Fiv cu Dr. Dragos Albu 59

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

vreau bebel, ispita ce esti! mai e putin pana maine!!!


32 + Gabriel

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

anika mie mi-a explicat Albu ca daca vine azi dupa-amiaza (cam dupa 16), ziua 1 o consider pe urmatoarea. aaa si z1 e ziua cand vezi rosu in fat aochilor, nu alte nuante.
ali asaaaa, fa repetitii :))
cristiama esti super ! ce mai conteaza o zi, eu zic sa nu mai dai banii si pe test.
liza ciudat, stiam ca nu programeaza decat 1 punctie pe zi. si-or fi marit capacitatea laboratorului si fac acum mai mult de 7/saptamana ?!?
le: liza 25 iunie sau mai ? eu sunt in iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Da,Ankka,ziua 1 e ziua cand ''vezi rosu-n fata ochilor'' si pana in ora 16,altfel se ia a doua zi in considerAli,e de la incarcatura hormonala,mai exact de la progesteron,intelegem,AngiDoamne Ajuta,QiaoTREBUIE sa reusim TOATE
Ari,mai fa-ne sa zambim(radem) cu umorul tau LizaVreau bebel...toate doamnele luptatoareCris
fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Qiao, e vorba de 25 iunie. Si eu m-am mirat, pt ca stiam exact ce stii si tu, dar nu m-as mira prea tare daca au incurcat programarile, pt ca pana acum am avut destule surprize...
I-am zis Luciei Vaduva ca tin sa fac si eu ecografiile cu dr Albu, ca nu mi se pare normal sa fiu tratata altfel decat restul pacientelor, mai ales dupa ce am asteptat atata. Si bineinteles, nu mi-a mai raspuns la mail. Ma gandesc serios sa il sun pe dr. sa vad daca pot rezolva cumva.l

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

cristiama, tinem pumnii

multumesc fetele .... acu' sincer la ce ora fix mi-a venit nu mai stiu ... stiu doar ca a fost sambata dupaamiaza ... si rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Qiao, m-am lamurit de treaba cu punctiile - pot fi mai multe pe zi. Deci vom fi in aceeasi zi, pe 25 iunie.
Si se pare ca e extrem de aglomerata luna iunie, dar e posibil sa prind o monitorizare si cu dr.A

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

liza multumesc de info, tocmai ma pregateam sa o intreb si eu pe vaduva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

liza multumesc de info, tocmai ma pregateam sa o intreb si eu pe vaduva.

pai da, cu ea am vb si eu...
deci probabil avem si zilele de monitorizare aceleasi, poate ne intalnim pe-acolo

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie





>>>Continuare

Mergi la inceput