Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io n-am fasonat nimic, am dat citat, nu tineam neaparat sa te dau exemplu, doar s-a nimerit sa fie pe pagina si m-am agatat de el. (si nu puteam sa nu spun din cine citez, ca ne judecam apoi pentru drepturi de autor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

nadaflorilor, de ce sa nu dai exemple? mi-as dori sa stiu daca a existat in circumstante similare o hotarare penala cu executare. (poti sa-mi dai numai numarul si instanta, multumesc!)




eu nu vorbesc despre hotarari penale cu executare, ca si astea se dau dupa circumstante (Vali Sterian e un nume cunoscut sau nu?!!),
huidu nu va fi trimis la inchisoare asa ca nu va mai smulgeti parul din cap...

eu vorbesc despre soferi care au provocat accidente soldate cu victime si care nu au ajuns in fata unui judecator... si nu voi da exemple pentru ca ar trebui sa cer acceptul familiilor victimelor iar unii dintre ei dupa ani de zile de luptat pentru dreptate li s-a acrit (am doua cazuri apropiate mie si nu vor fi de acord sa fie pusi in discutie, cu atat mai putin pe un forum) ... da, au decis sa se consoleze cu vizitele la cimitir si sa lase soferii respectivi sa-si traiasca viata ca si cum nimic nu s-a intamplat


Nina, 31s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

nadaflorilor, vali sterian nu a ucis oameni in aceleasi circumstante. nu sunt doua situatii echivalente din punctul de vedere al legii penale (pe scurt, alcoolul face diferenta).
(si nici nu vad relevanta, din cate stiu eu v.s. a murit in timpul urmaririi penale, asa ca nu s-a mai dat niciun fel de hotarare din motive evidente)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

nadaflorilor, vali sterian nu a ucis oameni in aceleasi circumstante. nu sunt doua situatii echivalente din punctul de vedere al legii penale (pe scurt, alcoolul face diferenta).
(si nici nu vad relevanta, din cate stiu eu v.s. a murit in timpul urmaririi penale, asa ca nu s-a mai dat niciun fel de hotarare din motive evidente)


asta e dialogul surzilor... nu am spus ca e acelasi lucru..chiar am spus ca sentintele se dau dupa circumstante.....

Nina, 31s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

nadaflorilor, multumesc pentru nominalizarea la titlu de matracuca
poate frumos ar fii din partea ta sa iti revizuiesti limbajul cu privire la persoana mea, atata timp cat nu ne cunoastem personal,nu stii cine sunt si cum sunt in viata reala, nu crezi?Mi se pare lipsita de bun simt atitudinea ta fata de mine ca persoana!
dar o pun pe sama hormonilor din sarcina si atunci te inteleg perfect!


cat despre cauciucurile ALL SEZON,sunt la fel de bune si sigure ca si cele pentru iarna si la fel ca cele pentru vara, , si nu vad de ce o masina daca are cauciucuri de acest tip, inseamna ca nu il intereseaza siguranta.Si inca ceva , chiar nu sunt ieftine deloc acest tip de cauciucuri, si oricum mai bine niste cauciucuri noi ALL SEZON decat nist cauciucuri reesapate sau NON NAME de iarna.Plus ca in octombrie e totusi prea repede sa schimbi cauciucurile cu unele de iarna, ca doar si politia nu a dat legea degea ba de la 1 Noiembrie.Probabilitatea sa fie zapada la inceputul lunii octombrie este foarte mica.

stockolm, pe mine sincer nu ma intreseaza cine cu cine doarme, si cine cu cine se trezeste, de asta se ocupa revistele de scandal, care au un tiraj fantastic intr-o tara cum e Romania din pacate.Si asta a luat amploare in ultimii ani, deoarece romanului de rand, ii tine de foame si de sete se pare, acest tip de stiri si tv-uri gen realitate, antenele si alt posturi de acest fel.In loc sa se aibe alte preocupari sociale, inghit ore intregi de tembeliziune, si ne miram ca isi iau bacu doar 50 la suta din tineri!Sincer, nu sunt nimeni sa judec pe nimeni cu cine si cum traieste, fiecare face ce vrea pana la urma, si nici in cluburi nu ma duc, nu am mai intrat intr-o discoteca din 1999, daramite intr-un club,Dar mi se pare crud sa judecam oamenii dupa aceste criterii doar, ca pana la urma poate e de fatada, ca nici tu nu dormi in pat cu fiecare sa stii ce fac exact si nici nu stai cu toti in casa sa vezi cum se comporta in viata de zi cu zi.
Nu o dau cotita deloc, dar nu il condam pe acest om doar pentru ca e un tip ce apare pe sticla,si ca X ziarist de la revista W a spus sau a scris o stire, doar de dragu ratingului sau sa vanda cat mai multe ziare! Vedete in Romania nu exista dupa parerea mea, sau poate Hagi, Nadia, Tiriac si Ilie Nastase, ca restul sunt oportunisti care au profitat de minutul lor de glorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13



