FIV Athena Hospital Timisoara (3)

FIV Athena Hospital Timisoara (3) | Autor: IVANOVAAMA

Link direct la acest mesaj

FIV Athena Hospital Timisoara (3)

SUCCES!!!!

FIV Athena Hospital Timisoara (2)http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167262&whichpage=31

Centrul de Fertilizare in Vitro – Athena Hospital

Adresa: Calea Aradului nr.113, Timisoara
Telefon: 0256-270.000 – permanent sau 0756-155.741 – L-V in intervalul orar 8 – 17
Fax: 0256-275.607

E-mail: carmen.ciontu@athenahospital.ro;

Web: http://www.athenahospital.ro/

•Echipa Medicala:
Centrul de fertilizare in vitro – Athena Hospital
* Director centru: Prof. Dr. Konstantinos Giatras
* Director calitate: Acad. Prof. Dr. Ioan Munteanu
* Medic consultant: As. Univ. Dr. Lavinia Elena Stelea
Laborator Centrul de fertilizare in vitro
* Dr. Harikleia Pappa – medic.
* Monica Gligor – biolog.

•Preturi servicii medicale – FIV:

Fertilizare in vitro 2.300 euro

ICSI (IntraCytoplasmic Sperm Injection) 2.600 euro

Inseminare intrauterina 200 euro

Congelare embrion 500 euro

Biopsie testiculara 500 euro

Monitorizare foliculara (ecografie foliculara) 30 euro
Consultatie de specialitate (FIV) – inclusiv ecografie – prima vizita (doctor) 70 euro

Consultatie de specialitate (FIV) – inclusiv ecografie – prima vizita (profesor) 100 euro

Consultatie de specialitate (FIV) – inclusiv ecografie – a doua vizita 40 euro


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Nu inteleg de ce ati deschis deja a 3 a pagina . Lasati aceeasi pagina sa se poata urmari mai usor ,,, sa nu ne plimbam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Sper sa fie un capitol plin de reusite , va pup !!!!


12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Cameline ce mai faci? Ai inceput tratamentul? Tina, tu???
Iulia cum esti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhIulia spune:

Salut.
Ionela, sunt bine; incerc sa nu ma mai gandesc la ceea ce a fost ci sa ma concentrez la ce este de facut in viitor. Noi am fost duminica si am discutat cu domnul profesor si ne-a explicat pe-ndelete cum s-au intamplat lucrurile (discutie foarte constructiva din punctul nostru de vedere); am discutat si despre acele FIV-uri pe ciclu natural si concluzia este ca sansele sunt foarte mici la astfel de incercari, asa ca o sa ne urmam planul initial si in 2 - 3 luni o sa incercam un nou FIV cu stimulare. De-aici incolo insa, nu prea am curaj sa ma mai gandesc la un alt plan; poate se va intampla minunea a treia oara.
Tu cum te simti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

O sa incercati tot la Timisoara??? Ati cerut voi programarea sau v-a facut-o ei?? Ti-a spus de ce nu au incercat ICSI??
Eu sunt bine, ma gandesc la adoptie, ca bani de alt FIV nu mai am, si nici nu stiu daca merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhIulia spune:

Cel mai probabil tot la TM; consider ca e un avantaj faptul ca exista deja un istoric cu echipa. ICSI nu s-a facut pentru ca "datele problemei" nu indicau necesitatea procedurii; pur si simplu a fost nesansa sa fim in cei 50% care nu reusesc de data asta.
Referitor la adoptie, deocamdata nu luam in calcul aceasta varianta; poate din cauza ca avem in familie un caz de adoptie si nu a fost cea mai fericita situatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Sa ma tii la curent cu ce faci. Cand o sa incepi iar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Eu de cateva zile am ceva scurgeri de sange, cand ma duc la toaleta. O fi normal??/ si din cand in cand crampe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhIulia spune:

O sa las sa treaca cel putin 2 cicluri intre proceduri, undeva in martie, aprilie...
Credca poti sa suni sau sa scri un mail la clinica in legatura cu "problema" respectiva; a trecut menstruatia ? sau nu a venit ? nu mai stiu in ce stadiu esti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Am intrebat, mi-a zis ca e normal, asa ca m-am linistit.

Mergi la inceput