Amanta loveste din nou

Amanta loveste din nou | Autor: Matzaila_81

Link direct la acest mesaj

Stand acasa in concediu prenatal am inceput sa citesc despre noua lege a sanatatii ca de, sa fiu si eu informata si intamplator am ajuns si la subiecte legate de familie.Mare mi-a fost uimirea cand citind am realizat ca duduia in cauza care posteaza este de fapt Dahriana noastra, mama sotilor raniti, aparatoarea copiilor oropsiti de mama.

http://www.avocatnet.ro/content/forum%7CdisplayTopicPage/topicID_259790/Divort-cauza-infidelitate-Ce-se-intampla-cu-copilul.html

Am postat subiectul aici pentru ca e locul unde tovarasa Dahriana este cunoscuta.
Oare ce se poate face cand amanta sotului sau amantul sotiei ( ca sa fiu corecta) isi depasesc atributiile si o iau pe aratura? Cum iti protejezi copilul de asa ceva, de persoana dezechilibrata pe care celalalt o aduce in ecuatie fara sa-si dea seama?
Ca parinte,ce e indicat sa faci in situatia asta?

+36

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

A pus intrebarea si pe forum,la juridice,probabil nu s-a bazat pe acuratetzea raspunsurilor primite si a postat si pe site-ul respectiv!

Oricum vad ca a socat si acolo(asta era de fapt scopul cred!!!!)afirmind candida ca o panselutza ca ea e amanta!

Nu cred ca potzi proteja copilul in vreun fel,pe de alta parte atita timp cit actuala amanta,viitoarea concubinanu reprezinta un pericol pentru copil...nu vad cum ai putea interzice contactul!

Oricum mama poate face greutatzi(vad ca s-a sugerat si pe site-ul respectiv)tatalui(desi sincer nu stiu daca e bine pentru copil,insa in acest caz vorbim totusi d eun bebelus,deci vizitele vor fi conditzionate d eprezentza mamei)daca asta doreste!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Nu ma refeream doar la cazul asta, ma gandeam in general, ce poti face ca parinte, tata sau mama cand consortul se combina cu cineva care isi depaseste atributiile.... din diferite motive.
Dupa un divort e normal ca fiecare sa-si vada de viata lui, nu poti interzice celuilalt sa nu mai fie cu nimeni, dar daca persoana cealalta e o persoana instabila emotional, un potential pericol pentru copil?
Cum e cazul asta. O consider pe Dahriana foarte fragila psihic ca sa ma exprim asa, nu cred ca-si doreste sa faca rau, din contra, cred ca se simte foarte singura de incearca sa se bage cu sila practic in toate aspectele care tin de viata de cuplu a amantului. Dar drumul spre iad e pavat cu bune intentii.
Ipotetic vorbind, daca simti ca e ceva in neregula cu partenerul fostului sot/fosta sotie, cum e cel mai bine sa procedezi?

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Matzaila sunt invidioasa ca ai timp de asa ceva !
Eu asa face un pustiu de bine si as incerca sa dau peste nevasta. Mi se pare urit ca d-l calutit si stiind sa caluteasca sa-i ceara nevestei o despartire amiabila. Piei, drace !

(off topic complet : sarcina usoara ! si odihneste-te la maxim ! )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Chiar nu am nimic de comentat. Poate ca ati fi bune (mai multe de aici) sa lucrati la o adica in operativ in servicii informative?

Pe de alta parte cred ca este treaba 100% si strict a lor (a sotilor) sa isi rezolve problemele comune ca de aia sunt casatoriti. Nu in ultimul rand cred ca tot 100% este treaba strict a lor in calitate de parinti, pentru ca au aceasta calitate (restul sunt vizitatori), sa gaseasca cea mai onesta cale de a asigura un trai cat mai echilibrat al copilului, si mai mult cred ca aceasta este cel mai important aspect, nici banii, nici locuinta, nici amanta. Aceasta e opinia mea.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dahri asta sau altele nu vor face si nu vor putea face absolut nimic.
Sa nu uitam ca acel bb va avea inainte de toate o mama :-)

Si apoi interesul ei e calutzeala, nu altceva.

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:


Nici nu vreau sa incerc sa dau de nevasta, repet, chiar am ajuns intamplator sa citesc subiectul. Nu consider ca e bine sa te bagi intr-un cuplu de nici un fel. Desi poate suna urat dar chiar daca as cunoaste sotia nu cred ca as contacta-o. Adevarul e la mijloc mereu, uneori mai la dreapta si alteori mai la stanga dar tot in zona de mijloc. Nu pot sa bag mana in foc nici ca sotia nu ameninta ca se sinucide cu copilul in brate.

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Mamagiuliei sper tare mult sa ai dreptate.



+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

mie mi se pare SF faptul ca se intereseaza ea. sa zicem ca el si-ar fi gasit in amanta iubirea perfecta, sufletul pereche, bla bla bla...atunci e doar problema LUI sa desfaca o casatorie care nu mai merge, nu a ei.


si de ce ar intreba pe un forum de avocatura cand elegant mi se pare ca el sa se fi prezentat la un avocat si gata, afla tot ce se poate afla in 10 minute la o cafea.

sa speram ca totul e in capul ei doar, se va opri aici si nu va ajunge si la hartuirea femeii aleia si a copilului ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

imi pare rau dar subiectul nici macar la barfe nu si-ar avea locul.
inchis.

Roxana

Mergi la inceput