DAR el a cazut deja...si s-a si impiedicat de niste fire de pe scena, astfel tragand dupa el pe altii!
El e jos, cazut ...dar ei , soferii perfecti, cei care nu au facut niciodata misto de nimeni...ce fac acum?! Dau cu pietre si bolovani...ca sa fie siguri ca nu se mai ridica , niciodata!



Eu si Raducu (22.04.2005)


culmea ironiei stii care-i???? el e la pamant, primeste pietre si bolovani, dupa parerea ta dar se va ridica, ca de la pamant te ridici dar de sub pamant nu mai iesi

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Marina, multumesc.

Personal, iti spun foarte sincer ca pentru mine ar fi fost la fel (adica, as fi gandit la fel) indiferent cine ar fi fost, chiar de ar fi fost un profesor, medic, miner, orice. Pentru ca pentru mine Huidu e doar Huidu, eu (nu stiu daca ai citit cand ai mai spus) nu stiam cine e Huidu pana la subiectul asta.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


Pai pe DN1 sunt sute de morti anual! In accidenta similare! si despre nici unul nu s-au scris 50 ed pagini pe forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui BlackCat4evR

Pai pe DN1 sunt sute de morti anual! In accidenta similare! si despre nici unul nu s-au scris 50 ed pagini pe forum!



Pai nici aici nu se scrie despre mortzi ,ci despre cel datorita carora sunt mortzi!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:


Citat:
citat din mesajul lui olim

Ganditi-va, toti cei ati scris aici, ca aveti soti, sotii, copiii, parinti , rude care ar putea fii in locul lui Huidu.Incercati macar pentru o clipa sa va puneti in locul lui, daca puteti bineinteles! Sunteti crestini, va rugati la Dumnezeu sa va ajute sa va cresteti copii, sa ii vedeti impliniti si la casele lor,multe asteptati minuni de la Dumnezeu pentru cei dragi voua, asteptati ca oamenii sa fie alaturi de voi sa va sustina,alegeti sa faceti voluntariat si sunteti primele care sariti sa ajutati un caz la bazar sau la o actiune umanitara si totusi,va doriti ca Huidu sa plateasca cu libertatea sa, doar pentru confortul vostru psihic, ca un jmeker plateste !Il judecati doar dupa informatii de pe net, tv si ziare, fara sa ascultam si parerea celui vizat.Cred ca are si el dreptul sa ne spuna varianta lui oficiala,si apoi sa il criticam daca are suflet sau nu,nu doar din speculatii! De judecat il judeca judecatoria Brasov si Dumnezeu!

Va doresc tuturor tot binele din lume si sa nu fiti niciodata in locul nici victimelor,caci pana la urma toti sunt victime, unele mortale altele ranite!


Eu m-as pune mai degraba in situatia familiei ramase in urma celor 3 victime.

Eu ma rog la Dumnezeu sa nu-mi scoata un 'jmeker' in drum.
Si ii tot dai inainte ca ne-soferii nu ar trebui sa deshida gura! Pai da-mi voie sa te anunt ca Loganul are un singur volan. Nu 3! Deci din cele 3 victime numai una era sofer, celelalte 2 victime erau pasageri! Sau viata lor nu conteaza si nu au dreptul sa li se faca dreptate ca nu conduceau? Eu, in calitate de pasager si in calitate de pieton am tot atata drept la siguranta ca si oricare sofer din lumea asta. La noi a fost un caz acum cativa ani cand un sofer a lovit cu masina un biciclist (deci, nu sofer, un adolescent pe bicicleta!) in asemenea hal ca l-a rupt in doua!!! La modul cel mai literar posibil! Pai si atunci, oe cine plangi? Lasa-ne cu florile si cu apeluri la sufletele noastre de credinciosi ca deja o preea intinzi cu 'bietul nevinovat sofer!" ca i se putea intampla oricui. Oricui, NU! Unui 'jmeker' nengos cu ML pe sosea? Da. Si nu numai ca i se putea intampla, ci i s-a si intamplat! Si nu a luat o viata, a luat 3!!! Si tu tot pe el il plangi?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

nina, indigna usurinta cu care este judecat un om doar din auzite, spuse, tv si speculatii!


Dar tu il cunosti personal???

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput