FIV Dr. ALBU DRAGOS 31

FIV Dr. ALBU DRAGOS 31 | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe acare o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Lacramioara Sandu


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV clasic cu transfer de embrioni 7580 RON
FIV cu ICSI cu transfer de embrioni 8670 RON
FIV esuat prin neobtinere de embrioni 1700 RON
FIV esuat prin neobtinere de ovocite 825 RON
Gonal F flacon 75 ui 81 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 1 procedura 1045 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 2 proceduri 1265 RON
Menopur 10 flac 801 RON
Menopur flc 75 u.i. 81 RON
Monitorizare ecografica foliculara ptr FIV 510 RON
Monitorizare hormonala ptr FIV(estradiol seric) 155 RON
Monitorizare transfer de embrioni congelati 400 RON
Orgalutran 0.25 mg/ 0.5 ml + 1 seringa 138 RON
Ovidrelle 250 mg/ 1 seringa preumpluta 120 RON
Pregnyl Pulb 5000 UI 1fiola 40 RON
Pregnyl Pulb.Inj. 5000 U.I / fiola- 3 fiole 110 RON
Puregon 100 ml 145 RON
Puregon 50 ml 84 RON
Puregon Pen. 300 U.I/ 0.36 ml, 1 cartus + 6 ace 456 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 1 an) 1265 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 6 luni) 700 RON
Transfer embrioni decongelati 1705

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.

mamici cu pitici
gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi
anna_ivan mamica de puiut prin a 3IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi, toate efectuate cu dr Albu
mirela2 mami cu si - FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit.


Gravidutele noastre :
Lumimar - FIV 1 reusit cu dr Albu Dragos, 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu;mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot si mutatia A1298C genotip heterozigot cu risc de trombofilie.
babyblue 29 de ani, un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul cu oligoastenospermie, AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt, din pacate nereusit........dar II liniute rosii, sarcina obtinuta natural
corry_28cu "29 ani, FIV 1 Giulesti-nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit"
camercam cu - fiv 1 cu dr Zadori in sept-oct 2009 nereusit,fiv 2 cu dr Albu reusit, sarcina oprita in evolutie in ssapt 10, fiv 3 cu dr Albu reusit.
inna08 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi, FIV 1 reusit.
anna_a, 33 ani, cu 2 IA nereusite, la ML cu Deliana Predoi, 1 FIV in Mar-2011 cu Dr Albu reusit; cauza infertilitatii masculina(oligoteratozoospermie si anticorpi antispermatici)


Aspirante la titlul de mami de

rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s, fiv 3 cu dr Albu, sarcina biochimica
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV 1 la Medlife Dr. Albu, din pacate nereusit;
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai
hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.Albu, FIV 1 cu dr. Albu, din pacate nereusit;
aristica - 27 ani: FIV1-decembrie 2009-nereusit, crio-et aprilie 2010 - nereusit, fiv2-septembrie 2010 - nereusit, laparo 2010-trompa stanga permeabila si functionala, endometrioza grad 1-2, sot cu OATS severa, urmeaza 3 IA MedLife cu Albu Dragos - demarate in martie 2011
maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010,din pacate nereusit
amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,FIV 1 cu dr. Albu,protocol scurt, din pacate nereusit.
Honeys - 2 inseminari nereusite, Fiv nr.1 reusit dr Albu - octombrie 2010, sarcina oprita din evolutie, FET 1 nereusit.
alexa1986 sot diagnosticat cu oligospermie cu astenospermie marcata, 4 mil de spermatozoizi si A+B+C 25%
Arabella34,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,FIV1 reusit la Medlife cu dr Albu,din pacate sarcina oprita in evolutie la 8 sapt si 3 zile.Urmeaza FET1
roxana33 (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)
simonia fiv 1 nereusit in ungaria, fiv 2 in curs cu dr Albu
alilumi 35 ani, laparoscopie pentru un chist pe ovarul drept (2001), o alta pentru salpingectomie bilaterala (2005), injectii pentru impermeabilizarea trompelor si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe dovedite a fi -in urma unei histerosonografii- obturate complet (2010); FIV 1 nereusit.
gabriela_tutuianu 35 ani o trompa permeabila, anovulatie, sotul azoospermie-criptozoospermie.
Anastasia_7 -ovare polichistice, 0 inseminari, recomandare directa pt FIV-dr. Dragos Albu, incercari de a ramane gravida pe cale naturala, tratamente hormonale, naturiste, acupunctura- 6 ani. Histerosalpingografie Giulesti- Dr Ion Ionut.Trompe permeabile, dar foarte subtiri.Sotul:astenospermie si oligospermie severe.Programare FIV-IUNIE.

