Ghinionul lui Huidu

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

asta cu derapajul ...ca a fost ca n-a fost, o sa aflam cu siguranta....pt ca masina e dotata cu un calculator, la acel model se inregistreaza de masina intra in derapaj.


mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail



Eu nu cred ca Mercedes ar accepta sa musamalizeze si sa zica ca a fost din cauza masinii daca nu a fost. Nu cred ca ei vor anti-reclama falsa.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu tot nu m-am prins daca a depasit pe linia continua sau nu. Restul sunt speculatii. Singurul lucru cert e ca trei oameni au murit. Odihneasca-se in pace!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Olim, stii de cinei-mi pare la fel de rau ca si de victime si de familiile lor? De familia lui Huidu si in special de copiii lui care au fost martorii acestui tragic accident! De copiii lui care vor trai o viata stiind ca tatal lor a omorat 3 oameni! De copiii lui si de sotia lui, de bona lor si apoi, da, si de el. Pacat ca se intampla lucruri de-astea. Mai bine ramaneam la carute si biciclete, desi si cu alea s-ar putea intampla...

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

eu zic sa lasam pe Huidu si familia lui, care sunt acasa, in siguranta si sa ne indreptam compasiunea care rudele victimelor si interesul pt evenimentul rutier, care da, trebuie sa ne intereseze pt ca maine pot fi eu, tu sau oricine, pt ca in Romania se 'conduce' ca-n codru, pt ca toti cretinii au permis, pt ca Romania are cea mai mare rata a mortalitatii in evenimente rutiere din toata Europa.
Dumnezeu sa-i odihneasca!
mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:


Citat:
citat din mesajul lui olim

Vorbesti din informatiile de pe net, forum , tv si din repulsia fata de Huidu si de cei ce isi permit masini sigure, FIINDCA AU BANI!


Chiar nu am citit prea multe pe net. Stiu ce s-a scris aici si am citit primul link pus aici. Eu nu am repulsie fata de cei cu masini singure FIINDCA AU BANI! Ca doar nu au facut bani pe spinarea mea si nici nu le-am platit eu masinile... aici deja imi pare ca ai ramas fara argumente si acum zici ca 'de ciuda' suntem impotriva lui, ete scartz!

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim
Cine este sofer si circula pe drumurile din Romania indiferent ce masina ar avea, stiu toti ca sunt de tot sigure.Si poate pierde controlul masinii si tatal tau, si poate sa ii fuga masina si tatal tau, si poate sa intre intr-un radar si el ...

Plusez cu un emoticon.

Adica sutele de mii de romani care circula corect, carora nu le-a fugit in veci masina si n-au tremurat niciodata la gandul radarului, care respecta semnele de circulatie, bune, rele, cum or fi, dar le respecta, nu exista???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Mi-a placut mult:
http://www.hotnews.ro/stiri-10446122-exercitiul-uitat-compasiunii.htm




da, e un articol biciuitor la adresa raspunsului media, cat despre ce discutam noi aici autorul spune cu penelul lui, citat:


"Atentie: orice poate fi pus in discutie in cazul Huidu. Orice justifica un interes public major. Putem discuta despre vidul legislativ care permite cuiva care a suferit un accident grav la ski sa-si pastreze dreptul de a sofa. Ne putem intreba de ce medicul n-a solicitat interdictia de a conduce vehicule pe drumuri publice unui pacient aflat pana acum cateva luni in plin proces de recuperare (si daca acesta era un mod, cam nesabuit, ce-i drept, de a-si recupera increderea in sine?). Putem trage alarma ca nesabuinta soferilor care pun in pericol viata unor familii intregi face ravagii pe sosele. Putem pune in discutie siguranta pe soselele Romaniei etc. "

Asta ca o clarificare pentru cei care o tin una si buna cu acuzatii privind imaginare vanatori de vrajitoare si condamnari inainte de finalizarea anchetei. Opinia publica are si ea dreptul sa isi puna aceleasi probleme pe care le indica jurnalistul, mi se pare de bun simt, voua nu?!

sau noi astia de suntem "spectatori" trebuie doar sa facem ce zice popa?!...

stiu ca pe forum pe la alte subiecte tocmai aceasta latura fatalista si mistica a poporului roman ni se tot reproseaza, ca romanii nu fac nimic decat sa se smiorcaie si sa se roage la toti sfintii sa le fie bine, in cazul asta:

de ce trebuie doar sa rugam sa nu ni se intampla?!...

de ce nu e ok sa ne dorim siguranta pe sosele, strazi, trotuare... eventual si in propria locuinta (ca au fost slava
Domnului si accidente rutiere de genul asta... a "derapat" bolidul fix pana in dormitorul omului)?

de ce e in neregula sa vrem sa se respecte legile de toate lumea (si de populatie dar si de cei care aplica legea)?!!

Poate ne sugerati sa mergem si in spirala ca sa atragem binele asupra noastra.

mihaela_s
, nu stiu ce ai vrut sa transmiti cu acest articol, dar eu iti multumesc pentru ca l-ai postat!



Nina, 31s+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Ce sa zic....am permis de 11 ani si nu m-a luat radarul niciodata si respect regulile de circulatie si noaptea la 3, chiar daca e pustiu pe strada...

Da, am facut si eu un accident nasol, la 4 luni dupa ce mi-am luat permisul,ca eram o teribilista proasta si meritam o mama buna de bataie.
Si mi-am invatat foarte bine lectia.

Se pare ca Huidu nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Eu nu cred ca Mercedes ar accepta sa musamalizeze si sa zica ca a fost din cauza masinii daca nu a fost. Nu cred ca ei vor anti-reclama falsa.

Ca bine zici. Sa trec si Mercedesul pe lista din ce in ce mai lunga a vinovatilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Eu nu cred ca Mercedes ar accepta sa musamalizeze si sa zica ca a fost din cauza masinii daca nu a fost. Nu cred ca ei vor anti-reclama falsa.

Ca bine zici. Sa trec si Mercedesul pe lista din ce in ce mai lunga a vinovatilor.



Of, cred ca ai inteles exact pe dos ce am vrut eu sa zic. Aici se tooooot zice ca masina a derapat sau ca se va musamaliza cazul cu aceasta scuza, ca a derapat masina. Pai, Mercedes ar accepta acest tip de anti-reclama? Ar sta ei cu mainile-n san sa-l acopere pe Huidu? Deci, nu cred ca ar putea folosi deraparea masinii ca scuza daca nu e adevarat. Ca Mercedes nu ar accepta! Acum m-am facut inteleasa?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput