Haine pentru perioada alaptarii

Haine pentru perioada alaptarii | Autor: oana1984

Link direct la acest mesaj

Vi s-ar parea util un magazin online cu haine pentru perioada alaptarii?

Intrebare sondaj:

Haine pentru perioada alaptarii

Vi s-ar parea util un magazin online cu haine pentru perioada alaptarii?

Alege respuns:

Foarte util, chiar as vrea sa cumpar haine de acest gen
Da, as vrea sa cumpar haine de acest gen pentru a le face cadou unei/unor mamici
Util, dar depinde de preturi
Probabil ca da, nu sunt convinsa ca as cumpara
Nu mi s-ar parea util, nu am bani pentru asa ceva
Nu e cazul, nu alaptez
Mi s-ar parea mai util daca ar avea si haine pentru perioada sarcinii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

foarte buna initiativa...uite si un feedback mai lung, in afara de raspunsul meu la chestionar (da, as cumpara dar depinde de preturi)

singurele haine pe care le-am folosit pe perioada alaptarii, special create pentru aceasta activitate, au fost sutienele. Si acelea erau 10 lei bucata. de la un magazin din provincie. Mi s-au parut cele din Mothercare sau ma rog alte firme dedicate mamei si copilului , nesimtit de scumpe.Ma deranjeaza ca aceasta perioada din viata unei femei este exploatata dpdv al marketingului de unele firme la maximum insa fara a oferi nimic in plus.
Adica jeans simpli , sa zicem, sunt X lei. Jeans simpli + o bucata de ceva elatic in talie - de la X+50% de lei in sus. Pai de ce. costa mai mult capsele de la modelul obisnuit daca e sa invocam modelul sau costurile de manufacturare.

Sutienul...la fel. ale mele au fost 10 lei, erau simple bumbac 100%. Am vazut si de 100 ron. Fix aceeasi branza, cu o danteluta in plus sau minus. si unele nici macar bumbac. acu nu zic sa fie toate 10 lei dar ma rog, sa fie undeva la pretul obisnuit al unui sutien, hai cu 10-20% mai scump, dar nu cu 120%

Hainele pt alaptare iarasi sunt descurajant de urate si de scumpe. Si iarasi revin la pret. Tricou simplu: x lei. Tricou cu fanta in dreptul bustului: x+ 75%x lei. Pai?

De aici si decizia mea de a imi improviza singura hainele pt alaptare....coada de la sling ca pavaza impotriva privirilor nedorite + un top mai scurt si unul mai lung pe deasupra, sau pur si simplu o bluza cu decolteu si o esarfa. Voila.

Revenind, fireste ca mi-as dori pt viitor sa incerc si sa cumpar haine pt alaptare, insa as dori sa le gasesc la un pret care sa reflecte realitatea. Ah! Si in cazul tricourilor / bluzelor, ar fi fain sa fie tesatura dublata / intarita la piept. Stim noi de ce.

mult succes in initiativa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Sutienele le-am gasit la C&A, un set de 2, foarte practice.

O sa iau o bluza, am gasit pe net, desi 90 RON mi se pare cam mult.

In rest, subscriu la ceea ce a spus Ina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana1984

Vi s-ar parea util un magazin online cu haine pentru perioada alaptarii?


Nu mi se pare util am alaptat 3 ani fara haine speciale - haine obisnuite cu decolteu/fanta cu sau fara nasturi.
Singurul lucru util - camasa de noapte cu fante. Dar... si aia a fost mai mult moft decate nevoie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Cred ca doresti raspunsuri sincere, asa ca sincer am raspuns ca nu mi s-ar parea util (daca as mai alapta pe viitor). Am avut un singur sutien pt alaptat si nu mi-a fost de cine stie ce folos, iar haine de alaptat nici atat n-am avut nevoie, erau si mult prea scumpe, pt nimic... Cred ca nici daca ar fi avut preturi 'normale' nu mi-as fi luat, pentru ca nu le-as fi putut folosi decat in perioada alaptarii, deci 1-2 ani maxim... deci investitie pt beneficiu pe termen scurt

Mergi la inceput