Aspirante mai- iunieanastasia_7


www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV


medicamente:
amacuba: 200 de Puregon


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

ALTESA,ce ma bucur ptr. tine!Sa fie intr-un ceas bun si sa ai o sarcina usoara cu bebe sanatos!Eu n-am mai intrat de mult pe net.Referitor la mutatii,sa stii ca si eu le am,poate si asta e motivul ptr care am ratat 3 FIV-uri.Singurul care mi-a dat analizele complete este d-nul dr.Albu si ii multumesc enorm.Sunt sigura ca de acum incolo sansele noastre sunt mult mai mari.Uite ce am gasit pe net,deoarece si noi trebuie sa mergem la d-na Dr.Uscatescu Valentina:021/2750500 cu interior 2257 sau 2258 ptr hematologie sau Medsana.Adresa este Soseaua Fundeni nr.258,sector 2,Bucuresti(Laboratorul este in cadrul institutiei C.Iliescu,etj.1)Pentru recoltare orele 6.30-7.30.Trebuie sa ceri apoi de la asistenta scrisoare catre medicul de familie ptr tratament compensat.Mai uita-te o data la Capitolul Trombofilie,Felix 76 da multe detalii.De acolo le-a luat si eu.Te pup si mult noroc!Sa te treci la gravidutze!

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Fetelor care ati ramas gravidutze de cand ati inceput sa scrieti pe forum prin IA,FIV sau natural,rugati-o,va rog,pe Mirela 2 sa va treaca la lista de gravidutze,sa ne incurajati si pe noi,aspirantele.Va multumesc mult!

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Uite ALTESA ,am gasit postarea lui felix 76 ,este la trombofilii,mini-ghid.Sper sa-ti foloseasca.

felix76
barza a aflat adresa mea


Membru din:18/09/2007



Romania

1893 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 21/07/2010 : 09:11:27
--------------------------------------------------------------------------------

Si acum ghidul corectat, Floricicademac , daca si fetele sunt de acord si ai timp, poti pune trimitere la pagina asta la inceputul subiectului.

Cum se ajunge la Fundeni (Sos. Fundeni nr.258, sector 2, Bucuresti)

- cu GPS-ul
- cu troleibuzul 66 de la Universitate pana la statia "Spitalul Fundeni"
- cu metroul pana la statia Costin Georgian si apoi cu masina 253 pana la statia "Spitalul Fundeni".
Nota: troleibuzul 66 se poate lua de la Obor sau de la Vasile Parvan(acolo are capatul celalalt), Kogalniceanu, Universitate...

Prima data ii veti scrie pe mail problemele voastre (puteti face rost de adresa trimitand PM la ID-ul trombofilia), istoricul de cuplu, veti detalia analizele, veti cere programare. Cand Dr. Uscatescu va raspunde la mail, o anuntati ca puteti veni in ziua "x". Dumneaei isi noteaza pe o foaie separata de a asistentei datele despre voi si VOI AVETI PRIORITATE LA CONTROL. Cand ajungeti in cabinet ii spuneti atat Doctoritei, cat si Asistentei cum va numiti si ca ati corespondat pe mail, pentru a nu se crea confuzii!

La poarta intrebati incotro sa mergeti, inclusiv gardienii va pot indruma catre d-na dr. Laboratorul este in cadrul institutului C. Iliescu, la etajul 1. Cladirea are mai multe intrari, eu am intrat pe intrarea principala (cea cu multe scari unde sta lumea la fumat ) si la etajul 1 am intrat pe coridorul lung, pe stanga este laboratorul, dupa mai multe usi.

Pentru consultatie, ca sa nu bateti drumul degeaba, sunati la LABORATORUL DE HEMOSTAZA si intrebati daca este d-na dr. Uscatescu. NU TREBUIE PROGRAMARE, va duceti dimineata la laborator (se poate manca ceva usor, fara grasimi inainte de recoltare), intre 6:30-7:30, intrebati de d-na. asistenta Viorica Taru (Tzaru se citeste) si asteptati la coada (vor fi multe gravidute acolo) sa fiti preluate si intepate pentru analize (probele pentru analizele de coagulare le va recolta asistenta chiar de la prima consultatie si nu sunt contra-cost).

Daca aveti analize de sange facute altundeva (de ex. profilul trombofilie ereditara II si sindrom antifosfolipidic de la Synevo) este bine sa le aveti intr-un dosar la voi. De asemenea, in dosar puteti scrie tratamentul pe care il urmati la momentul actual. Trimitere de la medicul de familie eu am avut dar nu s-a uitat peste ea, mi-a dat-o inapoi acasa. Dosarul va fi oprit de asistenta ca sa fie citit de dr. Uscatescu si, in functie de rezultatele din dosar si rezultatele analizelor facute la Fundeni, veti primi tratament si indrumare. Dosarul il primiti inapoi la plecare.

