Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eiii..loganuri,ma rog!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

dilema zilei....deci e mai bine sa derapezi si sa-i faci praf pe altii sau e mai bine sa nu derapezi si sa te faca altii praf?!

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Bineinteles ca Huidu are partea lui de vina, dar medicii ar trebui sa fie mai constienti de rezultatele actiunilor lor. Nu numai cand opereaza, dar si cand scriu "Apt" pt sofat unui om care a avut un accident grav la cap.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Allinta,medicii nu dau(banuiesc ca si in Austria e la fel)la externare hirtiue cu apt sau ne-apt!

Ceea ce spui tu acolo se da la examenul psihologic/medical,cind dai de carnet!Aici nu e cazul!

editez sa spun ca asigurarea nu-tzi despagubeste absolut nimic,daca tu nu ai avut ok de condus de la medic!Pentru ca atunci cind fapta e comisa,isi trimit ei oamenii lor sa investigheze!Deci stai singur si in fatza legii si a despagubirilor ce le ai de plata!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Andacos, din cate am citit in ziare, si medicul de familie poate sesiza politia pt ridicarea carnetului de sofer a unui om cu grave probleme psihice sau neurologice. Deasemeni, il poate trimite la psiholog pt o evaluare.

Huidu a fost un teribilist, un om care a crezut ca nu i se poate intampla nimic, chiar si dupa accidentul la schi. Este clar vinovat, dar si medicii isi fac treaba de mantuiala.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu nu intzeleg cu ce si-aiu facut medicii treaba de mintuiala!

Daca lui i s-a spus ca nu poate conduce masina(eu banuiesc ca in Austria i s-a spus si nicidecum in Romania),de ce a facut-o?

Medicul de familie poate avea suspiciuni si poate da trimitere ,dar daca nu are...de ce s-o faca?

In mod normal,la iesirea din spital se da un istoric al bolii,care tot in mod normal trebuie predat medicului de familie si pus la doasrul pacientului!ce a facut el cu hirtia...nu stiu,dar va spun ca nici fratele meu n-a dat-o medicului de familie!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Intrebare pt oamenii mai cititori de presa straina : Asa stupizi sunt jurnalistii din toata lumea, sau numai romanii exceleaza la intrebari tampite si stupide? (in stilul: "Serban, un mesaj pentru victime?" )



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me




si pentru astfel de replici ..existau ..CARCOTASII


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Cred ca singura chestie pozitiva care ar putea iesi de aici este schimbarea (mai exact inasprirea) legislatiei in domeniu, spre exemplu suspendarea permisului de conducere ptr. cel putin 2 ani pentru accidente soldate cu morti, cu intrare in vigoare imediat, nu dupa 15 zile, suspendarea permisului dupa traumatisme craniene sau afectiuni neurologice care pot afecta reflexele, supravegherea video a intersectiilor periculoase si pedepse cu EXECUTARE. Ar fi bine ca legea sa poata impune si bunul simt pe sosele. Din pacate, aici e buba in Romania...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Allinta,medicii nu dau(banuiesc ca si in Austria e la fel)la externare hirtiue cu apt sau ne-apt!

Ceea ce spui tu acolo se da la examenul psihologic/medical,cind dai de carnet!Aici nu e cazul!

editez sa spun ca asigurarea nu-tzi despagubeste absolut nimic,daca tu nu ai avut ok de condus de la medic!Pentru ca atunci cind fapta e comisa,isi trimit ei oamenii lor sa investigheze!Deci stai singur si in fatza legii si a despagubirilor ce le ai de plata!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Anda, aici medicul iti poate retine permisul daca iti prescrie Codeina. In general se merge pe incredere, medicul te intreaba daca intelegi ca nu ai voie sa conduci sau iti retine permisul pana termini tratamenul. Dar daca ai spus ca Nu conduci, pai atunci nu conduci.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Am inteles ca exista filme cu accidentul? Atunci, ce spun martorii, daca nu e ce se vede pe film, nici nu conteaza. Nici nu ar putea sa o scalde in vreun fel. Deci, exista inregistrare video sau nu?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput