Ce inseamna o femeie ingrijita?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

apropos de office-style: aveti cumva o imagine de sandale aerisite, dar cu varful inchis si toc mediu ?

pantoful-sandala mi se pare tare batranicios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

De principiu sandalele nu sunt office style. Eunu am nimic impotriva, dar VA ROG, fara ciorapi in sandale!

Incearca niste sling-backs, mi se par mai ok pentru office.

PS: ce e ala pantof-sanda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

slingbacks cred ca sunt chiar pantofii-sandala (varf inschis, spate decupat) pe care ii urasc

serviciul meu nu impune deloc eticheta vestimentara (pot veni si in slapi, la o adica), dar mai am cate o sedinta cu sefimea si nu ma simt eu bine ..

ceva in www.leatherbrandsnow.ro/cumpara/pantofi-rieker-mirjam-2563832" target="_blank">genul asta mi s-ar parea potriviti, dar deja e asa plin de ei... mi-ar prinde bine o idee mai interesanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

De principiu sandalele nu sunt office style. Eunu am nimic impotriva, dar VA ROG, fara ciorapi in sandale!

Incearca niste sling-backs, mi se par mai ok pentru office.

PS: ce e ala pantof-sanda?


nu e cazul meu, ca eu stau si in pijamale la birou, daca am chef, chiar daca conform standardelor nu sunt o femeie ingrijita ca nu imi pun haine calcate la dunga si tocuri inalte cand stau in casa dar ce te faci daca ai biroul intr-o cladire unde vara sunt 35 de grade in interior si nu e AC? E mai ok sa suferi efectiv, cu picioarele infierbantate si umflate si pline de transpiratie in pantofi 'ca sa fie ok pt office' sau sa ai sandale cu un pic de aerisire la deshte?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

De principiu sandalele nu sunt office style. Eunu am nimic impotriva, dar VA ROG, fara ciorapi in sandale!

Incearca niste sling-backs, mi se par mai ok pentru office.

PS: ce e ala pantof-sanda?


nu e cazul meu, ca eu stau si in pijamale la birou, daca am chef, chiar daca conform standardelor nu sunt o femeie ingrijita ca nu imi pun haine calcate la dunga si tocuri inalte cand stau in casa dar ce te faci daca ai biroul intr-o cladire unde vara sunt 35 de grade in interior si nu e AC? E mai ok sa suferi efectiv, cu picioarele infierbantate si umflate si pline de transpiratie in pantofi 'ca sa fie ok pt office' sau sa ai sandale cu un pic de aerisire la deshte?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Corect din punctul asta de vedere la noi la birou s-a luat hotararea ca fetele pot veni vara in sandale . Au vazut singuri ce calduri sunt vara in Romania(e conducere olandeza) si mi se pare frumos la urma urmei, nu slapi, nu papuci din plastic sau mai stiu eu ce, dar exista sandale foarte frumoase. Si cu talpa plata chiar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

saskia, link?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

De principiu sandalele nu sunt office style. Eunu am nimic impotriva, dar VA ROG, fara ciorapi in sandale!

Incearca niste sling-backs, mi se par mai ok pentru office.

PS: ce e ala pantof-sanda?


nu e cazul meu, ca eu stau si in pijamale la birou, daca am chef, chiar daca conform standardelor nu sunt o femeie ingrijita ca nu imi pun haine calcate la dunga si tocuri inalte cand stau in casa dar ce te faci daca ai biroul intr-o cladire unde vara sunt 35 de grade in interior si nu e AC? E mai ok sa suferi efectiv, cu picioarele infierbantate si umflate si pline de transpiratie in pantofi 'ca sa fie ok pt office' sau sa ai sandale cu un pic de aerisire la deshte?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Pai am spus ca nu sunt impotriva lor. Doar ca fara ciorapi si musai cu pedichiura impecabila.

Si nu sunt office ca stil, la noi e business casual si avem interzis sandale si bluze cu bretele sau fara, deci cu umerii goi. Si noi la fel ne bagam picioarele in regulamentul pe care chiar l-am semnat, ca la 30 de grade afara la noi inauntru sunt 36 si cu cite 20 de studenti intr-o camera de 4x4m pot sa isi bage dress codul unde vor ei. Dar daca ma imbrac asa tot nu inseamna ca sunt office.

Pantofii aia din poza nu sunt sanda/sandale, sunt pantofi gauriti. Peep-toes iti plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

saskia, link?


doar un link acum la viteza:

http://www.esprit.nl/nl/women/alle_merken/SCHOENEN_ACC_/schoenen/sandalen_hoog

sper sa se vada, ca idee.




>>>Continuare

Mergi la inceput