REFEREDUM LA FINAL(2)

REFEREDUM LA FINAL(2) | Autor: Deceneus

Link direct la acest mesaj


<<<Topic precedent



www.cotidianul.ro/basescu-crin-si-ponta-pe-o-insula-pustie-192786" target="_blank">Basescu, Crin si Ponta pe o insula pustie...
Citat:
„Basescu, Crin si Ponta naufragiaza pe o insula pustie. Aflati pe plaja, Crin se erijeaza în conducator al grupului si propune ca fiecare sa o ia în alta directie ca sa-si mareasca sansele de a gasi resurse pentru supravietuire. Se despart: Crin merge ce merge prin padure, cauta, ciuleste urechile, dar degeaba! Nici urma de ceva comestibil, cât de cât. Într-un final, ajunge într-un luminis, în care Basescu deja îsi facea un gratar! Fericit, se duce la el si îl îmbratiseaza! ’Bravo, Basescule! Mai Traiane, eu întotdeauna te-am admirat. stii sa te descurci în orice situatie, se vede ca ai fost marinar. Ce mai, esti tare! Auzi, între noi fie vorba, mie Ponta asta nu mi - a placut niciodata!’ La care Basescu raspunde sec: ’Nu-ti place, nu manânci!’”.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hai mai Deceneus...ca-si va da Basescu demisia,va ramane cu toate drepturile si gata......de aia nu mananca nimeni pe nimeni...pacat ca Basescu nu intelege ca i-a trecut vremea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Ce mi se pare de retinut
-ca pana la urma aderarea la Uniunea Europeana are un sens , ca suntem si noi ai cuiva , ca nu mai poate fi o noua Yalta

-ca pana si americanii ne-au bagat in seama , ca pe harta lumii avem semnal GPS

-ca si in Romania greu , dar apoteotic dreptatea care umbla cu capul spart a castigat.


ce sper
-ca procurorii sa faca lumina in cazul fraudelor
-ca dosarele gulerelor albe sa fie finalizate cu verdicte credibile
-ca urmatoarele alegeri sa fie echilibrate , temele economice sa primeze si nu scenariile apocaliptice
-ca Voiculescu sa n-aiba dreptate si presedintele sa isi incheie mandatul prin alegeri nu printr-o noua suspendare
-ca Dl Crin Antonescu , Fenechiu and company sa dispara in neant si PNL-ul sa isi gasesca lideri credibiil si proeminenti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ca procurorii sa-si faca datoria dand suspendare in cazul lui Huidu care a avut bani,deci a luat suspendare ca a omorat trei oameni?
Asta e dreptate?Si nici nu a ajutat cu nimic familiile victimelor....asta e justitie?
Cei care au bani sau spate,castiga,cei care nu au platesc si pentru altii......



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Eumada asta vine din faptul ca la noi jurisprudenta nu are nici o valoare.La fapte asemanatoare pedespsele sunt radical diferite.

Nu atiu ce a dat ce n-a dat si daca dadea tot ce avea viata acelor oameni nu se compenseaza cu bani si o spun eu , care am avut inmormantarea cuiva foarte drag si apropiat sambata ce a trecut.

Problema e de principii si care va sa zica , daca principii nu sunt cam nimic nu e .


Mergi la inceput