Prietene la bine si la greu - 167

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Si sa continui seria filmuletelor, daca tot e liniste si pace pe la noi...
Amalia cu poezioara ei
http://www.youtube.com/watch?v=mvyJ_fhTVHU&feature=youtu.be





... si am inceput saptamana 17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Fetelor, eu cred ca Ramox a noastra a nascut. Daca nu ma insel DPN-ul ei era la inceput de septembrie.
Oricum ar fi bag repede niste majorete.

... si am inceput saptamana 17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare,
Dankutz drag, merci de agitate, dar inca sunt 2 in 1. Acum 2 seri am avut contractii dar neregulate si au tinut doar cateva ore, dureri suportabile si nu am mers la spital. Cred ca am fortat nota si eram prea obosita ca m-am pus la somn si de atunci is ok. DPN dat de dr e in 14 sept, dar eu mi-am calculat altul cu CM neregulat si mie imi daduse 7 sept. Eu pe asta de 7 ma bazez, dar deja e in 5 si inca stau bine merci si fac zacusca, azi am iesit si am curatat masina in interior (ca nu pot merge la spital cu masina jegoasa), mai pe seara sau maine dimi mai am ceva treburi gen muraturi, spalat geamuri, mutat mobila ....cred ca e nestingul deja.
Oricum o sa am telefonul cu mine si acces la FB, asa ca o sa vezi noutatile acolo.
Sarcina frumoasa si usoara (macar ca a mea) sa ai!

Laurici, cu intarziere trimit si eu urarile de bine pentru mezinul falcos al familiei. Merci mult de fimulet, tare mi-a placut. Foarte frumos alearga el la nici 1 an!

VA salut pe toate fara nominalizari si fac o strigare catre Shtephy, Diana si Smaranditza care tare imi lipsesc. Oare ii faceti pofta unei gravide de a da un salut si pe aici pe la noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Licu, La multi ani lui Dragos,ce repede a mai trecut timpul!!! Sa-ti traiasca si sa va bucurati de amandoi mult,mult,mult timp!

Dymo si la ce gradi il mutati?

RamoC ce imi place ca esti relaxata!!! Iti doresc nastere usoara si abia asteptam vesti!

Floricik imi pare rau ca Emei nu i-a placut la mare....sunt sigura ca anul viitor nu veti mai avea astfel de probleme!
Macar acum o aveti langa voi si nu mai suferiti de dorul ei....mai bine cu mofturi si crizute

Dankutza,multumim frumos pt urari,dar habar nu aveam ca exista si Sf Alexandru....bine,nici nu prea le am cu religia....
Iti multumesc inca o data pt gradinita recomandata,a inceput de luni,oficial! Chiar ma gandeam la tine si astazi,ca spuneai ca nu ai vrea sa o dai pe Cezara la tine,ca esti prea aproape si nu se invata sa stea etc... Alexa are un coleg de grupa a carui mama este profa de mate(parca) in aceeasi scoala,si mie nu mi se pare a fi nici o problema,si nici favorizat nu mi se pare.

Asa, deci nu avem absolut nici o problema cu gradinita. A realizat ca merge la alta gradi fata de cea din august,si imi spune 'azi megem la ceaata gadi?' . In fiecare zi o intreb daca mai vrea sa mearga si 'maine' si spune da. Mai multe probleme am eu,parca sunt a nimanui dupa ce o las,si nu-mi vine sa plec de la gradi
In primele 2 zile am asistat la plansete....deci era acolo isterie generala cu 'vreau la mami',de mi se rupea sufletul! Norocul meu ca Alexa nu avea nici o treaba....s-a uitat ea putin uimita la copii cum plangeau,apoi a inceput sa ia jucarii cu bratul si sa imparta.
Deja a inceput sa ne cante bucati din 'Ratustele'- iar eu trebuie sa il caut pe net si sa mai exersam. Sa vedeti ce de cantecele si poezioare vom sti noi






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Lumi am banuit eu ca o sa duci la gradinita S. E f buna. Fetele sunt f bine trainuite. Nu pot sa spun ca ne cunostem, decat asa din vedere ca ne vedem de 2 ori pe an, la seminar days. Ultimul a fost la sf lui august. Ma bucur ca-i place la gradi.
Eu nu vreau sa aduc la mine la gradi, pt ca nu o sa ma pot abtine si o sa vreau sa ma duc jos la lunch sa vad daca papa. Eventula o sa-i bag eu lingura pe gat. Am ajuns la 2,9 luni si uite ca inca ii dam noi in gura. Ce rusine! CE mananca singura e cate ceva ce tine singura in mana sau daca vrea cu lingura, sa fie ceva lipicos gen piure care nu cade indiferent de pozitia lingurei, altfel... nu se poate. Sunt cinvinsa ca nici fetele de la mine nu ar favorizau-o in nici un fel. Pe toti ii trateaza la fel.
Ma gandesc sa o dezlipesc de fustele mele cumva, chiar daca o sa-mi fie greu. Stiu ca nu ma voi putea abtine sa nu ma duc la ea de n ori pe zi, oricata treaba asa avea. Eu vreau sa fie independenta de mine. eu cred in independenta .... controlata.
In schimb as vrea sa o dau la sc la S, care apartine tot de noi, dar nu in acealsi loc, deci nu am cum sa stau calare pe ea. Probabil ca voi lua nr invatatoarei, sigur o sa mi-l dea si nu o sa se puna problema cu nedatul nr de tel la parintiAnul asta stam acasa, anul viitor vreau sa o dau la o gradi de stat, pt ca daca o sa racesca ca ANdrei o sa stea acasa poate si 2 saptamani si nu vreau sa platesc aiurea. Apoi vreau sa o dau la S.

Ramo, nu stiam exact cand ar trebui sa nasti, deci cam saptamana viitoare. Oricum majoretele raman.

... si am inceput saptamana 17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ramonixxx nastere usoara!!!!

[red]La multi ani tuturor sarbatoritelor de astazi!!![red]


A mai primit cineva invitatie la fabrica danone????

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 14+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

LA multi ani si de la mine pentru Mariile toate!
Simina merci de incurajare, inca nu am nici un semn de nastere, asa ca ne mai bucuram de formula 2 in 1.

Cum de ai primit invitatie de la Danone? Vreau si eu un bax de Cremosso cu placinta cu mere de la ei, daca invitatii nu mai au .

vad ca incet incet se cam stinge subiectul nostru "prietene la bine si la greu"...
sa ne auzim cu bine pe la alte subiecte sau in viata reala!
Sanatate si impliniri multe puiutilor vostri si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

VA salut pe toate fara nominalizari si fac o strigare catre Shtephy, Diana si Smaranditza care tare imi lipsesc. Oare ii faceti pofta unei gravide de a da un salut si pe aici pe la noi?

Ramona ,
mami de DOMINIC
si 36+ cu bb2
Doamne ajuta!



Desigur ca nu refuz poftele unei gravide si raspund la apel . Iti urez nastere ultrarapida ,bebe perfect care sa pape laptic mult timp de la mami si sa fiti o familie tare fericita si implinita !
Ah ,si noutatile sper sa le citesc aici . iti tin pumnii sa fie perfect totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Si hello si pt toata gasca din zona .
Noi suntem bine ,copiii cresc ,sunt frumosi ,destepti ,unul din ei e inca cu tzitzi pe care o adora ,dar papa numai la culcare si dimineata cand uita sa-i mai dea drumul .

O vad acum pe Simina cu carucior albastru ,felicitari ,sarcina la termen si un fratior perfect pe minunata ta fetita .

Dankutza am sa urmaresc toate vestile bune despre sarcina ta ,va tin pumnii sa fie perfect totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

salutare mamici

ramona nastere usoara si un bebe fara colici

Floricik nici adelinei nu i-a placut la mare, plangea si tragea de mine zicand: "hai acasa" a fost un chin cu ea la mare,dar spre sfarsit se obisnuise

laurairina13 sunt scumpi fooc prichindeii

despre noi, vorbim mult, strigam mami incontinuuu fara a dori ceva anume, ci doar sa stim ca este mami in zona
nu reusesc sa o dezvat de biberon, cu pampers am scapat si de noapte, papam singura doar atunci cand este o mancarica mai preferata, in rest o jucausa si ma uimeste pe zi ce trece cu cate ceva nou...

despre fi-miu cu bacul, l-a prins copiind dupa o carticica si l-a eliminat din bacalaureat doua sesiuni...mai rau nu se putea, adica a fost prins la examenul de biologie, unde il luase la prima sesiune si a mers la a doua sesiune pentru a incerca sa isi mareasca nota...cand este sa se intample nu ai ce face
acum va incerca in 2014, si este obligat la toate materiile sa isi reia bacalaureatul

cam atat despre noi
o dupa-amiaza placuta sa aveti





Poze

Mergi la inceput