In aceeasi zi, dupa-amiaza, va va spune asistenta sa va intoarceti sa primiti rezultatul si comentariile d-nei dr. Daca sunteti din provincie, puteti sa-i spuneti acest lucru asistentei si e posibil sa va cheme mai devreme pentru rezultate.

Daca aveti nevoie de scrisoare medicala pentru ca medicul de familie sa va dea tratamentul compensat, mentionati acest lucru asistentei deoarece scrisoarea medicala nu se face la laborator ci undeva la subsol iar doamna care scrie scrisorile, e posibil sa nu o mai gasiti dupa-masa, cand va intoarceti pentru rezultate.

Nu este neaparat nevoie de “atentii”, fetele sunt tratate la fel de bine indiferent daca dau ceva sau nu.

Felix 10 fix


mutatie A1298C homozigota
tratament in sarcina arefam 200 mg 3/zi, duphaston 2/zi, aspenter 1/zi, magneB6 2/zi, folowise 1/zi, clexane 0,4 1/zi, acifol 1/zi, femibion 1/zi


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

--------------------------------------------------------------------------------
Editat de - felix76 on 23/07/2010 12:48:08



VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

buna ziua la viitoare posesoare de burtici!!!
este cineva printre voi care ... vreti sa depuneti dosarul pt FIV-ul " GRATUIT"??
STITI MAI MULTE DETALII??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Buna dimineata, fetelor, am lipsit 3 zile de pe forum, am fost plecata din Bucuresti cu serviciul si cand m-am intors dimineata mi-am pus mainile in cap.
Acestea sunt rezultatele la analize:

Mutatiile Factorului V Leiden si Factorului II MUTATIA 1691 G>A IN FACTORUL V NU A FOST IDENTIFICATA.
MUTATIA 20210 G>A IN FACTORUL II NU A FOST IDENTIFICATA. PCR
Mutatiile genei MTHFR MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR A FOST IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR A FOST IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA. PCR
Mutatiile genei PAI-1 MUTATIA -675 4G IN GENA PAI- I NU A FOST IDENTIFICATA.
MUTATIA -844G IN GENA PAI- I A FOST IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA. PCR

In acest caz, maine la prima ora vorbesc si eu cu dr.Albu si voi lua drumul Fundeniului cat mai repede.
Voi relua azi din spate ce am pierdut intre timp, sa va citesc pe toate ce s-a mai intamplat cat am lipsit.
Va pup pe toate.




„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Mi-am adaugat si eu noile "achizitii" la semnatura..

Pe cat de mult ma bucur, fetelor, ca am aflat macar dinainte de mutatiile astea, pe atat sunt de necajita...
Dupa ce termin de citit ce ati postat despre etapele cu analizele pt mutatii, o sa va mai intreb pe voi exact care sunt pasii. Nu mai am rabdare parca pana maine, sa vorbesc cu dr. Albu.Va trece greu ziua aceasta.


MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.



„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

QiaoBing, iti multumesc cu toata inima pentru ca m-ai sfatuit si incurajat sa fac analizele astea, macar am mai aflat ceva de care nu aveam habar si mai putem ameliora si preveni.



MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Anastasia, bine ai revenit . Te sun maine

Fetelor, citesc de atata timp problemele la mutatiile astea PAI, MTHFR ..., dar intreb si eu ca Gheorghe, exista si rezultate bune la analizele astea sau la marea majoritate au fost cu probleme?
Urmeaza sa ma apuc si eu de analize si ma ingrozesc de cate surprize pot avea la aflarea rezultatului .

Auziti,da bunicile, mamele noatre mai stiau ele de mutatii, analize, ecograf s.a.?! Este cumplit, cu cat stii mai multe cu atat te sperii mai tare

Va puuuup


Dumnezeul nostru, PreaSfanta Nascatoare de Dumnezeu asculta-ne rugaciunile si binecuvinteaza pantecele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Fetelor, factorii de risc pentru trombofilie au si cauze legate de alimentatie, stres, etc....sau acestea sunt pur genetice? Toate aceste mutatii sunt generate genetic, din nastere sau le provocam si noi in timpul vietii? Acum stau si ma gandesc dc am gresit si eu cu ceva...

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

anastasia la ce ora te duci maine la albu ca vin si eu poate ne gasim pe acolo

6+

Mergi la inceput