crema pt epiziotomie

crema pt epiziotomie | Autor: bonsai

Link direct la acest mesaj

salutari fetelor!

am nevoie de sfaturi din experienta voastra:am nascut natural de 3 luni,si bineinteles m-am ales cu epiziotomie....bebe avea 3700g,sigur nu as fi scapat fara...dar nu asta e problema.....

alapez,deci nivelul de prolactina e mare si implicit mucoasa vaginala e uscata,dar cel mai mult ma enerveaza piziotomia care nu doare ...dar o simt acolo...la fiecare miscare si mai ales in momentele intime....cat despre purtat tanga,adio

ma intereseaza ce creme ati folosit pt masarea zonei si mai ales cele testate de voi si nu cele despre care ati auzit ca ar fi bune........

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

eu imediat dupa nastere am facut bai cu ceai de scumpie si ma dadeam mereu cu crema din galbenele, la fel de buna e si cea din tataneasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

eu am folosit cu succes un unguent: "Cicatrizin", pe baza de plante. am masat usor zona respectiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Eu am folosit, dupa ultima nastere spray pt epiziotomie de la Motherlove...bebe a avut 3,900 kg.

Inca mai ma jeneaza un pic in anumite momente si tot 3 luni au trecut de la nastere.

La un moment dat o sa treaca

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput