FIV cu dr Dragos Albu 53

FIV cu dr Dragos Albu 53 | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe acare o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Lacramioara Sandu


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV clasic cu transfer de embrioni 7580 RON
FIV cu ICSI cu transfer de embrioni 8670 RON
FIV esuat prin neobtinere de embrioni 1700 RON
FIV esuat prin neobtinere de ovocite 825 RON
Gonal F flacon 75 ui 81 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 1 procedura 1045 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 2 proceduri 1265 RON
Menopur 10 flac 801 RON
Menopur flc 75 u.i. 81 RON
Monitorizare ecografica foliculara ptr FIV 510 RON
Monitorizare hormonala ptr FIV(estradiol seric) 155 RON
Monitorizare transfer de embrioni congelati 400 RON
Orgalutran 0.25 mg/ 0.5 ml + 1 seringa 138 RON
Ovidrelle 250 mg/ 1 seringa preumpluta 120 RON
Pregnyl Pulb 5000 UI 1fiola 40 RON
Pregnyl Pulb.Inj. 5000 U.I / fiola- 3 fiole 110 RON
Puregon 100 ml 145 RON
Puregon 50 ml 84 RON
Puregon Pen. 300 U.I/ 0.36 ml, 1 cartus + 6 ace 456 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 1 an) 1265 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 6 luni) 700 RON
Transfer embrioni decongelati 1705

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.

mamici cu pitici
gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi
anna_ivan mamica de puiut prin a 3IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi, toate efectuate cu dr Albu
mirela2 mami de Razvan si Robert - FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit.
lumimar - 20 iunie,ora 9:45, a nascut-o pe Maria Irina, ce cantareste 3,100 kg si a obtinut nota 9, fiv reusit cu dr Albu
babyblue 29 de ani,mami de Iustin Andrei, 18 iul 2011, 2640g, sarcian obtinuta natural cu un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul cu oligoastenospermie, AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt, din pacate nereusit
corry_28 mami de Iustin, 2750 gr si 48 cm si de Matei 2900 gr si 49 cm (cunoscuti si sub numele de Mugurel si Strugurel)- 29 ani, FIV 1 Giulesti-nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit
camercam mami de Isabela, 2000gr, Filip 2100 gr si Rares 2200 gr, 12.09.2011 - fiv 1 cu dr Zadori in sept-oct 2009 nereusit,fiv 2 cu dr Albu reusit, sarcina oprita in evolutie in sapt 10, fiv 3 cu dr Albu reusit cu tripleti.
inna08 mami de pici dupa 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi, FIV 1 reusit.
anna mami de o fetita de 1,500 kg si fetita de 2,500 Kg, IA nereusite, la ML cu Deliana Predoi, 1 FIV in Mar-2011 cu Dr Albu reusit; cauza infertilitatii masculina(oligoteratozoospermie si anticorpi antispermatici)
maruscha80 mami de Rares Daniel, 3530g si apgar 9, FIV in Mar-2011 cu Dr Albu reusit
altesa mami de Rafael Ioan, 3800 g

Gravidutele noastre :

Anastasia_7, 29 ani, cu , FIV 1 cu ICSI reusit cu Dr Albu Dragos, Medlife, dosar : cauza infertilitatii- masculina (oligoastenoteratospermie severa + anticorpi antispermatici prezenti 98 %)
tinuta78 - 33 ani,(4 ani de investigatii- anticorpi antispermatici, endometrioza, tiroidita autoimuna, MTHFR 677 heterozigot, PAI 844 homozigot). 4 IA nereusite, FIV 1 martie 2011 dr.Albu, reusit, dar sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani, in pregatirea FIV 2, am ramas natural, acum o burtica de 13 saptamani
alilumi 35 ani, laparoscopie chist pe ovarul drept (2001), salpingectomie bilaterala (2005), injectii permeabilizare trompe si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe obturate complet (histerosonografie 2010); MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; histeroscopie debridare sinechie uterina; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit



Aspirante la titlul de mami de

rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s, fiv 3 cu dr Albu, sarcina biochimica
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV 1 la Medlife Dr. Albu, din pacate nereusit;
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai
hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.Albu, FIV 1 cu dr. Albu, din pacate nereusit;
aristica-28 ani: 2 FIV-uri si un FET nereusite, endometrioza, trombofilie, sotul cu OATS severa. Urmeaza FIV 3 cu Dr. Albu Dragos, in august-septembrie
maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010,din pacate nereusit
amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,FIV 1 cu dr. Albu,protocol scurt, din pacate nereusit.
Honeys - 2 inseminari nereusite, Fiv nr.1 reusit dr Albu - octombrie 2010, sarcina oprita din evolutie, FET 1 nereusit.
alexa1986 sot diagnosticat cu oligospermie cu astenospermie marcata, 4 mil de spermatozoizi si A+B+C 25%
Arabella34,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,FIV1 reusit la Medlife cu dr Albu,din pacate sarcina oprita in evolutie la 8 sapt si 3 zile.Urmeaza FET1
roxana33 - 1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos
simonia fiv 1 nereusit in ungaria, fiv 2 in curs cu dr Albu
alilumi 35 ani, laparoscopie pentru un chist pe ovarul drept (2001), o alta pentru salpingectomie bilaterala (2005), injectii pentru impermeabilizarea trompelor si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe dovedite a fi -in urma unei histerosonografii- obturate complet (2010); FIV 1 nereusit.
gabriela_tutuianu 35 ani o trompa permeabila, anovulatie, sotul azoospermie-criptozoospermie.
angelica28 - 30 de ani- MUTATIA 677- in stare homozigota,MUTATIA 844-in stare heterozigota,2 inseminari nereusite la GIULESTI,o sarcina obtinuta natural in iunie 2010 oprita din evolutie la 13 saptamini, inseminare rausita cu dr Albu in iunie, din pacate sarcina s a oprit in evolutie la 8 saptamani


www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV


medicamente:
amacuba: 200 de Puregon
dragoste777: Ofer Progesteron injectabil 25o, 3 fiole, si 7 Crinone gel, tot progesterone


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrix04 spune:

buna seara fetelor, poate ma ajutati si pe mine putin ca sunt cam confuza....in special gravidutzele sau mamicile.. de cateva zile ma tot ingrijoreaza o jena, durere pelvina, nici nu stiu cum s-o descriu care vad ca persista si la anumite miscari se accentueaza.Eu nefiind din Bucuresti am decis pana la urma sa nasc la noi in localitate.Miercuri merg la bucuresti sa vb cu doctorasul nostru in sensul asta.Aici am fost la un control numai ca am vrut doar eco abdominal, nu si genital.Nici nu mai stiu ce sa cred, cum sa fac....Nu sangerez dar nici nush stiu daca sunt normale la 28 sapt de sarcina.Si daca ii dau mesaj ce ar putea sa-mi spuna asa de la peste 300 de km...Si mi se pare asa mult pana miercuri....Bebelina mea la eco de acum cateva zile era cu capul in sus, asta o fi cauza?!!..scuze, probabil ca sunt cam incoerenta si mai bine ma opresc
va poop fetelor luptatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Angelicaimi pare rau,dar poate data urmatoare o sa decurga totul perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

bea la 28 de sapt, apar contractii
tu stai linistita in pat si fara efort
legat de tuseu vaginal...nici sa nu accepti asa ceva
fiind o sarcina obtinuta greu, nu tre zgandarata
e suficienta ecografia si atat

ca bebelina e cu capul in sus, poi pana la cand s o naste are tot timpul din lume sa se intoarca, mai ai cel putin 10 saptamani pana nasti

pupici si sezi cumintica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Lumi, nu stiu cand voi incepe schema. Luna martie pt mine se anunta destul de aglomerata, apoi in aprilie vine Pastele si facand un mic calcul estimativ cam pe-acolo ar cadea.
Qiao, mie nu mi-a dat nimic dupa chiuretaj
La mine c.m. nu este f regulat iar acum ma rog sa intarzie ca sa nu ma prinda un eventual ET in zilele cand nu sunt in Bucuresti sau cand nu e dr sau cand vin sarbatorile sau....
Cand va fi va fi.

Observ ca si parerile voastre sunt impartite. Voi vedea la momentul respectiv, care o voi considera prima zi - sa fie si in avantajul meu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Lumi imi place planul tau cu omuletii de zapada!
inna

Alilumi imi spui si mie te rog ce mutatii ai tu si la cate sapt de sarcina ai trecut de la Clexane de 0,4 la 0,6? Multumesc si tare frumoasa poza ai ( cred ca poti scoate parantezele de la semnatura).


Bafta Qiao.

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

honeys, saru'mana!
eu am MTHFR C677T pozitiv homozigot. am inceput Clexane 0,4 odata cu schema pentru FIV si la 6 saptamani de sarcina (cand am avut sangerari ca la CM) m-a trecut albisorul pe 0,6 (dupa ce am repetat anti FX). dar probabil ca a tinut cont de faptul ca: am avut sangerarile, varsta, greutate... etc.
si paranatezele acelea sunt puse ca sa fim mai bine protejati bebe si cu mine de ingeri... ca dupa aproape 10 ani de asteptare am inimioara cat un purice!



( 13 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

hai ca mai am una!Multumesc anticipat!

Unde ai facut antifxa, la cate ore si ce valoare a iesit, daca mai tii minte normal...



MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

oricand, cu cea mai mare placere!
anti FX am facut la Institutul Fundeni, la madam Uscatescu. a iesit 0,21 UI/ml (respectand protocolul, adica adminstrandu-mi clexanele cu aprox 3 ore inainte de recoltare). dansa nu mi-a recomandat schimbarea dozei de 0,4 decat in cazul in care o citez: "doctorul meu are o alta parere". si asta s-a si intamplat. atat albisorul, cat si doctorul meu gineco au considerat ca trebuie sa marim doza spre netarmuita mea fericire. dar pentru sanatate bebe si a mea... orice!

( 13 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Multumesc mult si sa cresteti mari!

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

raportul pe ziua de azi e usor roz-gri
foliculasii au crescut frumos: 19,84; 17,16; 16,46 15,73 in schimb endo care crescuse frumos pana acum (de vinerea trecuta pana marti 3mm, de marti pana azi doar 1 mm) nu are decat 6,93mm Ma uitam pe monitor ca ALbu l-a masurat de vreo 6 ori din tote unghiurile si deja simteam cum se scurge zen-ul din mine. a zis ca mergem inainte, foliculii sunt numa buni. astept acum sa ma sune Vaduva sa vad ce zice. Offf, ce o avea endo asta al meu de nu mai vrea sa creasca de 1 an incoace. IA am facut-o tot pe endo micut.
mai astept rezultatul la spermocultura repetata dupa ce a terminat antibioticul, sper sa nu avem si aici vreo surpriza neplacuta, pt ca oricum spermograma e in picaj vertiginos, a ajuns la 3% forme normale (inainte de tratament 6%), bine ca sunt multi si au de unde alege.
Am intrebat de vopsit si a zis ca mai bine nu, deci stau cumine, fac si economie Am dat insa banii pe gel de dus fara parfum pt bebelusi.


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput