mi-au ramas nodulati intr-un mod ciudat. NU as avea cum sa imi dau seama daca am sau nu noduli. Sunt doar tari intr-un mod ciudat.
In luna august nu am mai suport durerea si stresul si m-am dus la mamografie. Rezultatul a fost : sani cu densitate maritata fara modificari patologice.

Acuma sut insarcinata in 5 sapt, sunt mari cat ai Nicoletei Luciu si ma dor dar stiu ca acum e de la sarcina.
Ai rabdare..du-te la medic, fa un ecograf si nu iti fa doar ganduri negre.



Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

tyaa, nu te speria, medicii spun ca ce doare nu e rau.
dar mergi la medic, de ce sa te ingrijorezi aiurea? macar sa ai confirmarea ca esti in regula.

sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Sunt speriata pt ca nu am mai patit.
O sa merg la medic dupa ce imi vine ciclul, de fapt dupa ce imi trece. Ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona72 spune:

Linisteste-te, mergi la medic si la analize. Pe mine ma doare sanul stang de aproape ca nu mai pot dormi pe partea stanga si port doar sutiene moi, din bumbac si fara sarma. Am fost la medic, am facut ecografie si mamografie: san fara modificari. Si pt ca ma durea in continuare anul urmator am schimbat medicul, am schimbat clinica, am facut iar ecografie si mamografie (o data pe an), am redus cafeaua si tot asa: fara modificari. Doare in continuare. Am recomandarea sa repet examenele in fiecare an, macar acum m-am calmat si m-am obisnuit cu ideea...

Mergi la inceput